ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
16.03.2017, Miroslav Mayer

V Praze se ukáže, zda si Jihočeši vzali z druhého zápasu poučení

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Za vyrovnaného stavu se semifinálová série WSM ligy přesunuje do Prahy. V Edenu se bude rozhodovat o tom, kdo bude mít blíže k postupu do baráže. Motor se už otřepal z domácí porážky a chce na Slavii předvést výkon, který vedl k vítězství v prvním zápase. Do Edenu dorazí i velká divácká podpora. Zápasy se odehrají v Edenu v pátek od 18.00 a v sobotu od 17.30.

Většina fanoušků i hráčů Motoru si určitě přála odjíždět do Prahy za stavu 2:0 na zápasy. To se nepodařilo, a tak je jisté, že tentokrát série 4:0 na zápasy určitě neskončí. Motor měl první zápas pod kontrolou a prakticky svého soupeře k ničemu většímu nepustil. Kváča inkasoval jediný gól sedm minut před koncem, když Motor vedl 3:0. I závěr zápasu Budějovičtí zvládli a Slavia se k další brance ani nepřiblížila.

Druhý zápas začal podobně jako první. Motor se ujal vedení a vše probíhalo slibně dál. Jenže ve druhé části Slavia začala hrát úplně jinak, zatlačila Jihočechy před Kváču a gól visel ve vzduchu. Nakonec padly hned tři a problém byl na světě. Trenér Stavjaňa na tiskové konferenci po zápase řekl, že ho zlepšená hra soupeře nepřekvapila, že tohle čekal a jeho tým prostě myslel, že už má vyhráno a vše půjde snadno. Zdá se, že by tahle porážka mohla být pro hráče Motoru upozorněním v pravý čas. Mementem pro to, že zápas končí až po 60 minutách a podceňovat nelze žádného soupeře. Většina hráčů i trenéři před startem semifinále varovalo před podceněním soupeře, a právě to se zřejmě stalo. Doufejme, že tato výchovná facka tým opravdu probere a Motor ukáže svoji sílu.

Slavia byla hodně efektivní

Hra Slavie byla v obou zápasech spíše na střely hodně úsporná. Kváča moc zákroků na své konto nepřipsal. V prvním zápase sice pochytal slušných 25 střel, ale ve druhém to bylo pouhých deset zásahů. Takže na čtyři branky vystřelili Pražané 39 střel. Motor na 5 gólů potřeboval 56 střel (44 střel útočníků a 32 obránců). Nejpilnějším střelcem z řad domácího celku byl Žiga Pavlin, který v každém zápase trefil branku osmi střelami a celkem měl 16 střeleckých pokusů. Druhý skončil další obránce Roman Vráblík s celkem osmi střelami a teprve na třetím místě je útočník Luboš Rob se sedmi pokusy. Slávisté mají ve svém týmu tři hráče, kteří trefili branku pětkrát, a to Petra Beránka, Martina Kadlece a Ronalda Knota.


Semifinále play-off

HC Slavia Praha

ČEZ Motor České Budějovice

pátek 17. března 2017 18:00, sobota 18. března 17:30
Zimní stadion Eden

Co ukázala první dvě utkání

Ukázalo se, že je Slavia úplně jiný soupeř než Přerov. To se čekalo a nikoho to nepřekvapí. Někteří hráči, kteří hráli v souboji s tvrdým Přerovem prim, nebyli tedy v souboji s techničtější Slavií tak vidět. Návratem Michala Chovana do sestavy se změnilo složení útoku Jihočechů. Stále nejsou přesilovky tím, čím by mohly a měly být. V prvním zápase obě mužstva nedokázala využít přesilovku pět na tři, ve druhém už byl Motor úspěšný. Na druhou stranu je potřeba připomenout, že tři z pěti gólů Českých Budějovic padly právě při přesilových hrách. Hosté uspěli v početní převaze jen jednou.

Hlavním tahounem v poli je stále Filip Novák, který ukazuje svoje kvality, a pokud by se počítal čas strávený na ledě, měl by určitě přes dvacet minut. Je téměř bezchybný a je největší hvězdou týmu. Pochvalu ze všech šest zápasů určitě zaslouží i Jakub Babka a Vladimír Škoda, kteří odvádí velké penzum černé práce. Oba nabruslí mnoho kilometrů, absolvují desítky střetů u mantinelu a přitom hrají čistě. Pokud ještě přidají gól, bude jejich hra téměř dokonalá. Po návratu na led je hodně platný i Štěpán Hřebejk. V brance září Petr Kváča a ukazuje se, že rozhodnutí trenérů určit ho jako jedničku týmu, bylo správné. Působí jistě, puky z něj nepadají a dodává svému týmu potřebný klid.

Filip Novák

Kanadské bodování obou týmu v play-off

Nejlepší hráč v bodování:
Motor: Filip Novák – 7 (1+6)
Slavia: Martin Šagát – 5 (3+2)

Nejlepší střelec:
Motor: Martin Heřman, Miloslav Čermák – 3
Slavia: Martin Šagát, Jan Pohl – 3

Nejtrestanější hráč:
Motor: Vlček, Dostálek, Hřebejk, Vak – 8
Slavia: Martin Bača – 46

Statistiky brankářů:
Motor: Petr Kváča 93,02%; 1,68
Slavia: Dominik Frodl 95,36%; 1,46

Do Síně slávy se slevou

Před semifinále HC Slavia Praha – ČEZ Motor České Budějovice mhou fandové uplatnit slevu 20 % na vstup do Síně slávy a navíc dostanou pivo zdarma!

Každý fanoušek, který dorazí v pátek 17.3. nebo v sobotu 18.3. před zápasem HC Slavia Praha – ČEZ Motor České Budějovice se vstupenkou na zápas do Síně slávy českého hokeje v Galerii Harfa (hned vedle O2 Areny – stanice M Českomoravská) získá 20% slevu na vstup do Síně slávy a pivo Radegast zdarma! Členové Hokejka.cz získají jako bonus ještě jedno pivo navíc!

Těšit se můžete na expozice Ligové dynastie i Nagano, kde si můžete prohlédnout zlatou olympijskou medaili Jiřího Dopity, kompletní gólmanskou výzbroj z Nagana Dominika Haška a samozřejmě také zlatou hokejku Petra Svobody. Přijďte si připomenout ty největší úspěchy i osobnosti českého ligového a reprezentačního hokeje.

Sociální sítě

Velké množství zástupců měl Motor na včerejším běhu Jihočeských nadějí! ?? Na start se postavili i nejvyšší představitelé klubu....

40. narozeniny slaví bývalý obránce Petr Gřegořek. V ČB 7 sezon, 341 zápasů, 42 gólů a 117 bodů. Člen postupového týmu 2005 a...

Motorácká letní příprava pro příští sezónu již odstartovala. O své dojmy z ní se s námi podělil Jan Strmeň!...

Václav Prospal už se naplno chopil otěží v Motoru. Jeho realizační tým je kompletní! ????hcmotor.cz/clanek.asp?id=…