ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
06.12.2017, Denisa Józsová

Zdeněk Kutlák vystřelil tři body v zápase proti Havířovu

S cílem prodloužení série výher v domácích zápasech šli do utkání hokejisté Českých Budějovic. Proti Havířovu to nakonec bylo velmi těžké utkání, které rozhodl jedinou trefou v utkání Zdeněk Kutlák, jenž touto brankou využil přesilovou hru.

Co říkáte na sérii vašich domácích zápasů? Přece jen jste v Budvar aréně ještě nenašli přemožitele.
Je to paráda a chtěli bychom takovou sérii udržet co nejdéle. Ovšem podle mě se koukáme spíše na to, abychom vyhráli co nejvíce zápasů. To, že je z toho taková série, je jen bonus a určitě je to dobré pro diváky.

Cílem bylo získání devíti bodů v domácím trojboji?
Řekl bych, že se snažíme získat z každého zápasu plný počet bodů. Je jedno, jestli jsou to tři zápasy za sebou nebo jen jeden. Vždycky koukáme na to, co nás čeká. Samozřejmě jsme rádi, že se nám podařilo vybojovat všechny body z těchto tří domácích utkání.

Dneska to bylo velmi těžké utkání a Motor měl problémy překonat obranu Havířova. Bylo něco, v čem vás dnešní soupeř překvapil?
Myslím, že nebylo nic, čím by nás vyloženě překvapil. Ten hokej byl dneska celkově utahaný, rozkouskovaný a do toho jsou ještě komerční pauzy, takže bylo hrozně těžké dostat se do tempa. Celý zápas neměl nějak vysoké tempo.

Co říkáte na výkon Ondřeje Bláhy, který se dnes překonával velmi těžko?
Dneska musím pochválit oba dva gólmany. Oba jsou kmenoví hráči Budějovic a myslím, že dneska zachytali parádně. Já jsem jenom rád, že ta nula v kolonce obdržených branek zůstala u nás.

K vaší brance. Byl jste ihned rozhodnutý, že budete pálit?
Spíše to vyplynulo ze situace. Když jsem viděl, že kluci jsou před brankou a brankář se v tu chvíli přesouval na druhou stranu, tak jsem se rozhodl vypálit. Bylo i trochu štěstí, že jsem to trefil.

Po vstřelení branky vás chvíli Havířovští přehrávali. Čím si to vysvětlujete?
Popravdě nevím. Nejspíše se trochu zvedli, otevřeli hru a my jsme se nechali trochu ukolébat. Takovéto zápasy se občas hrají, nikdo to za nás neodehraje a já jsem rád, že jsme vyhráli. 1:0 je sice hubený výsledek, ovšem tři body jsme získali.

Zdeněk Kutlák v zápase proti Havířovu

Body: 1 (1+0)
Střely: 3
+/-: 0
Ice time: 21:10
Sociální sítě

Páteční duel sehraje Motor proti rakouskému Linci! #CEBvLINhcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Brankář @jiri_patera byl před dvěma roky draftován @GoldenKnights. Nyní se připravuje na sezonu v dresu @bdnwheatkings s Motorem...

65. narozeniny dnes slaví František Výborný, který českobudějovický tým vedl jako trenér ve 3 sezonách, celkem ve 151 zápase, v...

65. narozeniny dnes slaví bývalý útočník Václav Chytráček, který hrál v Motoru 1 sezonu, celkem 24 zápasů, bez bodu. Gratulujeme...