07.08.2018, Adam Pavlíček

Polovina utkání byla z naší strany dobrá, ví Jakub Doktor

Českobudějovičtí nevyzráli na Plzeň ani napodruhé. Na svém ledě padli o jedinou branku - 2:3. "Polovina utkání byla dobrá, musíme ale hrát po celý zápas, celých šedesát minut," říká Jakub Doktor, autor první branky.

Začátek vám vyšel skvěle. Kde byla chyba poté?
Na vstup jsme se připravovali. Říkali jsme si, že bychom je mohli zaskočit, a to se povedlo. První třetinu jsme odehráli celkově dobře, navíc jsme dvakrát trefili tyčku. Je škoda, že jsme nepřidali další trefu, ale naopak jsme ke konci třetiny gól dostali. Ve druhé třetině jsme pak vypadli z tempa, v podstatě jsme je nechali rozehrávat. Hlavně tahle třetina se nám nepovedla, třetí už pak byla zase o něco lepší, ovšem ten jeden gól v ní nestačil.

Souhlasil byste s tím, že jste s bronzovou Plzní sehráli celkem vyrovnanou partii?
Ne tak úplně. Polovina utkání byla z naší strany dobrá, ale hraje se šedesát minut. My tedy musíme hrát po celý zápas, nikoliv si nechat utéct druhou třetinu, v níž jsme hráli velice špatně.

Hrál jste v obou utkáních se Západočechy. Viděl jste dnes oproti prvnímu utkání nějaké zlepšení?
Zlepšení bylo určitě v té první třetině. Pokud jsme byli na puku, vytvořili jsme na soupeře tlak. Měli jsme daleko více střel než u nich, tam jsme byli takoví bezzubí. Jak říkám, první třetina byla dobrá, následně to sice také bylo o něco lepší než v Plzni, ještě si ale myslím, že by se to dalo vylepšit.

Jak vám osobně se hrálo?
Především v té první třetině, kdy jsme všichni byli v tempu, to šlo. Navíc se mi podařilo dát gól. Pak jsme ale bránili, taky jsme se zbytečně zbavovali puků. To se moc dobře nehraje, lepší je to určitě, pokud máme puk v držení my.

Když se nyní bojuje o místa v sestavě, potěšil vás gól o to víc?
Určitě to potěší. Pořád to ale nic neznamená, místo si musím zasloužit stálými výkony.

Zítra se budete připravovat především na čtvrteční duel?
Máme normální trénink, posilovnu a určitě proběhne také video. Na čtvrtek se budeme také připravovat.

Překvapil vás divácký počet, který dnes dorazil do Budvar arény?
Překvapili nás, nicméně jak známe naše diváky, trochu podobný počet jsme čekali.