ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Diskusní fórum


Vložení příspěvku do fóra
Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení.
 
prosím nevyplňovat

Zaregistrujte se ZDARMA nebo využijte výhody PROFI registrace. Více čtěte níže.
Filtr: výpis příspěvků uživatele "Piston" |  vypnout filtr
 
1234567>
Další diskuse: 
 
 
Hlasuju pro kostičky vyšívaný jehlou a nití. odkaz
 
 
 
Já bych přivítal ještě 10 takových čtyřicátníků z extraligy na try out. Nenapadá mě žádný důvod nevyzkoušet co nejvíc hráčů v přípravě.
Ale i tak sem čuměl s otevřenou hubou, jak to Pardubicím před rokem vyšlo.
Potřebovali bychom minimálně 5 útočníků na zkoušku, aby se alespoň jeden z nich povedl jako střelec. Nahrávačů máme plno, ale nikoho, kdo dá gól každej druhej zápas.
 
 
 
Reakce na zdcart: Ty jsi v dresu Motoru viděl makat Roba...
Nikde jsem to v mém příspěvků nepsal. Spíš naopak, že se odchozích M úplně nebojím. Hráči to jsou na první ligu dobří. Ale u nás nikdo 40 zápasů za sezónu naplno neodjezdil.
Ve Vsetíně se obávám, že to odjezdí. A čím vším to asi je, můžeme probrat za rok, až uvidíme jak se jim dařilo.
 
 
 
Reakce na Jeníček: ...na druhou stranu, ta zvýšená konku...
Skoro to vypadá tak, že v těch ostatních týmech šlápli ti mladší na plyn. Ověření lídři hrajou stále svou hru, ale ty třetí lajny výrazně přidaly v bruslení.
Ploužily se jen naše baletky.
Nemám strach z našich odchozích hráčů ve Vsetíně. Ale spíš z těch ostatních hráčů tam, kteří je udělají o dost lepšími.
Tady nikdo nikomu nepomohl, nikdo se pro druhého neobětoval. V menších klubech naprosto základní věc bruslení a makání.
V Motoru balet.
 
 
 
Reakce na Pragr: Vždy si říkám, že na tyhle snůšky nesmy...
V hodně věcech souhlasim. Ale rozprášit tým můžeš tehdy, pokud máš hráče, kterými je nahradíš. Sezona nejde za AS. Jde za vedením, které mu tyto kroky posvětilo, aniž by vědělo, co bude následovat. Náhrada za centra Straku se hledala rok a půl! S takovou koncepcí jdete do vo.e prde.e. Letos jsme měli asi 7 centru a slušně hrál na ledě jen blazen Vampola. Zbavili jsme se tech, co měli něco za sebou (chápu duvody pro to rozhodnuti) a nahradili je těma, co je na ně příliš velký tlak apod.
Nebylo to předtim vůbec o starým Strakovi a Nouzovi. Bylo to o hře zbytku týmu. Tým nebyl dobře sestavenej a neměl na to. Chyběli nám naprosto mladý a bruslící hráči. Rozprášit se má hlavne to, co nefunguje!
Koukali jste na Kometu, Liberec, Třinec? Přes play off je tlačili mladý. Mraky z nich hrálo 4 lajnu celou sezonu. Rok předtím hráli v 1. lize, kde si proti nám kolikrát neškrtli. Když jsem to tu před rokem napsal, že v play off musíš mit 4 lajnu, co je schopná prebruslit soupere a rozhodnout zápas, tak se mi tu někdo snažil vysvětlit, že na play off ti stačí jen parádní první pětka.
Tak to opravdu už dávno neplatí. Žádnej Crosby s Malkinem ti nepomůže, pokud posbíraš 4 průměrné lajny a uděláš z nich tým. Kolik hvezd meli ve Vegas před sezonou?
Ani jednou jsme neposkládali alespoň 3 fungující lajny. Maximálně 1 útočnou a 1 bránící. Opravdu si někdo myslí, že je normální bojovat o postup s týmem, kde polovina sestavy není schopná hrát systém, připadne ho pochopit? V Jihlavě každý hráč věděl, co má na nás hrát a taky to pak předvedl na ledě. U nás každý měsíc zahrajou tři jiní hráči nadprůměr a v play off tak maximálně někteří hráči svůj průměr.
Straka z Nouzou byli dobří, protože jim jejich pětka fungovala. V Třinci, Liberci, MHK měli taky fungující a dokonalé drahé první pětky. Ale kde by byli bez svých 4 lajn? Nepřešli by přes první kolo! Kde by byla Jihlava, Kladno, Vary kdyby jim hrála slušně 1 lajna. Já se jen divím, že mi to na jednu fungující lajnu dáváme už několik let. Zbytek týmu nechce na 100% plnit role, které jim jsou určeny. Jedním z důvodů je opět to, že třetí a čtvrtou lajnu se starším hráčům hrát nechce, pokud ví že např. v Jihlavě by hráli lajnu první nebo druhou. Místo pořízení tvrdých odolných typů do druhé a tretí lajny a výchovy vlastních forčekujících mlaďasů, hledáme dokola problém v první lajně, která udělala pouze 150 bodů, misto 300 které jsme očekávali. Pro soupeře není nic snazšího, než se připravit na 1 lajnu.
 
 
 
Pro mě bylo největší překvapení, že pan Teplý ty prachy vůbec pustil. Vůbec mi to k němu nesedí. Toto rozhodnutí nepřišlo právě dnes, ale mnohem dřív a je to pro mě podobný osud, jako u kapitána, který je překvapený z tlaku a z toho, že to nejde podle představ. Osobně jsem se mnohem víc děsil toho, že ta naše sestava by postoupila a měla hrát extraligu. Vyletěli bychom po roce jak ta Jihlava.
Hráči pomalí, líný, co nechtěji hrábnout. Taková obdoba MHK, kde protočili 3x víc peněz za úplné nic. Moderní hokej nepředváděl vůbec nikdo.

Toto vidím pro =M= spíš optimisticky. Mnohem větší šance pro naše vedení dělat hokej od spodu s mladýma a elánem do hry. Nemůžou nás vodit 18 letý děti a nebo druholigoví hráči v Benátkách, Vsetíně, Slavii apod. Dostali jsme se do těsného závěsu za MHK v tom, jak se to prostě dělat nemá. Mnoho tragických rozhodnutí.
To, že se nenajde ve vedení a v kabině člověk, co by našel během sezony odvahu, pro tvrdé a jasné řešení je facka všem normálním lidem chodícím na stadion.
Já vám se.u na postup. Chci vidět hráče, co makaji třeba jako ty Slavisti na který se přijde podívat 8 lidi.
Když se má prohrát, tak to naše hráče i soupeře musí bolet. A ty nesmysly po zápase od Roba, jak jsme makali apod., už nikdy víc.
 
 
 
Venca
odkaz
 
 
 
Risk je v ČR zakázané slovo. Dokud nevychovame beky, co to vezmou na sebe, jako ty Švédi, tak se nikam nepohnem. Rotující pětice hráčů jako ve florbalu musí být ideální cíl. Švédi a Fini to chápou. Mají stejné množství tréninku na ledě, jako na florbalu
 
 
 
Tak Kohy nahodí tohoho zámořáka a k němu Šimiho a bude tým hned kompletnější. Zaručená JPP hovoří o tom, že zámořák si dal podmínku, že pokud nepodepíše Šimi, tak do Motoru nepůjde ani on Smajlík
 
 
 
Šlo spíš o menší nadsázku. Ve spojitosti s tématem scoutingu.
Obecně u hráčů bude platit to co píšeš. U top hráče balík vysáziš, ať bude z Del 2, AHL, GB nebo Slovenska.
Já bych na postup GB tedy nevsadil a asi jsem se o úrovni jejich hokeje dost mýlil.
 
 
 
Reakce na P.XTRM: Jonáka je škoda....
Mnohem větší škoda by byla, pokud bychom nebyli schopni si podobného hráče vychovat. Dobře bránící útočník je pro mě přesně ta kategorie hráče, který má být z vlastní líhně. Důvodů mě napadá mrak.

Potřebujeme hlavně scoring leadera, rozdílového hráče do první lajny. Posily mě zatím v tomto ohledu moc neuklidnili. Jedna věc je nahradit Roba a trošku jiná nahradit Neďáka.

Zajímavé, jak si GB poradila se Slovinci. Asi bychom přeci jen měli zajet na nákupy na ostrovy.
 
 
 
Osobně jsem doufal v sehrané duo Galamboš-Markovič, který končí ve Vsetine. Ale jestli to je daň za omlazení, tak proč ne.

Neďák mě mrzí. Ale na hokejisty, kteří to přijdou zachránit na jednu sezonu mám svůj názor. I tak mu děkuji za sezonu. Kluk si něco vydělal v NHL i Khl, tak mohl trochu zabojovat doma.
V Plzni podle mě nedělají dobře, když to stáví na našich hráčích. Nejsou to úplně odolné typy do nepohody a do play off. Neďák to jen potvrzuje.

Musíme si asi takové hráče vychovat.

O všech ostatních se dá říct, že jsou nahraditelní. Chybí nám bohužel leader EL kvalit. Na to jsem zvědav, jak ho najdeme. Žádná z posil, mě zatím o této vyšší kvalitě nepřesvědčila.
 
 
 
Reakce na Speeder: Ani teď nepůjde Bedna troubit do novi...
To mi nepřijde jako vyloženě troubení na AS, pokud by řekl, že MCH odešel po neschodách s AS. To si přece nemusíme hrát na to, že všichni spolu chodili na pivo. AS ani MCH tu není a tak mi to nepřijde tak moc mimo mísu o tom promluvit. Některým lidem by to možná pomohlo pochopit, proč AS musel skončit a proč to pro klub byla spása. Nikoliv pro sezonu.
 
 
 
Reakce na quak: Pokud to bylo tohle, tak to je na bludiš...
Ani se na Bednu nezlobím, že tyto důvody uvedl. AS tu v tu chvíli trénoval a těžko by to zlepšilo atmosféru, pokud by to pustil mezi lidi.
Další věc je, zda o tom SB věděl, že je to kvůli AS. A to by mě dnes velmi zajímalo, pokud by se k tomu vyjádřil.
 
 
 
Pod AS to vypadalo od vánoc taky bez energie. Systém pod AS asi fungoval, ale zase to zabilo kreativitu, tvrdost a morálku. Nejsem to schopen rozsoudit. Mě to přišlo málo, protože pozičně to nebylo špatný, ale rychlost nám i pod nim chyběla výrazně. S letošníma Varama bychom pod nim měli ještě větší problémy, než s Jihlavou těch 8 zápasů. A s ničím novym jsme do žádného dalšího zápasu s Jihlavou nebyli schopni přijít. Dokola ten stejný systém bušení do vrat. AS nesl velkou zodpovědnost za výsledky proti Jihlavě. Bruslivý pracovitý tým, ten jeho systém proste dokonale rozebral.

Chtěl bych bruslení a pracovitost od nás. S tím se dá velmi dobře postoupit.
 
 
 
Mám velký problém s tou koncepcí především v defenzivní činnosti, co předvádíme v ZČ každý rok.

Na to se v ČB vysr.l každý trenér, co tu byl. Pokud se brání v play off bez jediného hitu a rychlosti, tak těžko někdy zastavíme letícího soupeře, který má dvakrát vyšší rychlost, než v ZČ. Pohyb našich obránců je pak jako ve spomaleném filmu.

Do značné míry to způsobuje chrápání našich útočníkú, kteří nechápou, že oni přímo ovlivňují rychlost soupeře.
Pokud se dostaneme v ZČ na počet 5 dobře odbráněných zápasu, tak je to moc. O koncepci nelze ani mluvit.

Je to i tim, že naše kvalita v útoku na většinu WSM stačí i bez toho, aby se celá lajna vracela na 100% zpět.
Jsme tak v začarovaném kruhu, kde Jihlava, Kladno i Vary na získání svých bodů, potřebují hrát na plno v defenzivě každý zápas i v ZČ ve WSM. Proto se na ni soustředí a trénují ji tak naplno v každém zápase. V play off pak přidají do kroku a jsou uplne jinde než my.
O natrénování ruzných změn stylů a tempa v degenzivě si můžeme u nás jenom nechat zdát.

Těžko přemluvit top hráče, kterých máme na WSM ligu hromadu, aby sprintovali v ZČ i dozadu a nastavovali tak obraz týmu i pro play off. V tomto spatřuji největší úkol pro VP. A výsledek defenzivni koncepční práce bude mit největší vliv na výsledek sezony. Nepředpokládám totiž, že tu budeme mit Červenky, Růžičky apod. hráče, kteří to nějak zářídí.

V EL je rozdíl hlavně v taktické připravenosti týmu. Především té defenzivní! Snad VP nebude opět hledat chybu v tom, že první lajna nedává 5 gólu, ale pouze 2.

To je můj pohled na hokej, jak vidim většinu sezon. Nikomu to nenutím. Ale chybu vidím jinde, než v útoku. Proto jsme tým pro ZČ a ne play off. Tam se hraje ze zataženějších pozic, protože se tak nabidne soupeři menší šance na tutovky. A i v play off má Kometa nebo Třinec třetiny, kdy prakticky nevylezou ze svého pásma. Není to žádná ostuda a ta schopnost to tam uhrát je dostala do finále.
Nám jezdí 3x za zápas hráč sám na golmana.
 
 
 
Reakce na Pragr: Ano, tři roky po sobě. A ano vypadnutí ...
Také se přikláním k názoru, že se nám tu objevuje odfláknutá rozhodující část pravidelně. Je potřeba toto vymlátit z kabiny.
A ani se mi nezdá, že bychom někdy hráli Play off hokej. Kdy se mění tempo a styl hry. Dokola to hrajeme na dvě individuality. Kterému týmu toto funguje?

Co se týče 80 hráčů v přípravě, tak jsem byl překvapen, jak to Pardubicím vyšlo a dnes tam mají hráče o které je zájem i mimo ČR. Některé ani neudrží.
Možná si přeživší více vážili toho, že tam mohou být.
A nechybělo moc a Třinec letos vyřadili. Ten tam udržel jen Cienciala.
 
 
 
Tak v Jihlavě jim zavřeli forum. To je vždy dobré znamení Smajlík
 
 
 
Tak Dukla zajímavě 4:4
 
 
 
Mě neudivuje, že kočující Mixér neupletl v kabině bič. Ale že má za asistenty místní kluky, kteří měli tu kabinu uhlídat, to mi hlava nebere. A já laik mám dost jasný pohled na to, kdo měl být zárukou fungující kabiny. Zda Mixér, co tu nikdy nehrál a nebo LR a AK.

Každý má mít zodpovědnost. I asistent za stav v kabině. Pokud se mu nelíbí práce kabiny a trenéra, má se ozvat. Klidně rezignovat když ho nikdo neposlouchá. Na co tam pak je? Snad také kvůli výkonům na ledě.

Jožina z Bažin, co nacvičí přesilovku tak, že děti na rybníce to sehrají stejně, nikdo nepotřebuje.
A druhého Jožina, co po každém zápase přesilovku pochválí a posteskne si nad abnormalitou vzepětí soupeřova amatérského mužstva, také nikdo nepotřebuje. A kondiční trenéry, kteří mužstvo připraví na úroveň 80 letých důchodců taky ne.

Prosim vytáhněme každý hlavu ze své díry a začněme skutečně něco dělat a bojovat vším, co máme za =M=

Ps: příspěvky věnuji všem těm, co tu nesmyslně psali, že se kritizuje jen VD.
Na sluníčkové komentáře bude dost času v přípravě.
 
 

Zaregistrujte si své uživatelské jméno a nikdo se za vás již na fóru nebude vydávat! Základní registrace je zdarma.

Jsou diskuse vaším denním chlebem? Pořiďte si profi-registraci s vlastní ikonkou, prohledáváním dalšími službami. To vše jen za jednu SMS! více o profi registraci.

 
  • Chcete-li udělat nový řádek, stačí zařádkovat enterem, netřeba používat html tagy.
  • Děkujeme, že se zde na fóru budete chovat jako slušní lidé.
    Redakce si vyhrazuje právo ve výjimečných případech smazat vulgární, urážlivé nebo nesmyslné příspěvky.
 
 
Sociální sítě

Motor i nový dodavatel dresů, společnost Kappa, se rozhodli vyjít vstříc fanouškům a do hlasování tak přibyl i návrh přímo od...

Jedním z hráčů, kteří bojují v Motoru o smlouvu, je urostlý obránce Karel #Plášil. hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Talentovaný útočník Matěj #Toman odchází do zámoří a na sezony v Českých Budějovicích vzpomíná jen v dobrém. Ještě před odletem...

Motor začal přípravu v Budvar aréně, až do konce července budou svěřenci Václava Prospala a Aleše Tottera trénovat na dvě...