MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Diskusní fórum


Vložení příspěvku do fóra
Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení.
 pamatovat
 
prosím nevyplňovat

Zaregistrujte se ZDARMA nebo využijte výhody PROFI registrace. Více čtěte níže.
Další diskuse: 
 
 
Reakce na violka: Nečekané výsledky a brzké konce favori...
No takhle... na 4 postupová místa jsou tam Finsko nebo Kanada, Rusko, Česko a Švédsko. Při vší úctě k Lotyšsku, Norsku, Bělorusku a Velká Británii by měl být postup snazší, než v letošním roce, kdy se o postup pralo 5 kvalitativně +/- stejných týmů...

 
 
zbyna-ckzbyna-ck | Dum spiro, spero
Reagovat
04.06.2021, 11:31
 
Já si myslím, že letos visela medaile velmi nízko a to, že jsme neuspěli ani v takovém roce, je hodně varovné.

Čtvrtfinále MS je fakt specifickej zápas. To, že jsme prohráli vyrovnanej zápas o gól s Finskem vlastně vůbec neni problém. Problémy ceskyho hokeje tu byly, jsou a budou, ať se qf vyhraje nebo prohraje. Neukazuje to vůbec nic.

Ale za zamyšlení stojí, že se naše repre dlouhodobě potýká s katastrofální koncovkou. Stejně tak to, že pravidelně selháváme v disciplíně a presilovkach nebo oslabenich...
 
 
 
Nečekané výsledky a brzké konce favoritů na MS v Rize zamíchaly s pořadím v žebříčku IIHF, podle nějž se tvoří základní skupiny pro další šampionát, který budou příští rok hostit Finové.
Příští rok to bude fičák - skupina smrti? nám už to je vlastně jedno, pro nás jsou smrtící snad už všichni (snad kromě VB).

odkaz
 
 
pekipeki | ČB
Reagovat
04.06.2021, 10:05
 
Podle "statistiky" jsem si letos říkal, že už to musí přijít. Nicméně aspoň takový záchvěv starých časů (kdy mne to opravdu vtáhlo) jsem zažil při zápasu se Švédskem a koncovce s Dánskem. Pravda při vzpomínkách na úspěchy z dob minulých je to opravdu málo. A nechybělo mnoho a místo Švédů, kteří se mi zdáli že se opravdu oproti začátku zlepšovali nebyl ani postup ze skupiny. Stačilo abychom začali skupinu s "lehčími" soupeři, kdy by 2 zaváhání (nic nemožného) musel na konci tým uhrát proti Švýcarsku a Rusku.

Vždy jsem si říkal, že základem je uhrát ve skupině dobré místo 1-2. A ne jít z posledního na vítěze druhé skupiny. Po včerejšku naplatí ani to.

Někdo níže kritizoval styl Finů, že se na to nedá koukat. No mě bohužel přišlo, že to samé se dá říci bohužel o našem herním projevu. Přišlo mi, že ze stejných šancí naši soupeři nekompromisně trestají, naši hráči obdobné situace k zakončení nevyužijí.

Oproti hernímu projevu pod trenérem Řihou, kdy mi přišlo že to ožilo, bylo na co koukat, se mi zdálo jako by jsme se vrátili v herním projevu o několik let zpátky. Přitom to nevypadalo že by nato někdo kašlal, ale něco tomu bohužel chybělo. Příde mi, že si naši nevěří a mají někdy přehnaný respekt. Se Slováky hrajeme vždy jinak, protože si na ně věříme. I když nás taky dokážou porazit na velkém turnaji.

Nu snad si z toho trenéři vezmou nějaké ponaučení a něco se do příštího roku změní. Opravdu nerad bych vzpomínal za pár let jak jsme pravidelně postoupili aspoň ze skupiny.
 
 
Ivánek48Ivánek48 | České Budějovice
Reagovat
04.06.2021, 09:41
 
Dnes již v klidu a krátce. Náš tým byl týmem od začátku turnaje bez duše, a to od toho hlavního na střídačce, až po ty na ledě. Výhry i prohry byly neseny tak nějak samozřejmě a bez upřímných emocí. Prostě odehraný zápas jako každý jiný. Snad si tým ani nepřipopuštěl, že se hraje o medaile na MS a prestiž národního hokeje.
" Úspěch " zasloužený
 
 
SikySiky | Budejce
Reagovat
04.06.2021, 08:50
 
Reakce na full: Má to své kouzlo, souhlasím... ostatně n...
Jo, přestávkový program byl jednou z posledních kapek, kvůli které jsem bednu vypnul. Dorazil jsem (už nevím u kterého zápasu) těsně před koncem třetiny a říkám si, počkám na přestávku a zkouknu góly. A probíhalo to přesně jak píšeš :-(
 
 
 
Reakce na Siky: První dva odstavce souhlas, ohledně jedn...
Má to své kouzlo, souhlasím... ostatně na rozhlasových reportážích člověk v podstatě vyrůstal.
Také jsem se na tomto turnaji přistihl, že jsem si říkal, proč Záruba začíná ječet, když Zohorna vystřelí na brankáře a puk končí v lapačce, ač se nejedná zdaleka o nebezpečnou situaci nebo cokoliv podobného.
Když už jsme u toho Záruby, tak jestli se nepletu, on je šéfredaktor. Při TV přenosech, jak jsem se zde již jednou "vyblil", mi přišlo nelogické uspořádání přestávkového programu. Včera - hrajeme nejdůležitější zápas sezóny a přestávka po skončené třetině začne pohledem na souběžně hrané utkání. Následují ukázky ze skončených zápasů s původním komentářem (většinou kvílení Roberta), které ale v tu chvíli již nikoho nezajímají. Pak jde Český klenot nebo jak se to jmenuje, kde se pořád dokola opakují slavné okamžiky z naší hokejové historie. Na zápasy EHT dobrý, ale při množství zápasů na MS už se to trochu hodně zajídá...
A teprve poté přijde snad minutu a půl trvající přestřih do studia k Antošovi, který bleskově řekne jak padl gól a to je všechno, protože prostor musí dostat ještě Robert a jeho názor.
A do tohoto všeho milion reklam, rozsekaných do X krátkých bloků, aby si člověk nestihl ani dojít na záchod nebo pro kafe... a když ne reklam tak komerčních přestávek, což jsou v podstatě také reklamy, ale když nejsou tak označené, tak se nenavyšuje vysílací prostor, který je pro reklamy určený.
Takže když pominu naše špatné výkony, tak sledovat hokej v telce bylo neskutečným utrpením.
Smajlík
 
 
SikySiky | Budejce
Reagovat
04.06.2021, 08:27
 
Reakce na full: Já tedy při sledování našich zápasů na M...
První dva odstavce souhlas, ohledně jednotlivých jmen reagovat nemůžu, protože jsem to v podstatě neviděl. Což vypadá takhle dohromady napsané jako nesmysl, ale má to překvapivě pointu. Vyměnil jsem toto MS mluvící obrázky za rozhlasův přístroj, zápasy poslouchal a neskutečně si to užil. Doporučuju všem, kdo mají plné zuby hysterického kvílení televizních komentátorů, tohle je prostě jiná liga! :-)
 
 
kursorkursor | České Budějovice
Reagovat
04.06.2021, 08:27
 
Reakce na zbyna-ck: Já myslel ohledně síly skupin. Že j...
No, ohledně síly skupin je pozoruhodný zejména fakt, že z naší skupiny do semifinále nepostoupil NIKDO.
 
 
JeníčekJeníček | ...fosil - nad Lužnicí
Reagovat
04.06.2021, 06:32
 
Reakce na kerschlic00: No právě, mají výsledky. Mně tohl...
Pamatuješ rok 2004 a Řeky fotbalovými mistry Evropy? Fotbalový evropský "svět" se tehdy v pr.del obrátil.
 
 
zbyna-ckzbyna-ck | Dum spiro, spero
Reagovat
04.06.2021, 06:08
 
Reakce na kerschlic00: No právě, mají výsledky. Mně tohl...
To jsem byl já a psal jsem to i po naší výhře. Však nejde o to, jestli to má výsledky, ale že se na to nedá koukat. Teď mluvím o Zlíně. Dánsko to předvedlo taky a fakt ty zápasy člověka nemůžou bavit.
 
 
 
Reakce na full: Já tedy při sledování našich zápasů na M...
Smajlík podpis
 
 
 
Já tedy při sledování našich zápasů na MS neskutečně trpěl. Až příliš se totiž vracely obrazy z této extraligové sezóny, v níž náš Motor hrál naprosto identicky. Takové to nastřelování puků a poté jeb@ačka v rozích a u mantinelu, neschopnost zakombinovat a tahání to individuálně, včetně trapných pokusů o střelu přes obránce, z čehož, jestli se nepletu, nepadl jediný gól a končilo to většinou ztrátou puku a útočného pásma. Stejně tak i střelba... většina šla do pupku gólmana, v lepším případě do lapačky nebo na vyrážečku. Přidá-li se k tomu neschopnost rozehrát a přejít přes střední pásmo, neschopnost vyhrávat vhazování, kdy soupeř získává nejen puk a výhodu, ale i mnohdy cenný čas, je ten obraz tak neskutečně věrnej s tím, co letos předváděl Motor, až je z toho jednomu zle...
U repre jsme také sledovali mixování sestavou, kdy si pak hráči nebyli schopni přihrát. A pomíjím chaotické střídání, které bylo příčinou hned několika inkasovaných gólů.
Nepovedlo se zapracování hráčů z NHL do mužstva, které hrálo předtím na Českých hrách celkem slušně. Borci jako Kubalík, Vrána, Zadina hráli většinou tužku. Přehmatem v nominaci byli borci jako Šustr se Šulákem, ale i Hanzl se Zohornou. Zklamal mě i Stránský, který nepředvedl za celý turnaj v podstatě nic.
Průvan na svazu se konat nebude, takže za rok zase a zase... jako v předešlých letech. Anebo nově už to třeba ani do toho play off nevyjde, to je taky varianta a třeba se pak konečně něco začne měnit.
 
 
 
No právě, mají výsledky. Mně tohle nadávání na něčí styl hokeje hrozně vadí, kór pokud mu to nosí úspěchy. Úplně jsem se bavil zdejší kritikou Zlínskýho stylu hokeje po porážce od Zlína Smajlík Smajlík
 
 
radek66radek66 | Praha
Reagovat
03.06.2021, 23:11
 
Reakce na kerschlic00: Ok, máme na to každej jinej názor...
No mně zase ukrutně vadí finové a jejich hokej anti jo výsledky mají ale jejich zápasy by měly zůstat navždy bez diváků a i bez televizních přenosů Smajlík Smajlík Smajlík
 
 
 
Reakce na Haberman44: Tak to já si zas myslím že SUI jso...
kur.va tobě ten Pešán hodně leží v žaludku Smajlík Ty potřebuješ ty emoce Smajlík
 
 
 
Reakce na Haberman44: Tak to já si zas myslím že SUI jso...
Ok, máme na to každej jinej názor, ale mě teda spíš přijde, že se ze Švýcarů dělá něco, co ani náhodou nejsou. Sice mají za posledních 10 let dvě stříbra, ale taky se dvakrát ani nedostali do čtvrtfinále (my za deset let 2 bronzy a 3 čtvrtý místa, navíc pokaždý alespoň to čtvrtfinále). Sice jsou Němci urputný, ale my jim dali předloni bůra, jsem si dot jistej, že vedení 2:0 by jsme letos udrželi. A nevím přesnej počet jejich hráčů v NHL, ale vím určitě, že jich tam máme víc než oni minimálně o 10.
 
 
 
Reakce na kerschlic00: Myslím, že Němce by jsme porazili...
Tak to já si zas myslím že SUI jsou dnes už před námi. Ostatně dokazují to poslední leta dostatečně. Hokejově dnes Helmuty přejeli, jenže Helmut je zarputilý a nepříjemný soupeř pro každého. Švýcaři jsou jinde a kdyby se hrála odveta, tak by na 90% šli dál.
Výsledek z naší skupiny a poslední výsledky s nima hovoří za vše. Za mne jsou helvéti největší favorit nás vystřídat v Euro Hockey Tour. Přiznejme si, že náš hokej jde zatraceně dolů ve všech směrech. Ty generace Paterů, Procházků, Rachůnků,Rolinků atd atd, jsou již dávno pryč. Dokud jsme hráli naší chytrou hru spojenou se zarputilostí tak to mělo výsledky, teď se snažíme kopírovat severskokanadskej styl a jsme nahraní, protože na to nemáme naturel.Trenérská škola Hlinků,Martinců,Říhů už je také ta tam.Hlavně to jejich charisma,pro které chtěl každý reprezentovat. Dnes je to samá omluvenka, protože už není taková osobnost trenéra, pro kterou by se hráč roztrhl. Na svazu už by měl někdo vyndat hlavu z řiti a dělat to po našem. Né furt někoho kopírovat. Naše hokejová škola byla vyhlášená, teď jsme břídilové. Stačí se podívat každoročně na drft nebo obsazení našich hráčů v NHL.
Korunu tomu nasazuje nabob na střídačce totálně bez emocí.
Dobrou noc...
 
 
zbyna-ckzbyna-ck | Dum spiro, spero
Reagovat
03.06.2021, 22:38
 
Reakce na Hejamotor: Ji zbyna-ck: zadny zavery? ja to mu...
Já myslel ohledně síly skupin.

Že jsme zoufalí v koncovce už 15 let, o tom není pochyb.
 
 
JeniCzechJeniCzech | České Budějovice
Reagovat
03.06.2021, 22:24
 
Reakce na Hejamotor: Bohuzel bez golu se tezko vyhrava a...
Přesně. Nedat ani jeden gól, to nepotřebuje komentář. Posrali jsme to.
A taky nemám rád hokejovou Kanadu, obzvlášť od roku 1997. A na tomhle turnaji byla Kanada úvodní zápasy za otloukánka a nakonec skončí líp než Rusko, Švýcarsko,....
 
 

Zaregistrujte si své uživatelské jméno a nikdo se za vás již na fóru nebude vydávat! Základní registrace je zdarma.

Jsou diskuse vaším denním chlebem? Pořiďte si profi-registraci s vlastní ikonkou, prohledáváním dalšími službami. To vše jen za jednu SMS! více o profi registraci.

 
  • Chcete-li udělat nový řádek, stačí zařádkovat enterem, netřeba používat html tagy.
  • Děkujeme, že se zde na fóru budete chovat jako slušní lidé.
    Redakce si vyhrazuje právo ve výjimečných případech smazat vulgární, urážlivé nebo nesmyslné příspěvky.
 
 
Sociální sítě

Václav Svach, Ivan Lytvynov a Jakub Čížek za sebou mají maturitní zkoušku ??hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Tradiční poděkování za podporu v uplynulé sezoně se nemohlo vyhnout ani společnosti Hoch a synové 1899! Děkujeme za podporu a...

O Motoru, o dětství, plánech a samozřejmě i o tom, jaké to je být synem slavného rodiče, jsme si na dálku povídali s...

40. narozeniny dnes slaví bývalý českobudějovický obránce Miroslav Ďurák. Na jihu Čech hrál 1 sezonu, celkem 34 zápasů, v nichž...