MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Diskusní fórum


Vložení příspěvku do fóra
Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení.
 pamatovat
 
prosím nevyplňovat

Zaregistrujte se ZDARMA nebo využijte výhody PROFI registrace. Více čtěte níže.
Filtr: výpis příspěvků ze dne "2020-4-4" |  vypnout filtr
 
1234567>
Další diskuse: 
 
 
Reakce na Evoorg: Tak to jsou odhady značně pomýlené. Va...
Samozřejmě mi to taky přijde mimo realitu. Co jsem četl, tak vakcínu už prý mají a začali ji testovat na lidech, ale je tam samozřejmě velké ALE
 
 
Kurt_HüblKurt_Hübl | Kdyby neni...
Reagovat
04.04.2020, 23:17
 
Reakce na P.XTRM: Kde si chytal netopýry, že tě jeden po...
Měli jsme ho schovanýho na jedné mašině ve futrech dveří ,potvoru.Že ho vyndám a odnesu někam do temna ,prostě nepochopil a když jsem ho nesl tak mě hajzlík rafnul do ruky (bohužel jsem neměl rukavici) . No nejdřív jsem to nechal plavat ,ale když mi v telefonu moje řekla ,ať jdu k doktoru ,tak jsem halt všeho nechal a jel ze Slovenska domu. Druhý den mi obvoďák rovnou poslal do špitálu ,kde si mě už nechali. Bejt ten netopýr vzteklinou nakažený a já to nechal plavat ,tak už tu asi nejsem. Dalšího jsme našli zde: odkaz
P.S.-chuť na krev? No jak kdy a kde Smajlík Smajlík .Jinak v zrcadle se vidím 😉
 
 
zbyna-ckzbyna-ck | Dum spiro, spero
Reagovat
04.04.2020, 22:50
 
Reakce na P.XTRM: Kde si chytal netopýry, že tě jeden po...
Fanoušek ozzyho? Smajlík
 
 
04.04.2020, 22:38
 
Reakce na Kurt_Hübl: Pravda je ta ,že v Asii sežerou vše...
Kde si chytal netopýry, že tě jeden pokousal? A nemáš od té doby občas chuť na krev? Smajlík Smajlík
 
 
SikySiky | Budejce
Reagovat
04.04.2020, 22:30
 
Reakce na Kurt_Hübl: Pravda je ta ,že v Asii sežerou vše...
Kdo řekl, že jeden člověk nemůže změnit svět, nikdy nejedl nedovařeného netopýra! 😁
 
 
Kurt_HüblKurt_Hübl | Kdyby neni...
Reagovat
04.04.2020, 22:22
 
Pravda je ta ,že v Asii sežerou všechno ,co se hýbe. Avšak vzhledem k tomu ,že např. v Číně je tržnic s jídlem na otevřeném prostoru mraky a jako ohnisko je určeno jen to jedno město Wu-chan ,tak nevěřím tomu ,že to vzniklo z nějakého druhu netopýra ,či jiného živočicha. To by nákaza díky četnosti těch trhů musela být už hodně dávno a všude. Ač to s tím nesouvisí,tak mě kdysi netopýr pokousal na ruce .Byl jsem týden na infekčním ,kde do mě prali injekce proti vzteklině. Žiju, jsem v pohodě ,páč netopýr nebyl nakažený.

Zdar a teď zas k hokeji. odkaz
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
04.04.2020, 22:06
 
Reakce na Motor27: Zapomněli jste na to, že se usilovně ...
Tak to jsou odhady značně pomýlené. Vakcinace je nejrigorózněji kontrolovaným léčebným postupem vůbec, protože je to věc, kterou pouštíš do celé populace a která má mít dlouhodobou účinnost, takže těch variabilit a kombinací, při nichž se může něco podělat, je tam takové množství, že i kdyby se ti za pět měsíců podařilo vyvinout účinnou látku, tak tě furt čeká minimálně rok zevrubného testování a kontrolování předtím, než s ní můžeš vyrukovat.
Podobná věc ale v menším měřítku platí o nových lécích vyvinutých speciálně na boj s Covid-19, takže jedinou šancí, aby se v takhle krátkém časovém intervalu objevila veřejně využitelná léčebná metoda, je buď to, že zafunguje některý z již schválených léků na jiné nemoci, případně konvalescentní plazma.
 
 
 
Reakce na zbyna-ck: Úplně v poho. :) já si osobně tyhle ...
Jenže SARS i MERS se projevovali prakticky hned, žádný že až po 14 dnech, i tam byla větší smrtnost, takže ty nakažený hned podchytili. Proto se to tak rychle povedlo vymýtit
 
 
zbyna-ckzbyna-ck | Dum spiro, spero
Reagovat
04.04.2020, 21:49
 
Reakce na Ivánek48: Dík, že jsi to tak pochopil, opravdu...
Přesně proto si to neberu osobně Smajlík
 
 
Ivánek48Ivánek48 | České Budějovice
Reagovat
04.04.2020, 21:47
 
Reakce na zbyna-ck: Úplně v poho. :) já si osobně tyhle ...
Dík, že jsi to tak pochopil, opravdu jsem to nemyslel špatně. Psaný text je mnohokrát nevyzpytatelný Smajlík .
 
 
 
Reakce na ArnieCZ: Již kolem 10. ledna bylo jasné, o jak...
Světová zdravotnická organizace (WHO) upozornila veřejnost na vypuknutí epidemie wuchanského koronaviru 9. ledna. Americké Centrum pro prevenci a kontrolu nemocí (CDC) bylo o něco rychlejší – s varováním přišlo už 6. ledna. Všechny experty ale v tomto případě překonala kanadská umělá inteligence, která varování vyslala už 31. prosince.
odkaz
 
 
zbyna-ckzbyna-ck | Dum spiro, spero
Reagovat
04.04.2020, 21:43
 
Reakce na Ivánek48: Zbyňďo, Zbyňďo, raději se věnuj svém...
Úplně v poho. Smajlík já si osobně tyhle věci neberu.

Prostě to nezahrali na ferovku, mlzili a udržet tam se to asi dalo. Povedlo se to s mers, sars i ostatním sajrajtem, co si v Číně ukuchtili.
 
 
Ivánek48Ivánek48 | České Budějovice
Reagovat
04.04.2020, 21:34
 
Reakce na zbyna-ck: Na tom něco je. Ale šlo to udržet v ...
Zbyňďo, Zbyňďo, raději se věnuj svému učitelskému oboru, či sportu. V rozhodnutích, co by bylo a jak by to bylo kdyby, jsi opravdu někdy až naivní. Jen trochu pro tvé prozření - přeze všechny dostupné informace /a věř, že těch nedostupných je možná stejně, ne-li více/ není dodnes svět, ba ani Evropa hermeticky uzavřen/a. A ty jako profesůrek odněkud z jihu Čech /a neber to prosím jako urážku/ si dovoluješ tvrdit, že bys to dokázal udržet nějakým tvým selským rozhodnutím v Číně. Smajlík Smajlík
 
 
 
Reakce na ArnieCZ: Již kolem 10. ledna bylo jasné, o jak...
Tak s tou Afrikou naprostej souhlas. Ale ono i tohle, co se stalo pro něco dobrý je, protože až se tu zase objeví něco podobného, svět už bude vědět co dělat a situace nebude takhle v pr-deli.
 
 
 
Již kolem 10. ledna bylo jasné, o jak nebezpečný virus se jedná. Někdy po 20. lednu Čína stavěla v extrémním presu (5 dní) nemocnici pro 1000 pacientů- tehdá měla půlka světa odsudky a ironické poznámky, jak si komunistický režim dupne a nesvobodní občané dřou. Už tehdy bylo vše naprosto jasné a kdo chtěl, měl k dispozici dostatek informací. Nikdo si z toho nevzal poučení. Itálie začala zavádět tvrdá opatření až o více než měsíc později a to jen proto, že začali umírat lidé u nich, do té doby byl celý problém bagatelizován. Další země se také rozjely až na základě hromadících se mrtvol. "Není teď důvod nejezdit lyžovat do Itálie", říkal konzul v Miláně Michal Bucháček a říkal to 26.2.! Takže představa, že kdyby toho čínského lékaře nepřinutili místní orgány mlčet, že by se země připravily je naprostý nesmysl. Dopadlo by to stejně, protože pokud jim nestačilo to, co se reálně v Číně dělo, těžko by je vystrašil jeden čínský lékař. Koneckonců koukněme se na to, jak to (ne-)řeší Německo, UK, Švédsko ještě dnes...
A ano, virus přišel z Číny a důvodem jeho přenosu na člověka je fakt, že asiati prostě sežerou vše (kdo viděl asijské tržnice se staženými potkany, ví své). Tohle nemá s komunismem nic společného.
A důvod rozšíření po světě? Jednoduché. Nechceme papír za korunu z Větřní, ale za desetník z Číny. A číňani jsou pracovití a prostě vyrobí cokoli, po čem je poptávka. Ty trajekty z Číny, plné zboží sem neplují proto, že by nám je zlá komunistická Čína vnucovala, ale proto, že je chceme a sami jsme zlenivěli.
Kdyby tenhle virus vznikl ve střední Africe. Možná by tam i zůstal.
Sorry za dlouhý text. A pro hůře chápající- tohle není podpora ani komunistické Číny a ani komunismu jako takového.
 
 
játrojátro | jedině Motor
Reagovat
04.04.2020, 21:20
 
Reakce na zbyna-ck: Na tom něco je. Ale šlo to udržet v ...
na konci příspěvku jsi na to kápnul. Musel by jsi pořešit, jak budou fungovat ekonomiky zemí bez těchto pracovníků ....
 
 
zbyna-ckzbyna-ck | Dum spiro, spero
Reagovat
04.04.2020, 21:12
 
Reakce na MARSCH: Nepopiram, ale jsem presvedcenej, ze j...
Na tom něco je. Ale šlo to udržet v Číně. Já si třeba myslím, že základ byl v tom, že se už někdy v prosinci nezakazalo lítat z Číny do celý Evropy. Ale stejně to sem přitáhli nelegální pracovníci z Číny, co pracujou načerno v Itálii..
 
 
04.04.2020, 21:06
 
Reakce na Tony8385: Ani nevím , co se u nás na Sušicku d...
Smajlík
 
 
 
Reakce na zbyna-ck: Jde to jednoznačně za Čínou. Kdyby t...
Nepopiram, ale jsem presvedcenej, ze jinde by to bylo podobny. Stejne pomala reakce. Bagatelizovani. Nenasel by se nikdo, kdo by vzal zodpovednost na sebe, sel ven nebo do vyssich mist s tim, jak je to vazny a realizoval nejaky radikalni omezeni. Tlak ze všech stran. Každej se v tý hierarchii někomu zodpovídá. Každej by se bál říznout pod tlakem toho, tihy takovyho rozhodnuti. "Je ta situace tak vazna?" Tlak businessu. Tlak medií. Tlak veřejnosti. Strach o koryta. "Pár lidí má chřipku a vy tu zavíráte fabriky." Bylo by to tu stejný...možná az na lzi o poctech nakazenych a obeti. Resit by se to zacalo az kdyz by horelo a byli si vsichni jisti tim, ze je to pruser.

Však to tu vlastně stejný bylo. V lednu to chtěla v parlamentu opozice řešit. Vláda to řešit nechtěla. Veřejný finance v tragickým stavu. Tohle pro ně znamenalo další případnou zátěž pro rozpočet. Z toho meli v danej moment vetsi obavy.
Nejen tady. Po celym svete. Trump to z pocatku bral hodne vlazne i kdyz videl, jakym zpusobem se to siri v Evrope.
Statni moloch a karierni politika...
 
 
zbyna-ckzbyna-ck | Dum spiro, spero
Reagovat
04.04.2020, 20:55
 
Reakce na Motor27: Zapomněli jste na to, že se usilovně ...
Zrovna včera jsem četl velice přehlednej článek, kde bylo shrnutí všech vakcín a léků, bohužel nemám link. Pracuje se asi na 17 vakcinach všech druhů a asi 30 lécích. Všichni na to soustředí výzkum, státy, kde se to zkoumá, povolily zrychlení všeho. Několik těch týmů vypadá hodně slibně.

Ono se to někomu podaří a pak začne jinej problém - jak co nejvíc zmírnit ekonomické dopady.
 
 

Zaregistrujte si své uživatelské jméno a nikdo se za vás již na fóru nebude vydávat! Základní registrace je zdarma.

Jsou diskuse vaším denním chlebem? Pořiďte si profi-registraci s vlastní ikonkou, prohledáváním dalšími službami. To vše jen za jednu SMS! více o profi registraci.

 
  • Chcete-li udělat nový řádek, stačí zařádkovat enterem, netřeba používat html tagy.
  • Děkujeme, že se zde na fóru budete chovat jako slušní lidé.
    Redakce si vyhrazuje právo ve výjimečných případech smazat vulgární, urážlivé nebo nesmyslné příspěvky.
 
 
Sociální sítě

Je tu další MOTORÁCKÝ PODCAST! Milan Gulaš vypráví o svých začátcích, o tom, jaký byl floutek, ale i o tom, jak ho zejména...

40. narozeniny slaví René Vydarený! V ČB 11 sezon, 578 zápasů, 50 gólů, 172 bodů, 75 +/- bodů a 390 TM. Člen bronzového týmu 2008...

Martin Hanzl doposud svou hokejovou kariéru prožíval na severu Čech. Do extraligy naskočil v Litvínově a strávil tam pět sezón....

Brankář Motoru Jiří Patera se může stát vítězem Zlatá helma SENCOR za uplynulou sezónu! Jestli se vám jeho zákrok líbil, můžete...