MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Diskusní fórum


Vložení příspěvku do fóra
Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení.
 pamatovat
 
prosím nevyplňovat

Zaregistrujte se ZDARMA nebo využijte výhody PROFI registrace. Více čtěte níže.
Filtr: výpis příspěvků uživatele "=M=Dedek" |  vypnout filtr
 
<23456789101112>
Další diskuse: 
 
=M=Dedek=M=Dedek | Ujčík je vůl! Pešina je hnida!
Reagovat
16.02.2022, 11:59
 
Reakce na zbyna-ck: jo, to máš rozhodně pravdu...
No a Krumlovský potěr sám v dostatečném počtu místní medvědy nevyzásobí a pochybuju, že by vyzasobil v případě existence sportovky. Takže dokud nebude oddíl hokeje schopnej nechat caparty hrát za nula, případně jim ještě dodat průkazky na bus, má problém. A to vůbec nemluvím o placených individuálech, soustředěních a nemožnosti caparty vozit na zápas busmo. Až tohle hokej mít bude, bude sportovní třída taková drobnost, která ti pomůže.
 
 
=M=Dedek=M=Dedek | Ujčík je vůl! Pešina je hnida!
Reagovat
16.02.2022, 11:33
 
Reakce na zbyna-ck: já to vidím v praxi - je fakt rozdíl...
Jasně, ale… „Ten začátek dětských hokejistů není ani tak drsnej z finančního hlediska, jako z časovýho.“

Ten základní problém je už v tom, že pro řadu rodin je fianačně drsnej až, až. Rozdíl mezi sportem, kam potřebuješ kopačky a trenky a kam brusle, ribano, hokejky… A to se bavíme o tom, kdy je oddíl schopen půjčit vestu a gatě, což už taky přestává být v mnoha případech možné. Navíc s vyhlídkou na to, že se to bude postupem času jen zhoršovat. A sportovní třídy to fakt neřeší u přespolních. Takže když se někde v Horní Planý rozhoduje kde bude hrát malej Jára Vomáčka, jehož fogy je traktorvodič a mutti pokojská na nějakém místním pensionu, tak se to násobí a malej Jarda skončí v místní kopané. A nebo taky nikde. A existence sportovní třídy v Krumlově na to má vliv čistá nula.
 
 
=M=Dedek=M=Dedek | Ujčík je vůl! Pešina je hnida!
Reagovat
16.02.2022, 10:54
 
Reakce na Jadav: Mám kamaráda, co se před pár lety dosta...
Podle mě si musíme přiznat jednu věc. Jako malá ekonomika, která ještě slouží jako krmelec Německa (viz prodávání elektřiny do Německa a zpětné nakupování za vyšší cenu pro spotřebitele v ČR) nejsme schopni do mládežnického, ani dospělého sportu nasypat víc než zlomek toho, co konkurence. Takže je sport v čr jednak drahý a tím klesá jeho atraktivita v konkurenci jiné, levnější zábavy. Hokej to navíc zasahuje víc než jiné sporty (třeba díky ceně vybavení, nákladům na provoz sportovišť, delším cestovním vzdálenostem vzhledem k počtu sportovišť a jejich dislokaci). I ten golf je levnější. Z toho nutně pramení, že oproti konkurenci hokej v ČR nutně živoří. V dobách reálného socialismu jednak sport měl jen málo alternativ vyžití, celkově se zde provozovalo sportů méně a navíc ekonomickou nedostatečnost nahrazovala veliké množství dobrovolnické práce. I pro trenéry a pomocný personál to byl únik a tak to rádi dělali zadara, nebo za půl dara. Výchozí pozice se ovšem během devadesátek srovnala. Nezbytně je náš hokej (a jiné sporty) tak slouhodbě podfinancovaný. K tomu sice Kňouři na Harfě žerou až mlaskají, leč to je vlastně jen zlomek problému. Samozřejmě dál můžeme vymýšlet různé další systémy, metodiky, postupy a plány. Ale dokud se hokej nezlevní = nezatraktivní v konkurenci jiného vyžití a nenabere mohutně větší členskou základnu, tak, aby na zimácích ve Vimpercích, Veselích, Soběslavích a dalších pr elích, měli nejen naplněné všechny věkové kategorie a nemuseli třídy vynechávat, případně spojovat, ale dokonce byli schopni ve vyšších ročnících vytvořit i nějakou konkurenci, tedy dokud se do ELH Juniorů bude dostávat každý, kdo má čtyři končetiny a umí udržet hokejku a stolici zároveň, žádný další super akční plán a nová metodika nám nepomůže. Vlastně nám nepomůže ani to tolik glorifikované zúžení extraligy juniorů.
Druhá věc je, že dnes průměrnost stačí k profesionálnímu hokeji. V ČR je 81 zimáků. Na 31 z nich se hraje profesionální soutěž. O poloprofesionálních (2.liga) nemluvě – nevím kolik je tam profi/poloprofi a úplných amatérů. Tenhle poměr napoví, jak obrovský podíl profesionálních týmu v ČR máme. Každé střevo s kapkou talentu se nějak protluče a motivace makat na sobě tak dostává značnou ránu.
Vlastně je malý zázrak že je Český Hokej tam, kde je. Je to vyžívání podstaty. Vlastně má mnohem větší potenciál tohle přežít kopaná, než hokej.
Můžete mi samozřejmě předhodit Dány a Švýcary. Ale jejich ekonomická realita je výrazně jiná oproti našemu Krmelci pro Němce. Slováci mají sice právě poslední erekci umírajícího muže, ale v zásadě jsou na tom hůř než my. Tohle je Game Over. Já tam cestu ven nevidím.
 
 
=M=Dedek=M=Dedek | Ujčík je vůl! Pešina je hnida!
Reagovat
16.02.2022, 08:49
 
Reakce na Siky: Polož si otázku, jestli by je ta naše pa...
Ty vy Česká Repre dala i kdyby ji tvořili hráči Benátek a Kadaně. Protože tak prostě zápasy se Slováky fungují, můžou být lepší o parník, rozjetí, ve formě, v lepším složení a stejně s námi na velké akci vždycky rupnou. Je to trest Boží za mons.Hlinku a Slovenský Štát. Ale jinak fňukat po vyřazení od Švýcarů, jak to Slováci měli jednoduché s USA mi přijde poněkud nemístné. Přeju haluškárům medaily, ale věštím jim čtvrtý plac, což je přesto jednak úspěch a jednak něco, co jim můžeme s klidem závidět. Nám naopak, pokud Pešán se svojí fantastickou sebereflexí zůstane (což si myslím, že se stane) přes MS ve funkci, věštím tuhý boj o udržení A skupiny MS. Něco jako když Slovákům napráskali Maďaři a jediný důvod proč nesestoupily do B skupiny byl šampionát v Bačastánu další rok. A hle, kde jsou dnes. Jenže já si nemyslím, že je to od slováků nějaké odražení ze dna. Spíš je to něco jako poslední erekce devadesátiletého bohatýra způsobená počátkem poslední mrtvice. Jen si nejsem jistý, jestli to Český Hokej nepostihlo už jako čerstvého penzistu v roce 2010.
 
 
=M=Dedek=M=Dedek | Ujčík je vůl! Pešina je hnida!
Reagovat
15.02.2022, 14:07
 
Reakce na Paav: https://www.sport.cz/clanek/olympiada-zo...
A o jaké medaile přesně bojoval? Přípsal si nepostupem do čtvrtfinále historický "úspěch". Pokud ho svázaci po tomhle nevyhodí, tak ať jdou i s celou repre třeba do p...ekingu.
 
 
=M=Dedek=M=Dedek | Ujčík je vůl! Pešina je hnida!
Reagovat
14.02.2022, 12:48
 
Reakce na Evoorg: A já ti jen zopakuji, že ten důvod, pr...
odkaz
Tohle úplně nevyznívá jako dementi. Ale chápu, píšou to novináři...
 
 
=M=Dedek=M=Dedek | Ujčík je vůl! Pešina je hnida!
Reagovat
14.02.2022, 11:51
 
Reakce na macháček: Pleteš jablka a hrušky, nic nevíš a ...
Hlavně teda vzhledem k tomu, že jsou s Berbem manželé, tak úplně nevím, co za "jasnější" spojení by jako chtěl. Pokud jde fakt o video jak jí Stbák šahá na švába kopačkou, tak bude dost ujetej. Smajlík
 
 
=M=Dedek=M=Dedek | Ujčík je vůl! Pešina je hnida!
Reagovat
14.02.2022, 09:01
 
Reakce na Paav: Nečekané tahouny si pochvaluje také jeji...
Sem fakt rád, že se Prokymu daří a už jen kvůli němu přeju Orlům co nejlepší Play Off.
 
 
=M=Dedek=M=Dedek | Ujčík je vůl! Pešina je hnida!
Reagovat
13.02.2022, 14:28
 
Reakce na Jeníček: Kampak se asi poděli "Jágrovo" čínšťí...
Do lágru.
 
 
=M=Dedek=M=Dedek | Ujčík je vůl! Pešina je hnida!
Reagovat
13.02.2022, 13:32
 
Reakce na JanzVan: Čemu nerozumíš Tomáši? Tomu fotbalu? ...
Není srozumitelný tvůj egypštin zde hle domorodcům zcela. Zkusila to ty napsat česky lépe. Nebo radši ani nic nepsala česky lépe, protože kopaná si třeba strčila za klobouk a pižamo jim udělalo vlastní fórum pro Egypťani, kde oni mohli vzájemně urážet a oficiální prohlášení od pižamo říkat "někdo něco slyšel". Doufáme, že ona dobře rozumět moje hieroglyfy pro ona. Ja?
 
 
=M=Dedek=M=Dedek | Ujčík je vůl! Pešina je hnida!
Reagovat
10.02.2022, 08:02
 
Reakce na jedlam: Nečetl jsem celé vlákno, ale mám ze vš...
Když ze široka, tak ze široka. Pešán nechal doma Milana, který byl součástí jediného útoku, který na EHT dělal kanadské body. On sám měl ze tří zápasů 3+2. Ale není Pešánovo kámoš ze Synerce. Dobře pro nás, ale pokud nenominuje trenér nejproduktivnějšího hráče, kterého má a pak má problém s produktivitou, tak za to nemůže podnebí, ilumináti, ani Aštar Šeran.
 
 
=M=Dedek=M=Dedek | Ujčík je vůl! Pešina je hnida!
Reagovat
09.02.2022, 22:14
 
Hele vono je to s tím Pešánem tak, že se mu naloží víc. Bodejť by ne. Frajer, kterej už v Benátkách byl arogantní zmrt, kterému musel uhnout pan Trenér Říha s platnou smlouvou, který ještě před nástupem k repre v českém hokeji pozurážel koho mohl, kterej si nominuje svoje kámoše za zásluhy v Synercy a který neustále machruje do novin, aby od převzetí repre skoro nevyhrál zápas, tvářil se jak podebraná unda a půlka členů širšího kádru na něj byla nasr. protože absolutně neplatí žádné jeho slovo, si holt o přísnější měřítko říká. To von přece chce tu medaily, i když o ní nemluví, aby pak jako první kouč na velkém turnaji dovedl náš nároďák k prohře s Dánskem. Ano, často, když se kritizuje trenér repre, po obligátních kydech o národu trenérů, následuje otázka: "A kdo by byl podle tebe lepší?" V tomto případě je odpověď celkem jednoduchá, prakticky jakýkoliv profesionální hokejový trenér, který má alespoň základy slušného vychování a jeho kariéra nestojí na olyzování varlat jisté Renátky a chválení knírka marného Slávy. Jediné, čím se tenhle frajer může ospravedlnit za aroganci a protekci je úspěch. Ale zdá se, že vyhrát turnaj je mimo jeho radar, pováč má celkem závažné potíže vyhrát s repre alespoň nějaký zápas (asi to holt neůže stát na kámoších).
 
 
=M=Dedek=M=Dedek | Ujčík je vůl! Pešina je hnida!
Reagovat
09.02.2022, 16:18
 
Gratulujeme Pešánovi k historickému zápisu. Skoč pod vlak ty umfálle. Smajlík
 
 
=M=Dedek=M=Dedek | Ujčík je vůl! Pešina je hnida!
Reagovat
09.02.2022, 14:03
 
Reakce na To=M=š: Z hlavy se mi to vymýšlet nechce, takž...
Ergo osoba v souladu s platnou právní úpravou provede nikoliv malou investici do legálního zařízení s výhledem profitovaní z provozu takového zařízení po dobu jeho životnosti. Mezi prodejcem a investující osobou je tak uzavřena kupní smlouva. Zákon, který znemožní její dodržení, tedy užívání dané věci do konce její životnosti je tak retroaktivní.
 
 
=M=Dedek=M=Dedek | Ujčík je vůl! Pešina je hnida!
Reagovat
09.02.2022, 13:50
 
Reakce na quak: Podpis v obou bodech. Já mám Prokyho rád...
Tak určitě. Já jen říkám, že je důležité, aby =M= nefungoval jako pensijní zaopatřovna pro hráče za zenitem, tím méně pro takové, jako Horák, kteří když mají co nabídnout, nabídnou to jinde. Ať si ho tam pak hospicuje Sparta. Tuto teorii teď poněkud narušuje jistý Jirka Novotný, nicméně považuji jej za výjimku pravidlo stvrzující. Navíc mi nepřijde, že by o tu profosilní smlouvu nějak zvlášť stál. Ergo každý má právo si hrát kde chce, jan bych byl rád, aby hráči, kteří se zde neobtěžovali hrát během kariéry, zde nedostávali smlouvy „po smrti“. A jak tu někdo psal, že Horák je „furt nadstandardní“, to je sice možné, ale taky neočekávám, že by, dokud „je naživu“ nepokračoval ve Spartě. A až nebude pro Spartu dost dobrý, ocenil bych, aby šel hrát do Samsonu. To je celé.
 
 
=M=Dedek=M=Dedek | Ujčík je vůl! Pešina je hnida!
Reagovat
09.02.2022, 12:45
 
Reakce na Zbyna-CK: imho ten antagonismus vychází z toho...
Hele tak já na něco určitého reaguju. Jinak je mi to ganz wuršt und scheißegal. Na druhou stranu, pokud nechápeš "o čem jsou pochyby", tak problém je v tom, že retrospektivní uplatňování práva je nepřípustné bez ohledu na to jak dlouho trvá těch "se ví už několik let, všichni měli dost času", prostě proto, že pokud učiníš nějaké rozhodnutí v souladu s platným právem, pak je prostě legální. Je prostě jedno, jak dlouho ten který Gretén mluví o nějakém svém lunatismu. Pravidla zpětně měnit nelze.
 
 
=M=Dedek=M=Dedek | Ujčík je vůl! Pešina je hnida!
Reagovat
09.02.2022, 11:44
 
Reakce na bandzonekiller: Bylo by to tak logický, ale.. ...
Potud, pokud je mi známo, dochází nyní k zákazu provozu zařízení, která 1) již dvacetdva let není možné prodávat a tedy jsou většinově po jmenovité životnosti stanovené výrobci, 2) jedná se specifická vyhrazená zařízení, jejichž provoz podléhá povolování provozu na určitou dobu, 3) celý problém teprve nastane a tedy nás teprve čekají soudní kolečka s těmi, v jejichž případě půjde o retrospektivní uplatnění právní normy (majitelé kotlů 1.a2.ET, pořízených před rokem 2000 s jmenovitou životností delší než dvacet let a původně neomezeným schváleným provozem – což nebude zas až tak častá kombinace, jak se všichni furt tváří, pokud vůbec takové případy jsou). Ale mé znalosti v celé věci jsou kusé, všeobecně mám ke greténismům odpor, k českému zákonoprasectví rovněž, jakož i k svévolím moci soudní. Myslím si ale, velmi laicky, že buď majitelé kotlů 1.a2. emisní třídy narazí na skutečnost, že jejich zařízení jsou po jmenovité životnosti, nebo měli provozní certifikaci schválenou na omezenou dobu (takové ty CE a podobné papíry, které spotřebitel nikdy nečte), nebo (pokud někdo takový vůbec existuje) musí vyhrát případný soudní spor, kdy zásada zpětné neuplatnitelnosti je od dob římského práva nad aplikací pozdějších právních norem.
 
 
=M=Dedek=M=Dedek | Ujčík je vůl! Pešina je hnida!
Reagovat
09.02.2022, 10:01
 
Reakce na dolfa21: Odkaz: https://www.idnes.cz/ceske-bud...
Ty voe to je unda z ryby ten Pražák. Co jako sleduje? Nějakou zakázku pro svý kámoše? Jediné čeho dosáhne bude postupné snižování kapacity haly.
 
 
=M=Dedek=M=Dedek | Ujčík je vůl! Pešina je hnida!
Reagovat
09.02.2022, 08:28
 
Já bych měl několik existenciálních dotazů:

Má teda ten Horák blíž do té Repre a k tomu titulu, nebo jak?
Daří se tomu Čendovi teda líp v tom odborovém svazu KoVo, povedl se ten kariérní růst a tak? A ještě bydlí na tom Hotelu u MladoLoLeslavského zimáku ty štěnice?
 
 
=M=Dedek=M=Dedek | Ujčík je vůl! Pešina je hnida!
Reagovat
08.02.2022, 17:01
 
Doufám, že dneska dostane Lakatoš těch pár pěstí, co tomu xxxxx chybí do dobrého vychování. Pokud bychom brali i nějaké body, byl by to skvělý večírek.
 
 

Zaregistrujte si své uživatelské jméno a nikdo se za vás již na fóru nebude vydávat! Základní registrace je zdarma.

Jsou diskuse vaším denním chlebem? Pořiďte si profi-registraci s vlastní ikonkou, prohledáváním dalšími službami. To vše jen za jednu SMS! více o profi registraci.

 
  • Chcete-li udělat nový řádek, stačí zařádkovat enterem, netřeba používat html tagy.
  • Děkujeme, že se zde na fóru budete chovat jako slušní lidé.
    Redakce si vyhrazuje právo ve výjimečných případech smazat vulgární, urážlivé nebo nesmyslné příspěvky.
 
 
Sociální sítě

Do zápasu proti Kladnu nastoupíme v této sestavě!

PREVIEW: Motor dnes sehraje přípravný zápas s Kladnem. Hrát se bude na příbramském stadionu, přímý přenos bude možné sledovat na...

Motor si včera poradil s nejlepším celkem našich jižních sousedů - @ecrbs. Trefily se i dvě z nových posíl - Lukáš Vopelka a...

Před 95 lety se narodil bývalý českobudějovický útočník Ladislav Horák. V A týmu hrál 2 sezony (1954-56), cca 10 zápasů, bez...