22.06.2018, Klub

Pátý ročník golfového turnaje Motor Cup ovládl Radek Ťoupal

SVACHOVA LHOTKA — Hokejový klub ČEZ Motor České Budějovice pořádal již pátý ročník golfového turnaje Motor Cup. Turnaj, který je určen pro klubové partnery a hosty, se nadmíru vydařil. V horkém počasí předvedli účastníci na greenech vynikající výkony a mnozí si také vylepšili svá osobní maxima. Ti, kteří nesoutěžili v hlavní části turnaje, se zúčastnili alespoň golfové akademie. Tradičně probíhala během turnaje také sbírka pro motoráckou hokejovou mládež. Výtěžek činil bezmála 15 000 Kč. Celkovým vítězem turnaje se pak stal Radek Ťoupal, který si odnesl hned několik cen.

Areál Golf Club Český Krumlov nacházející se v resortu Svachova Lhotka přivítal první účastníky Motor Cupu krátce před půl devátou, kdy proběhla prezentace. V 10:00 pak za účasti bývalých hokejistů Motoru (Radek Ťoupal, Vladimír Hudáček, Radek Dvořák, Václav Prospal, Jiří Šimánek), obchodních partnerů hokejového klubu, vedení (Petr Sailer), a dokonce i současných hráčů „A“ týmu Motoru (Jakub Babka, Zdeněk Čáp, Zdeněk Doležal, Vladimír Škoda, René Vydarený) proběhlo Canon startem zahájení Motor Cupu 2018. Během turnaje se o účastníky skvěle starala nejen obsluha resortu Svachova Lhotka, ale i hlavní představitelé Motoru – prezident Roman Turek a generální manažer Stanislav Bednařík, kteří jezdili po greenu v golfovém vozíku a distribuovali hráčům občerstvení.

Během turnaje byla pro zvané možnost zkusit si golf v golfové akademii, kde si zúčastnění vyzkoušeli odpal a patování.

Poté, co se po návratu z greenu všichni hráči občerstvili, přišlo na řadu vyhlašování výsledků.

Hlavní kategorii golfového turnaje vyhrál Radek Ťoupal, za ním se umístil současný hokejista „A“ týmu Motoru Vladimír Škoda a třetí skončil Milan Kostečka. První pětici pak uzavřeli bývalí českobudějovičtí hokejisté Jiří Šimánek a Radek Dvořák.

Kategorii handicap 0 - 21,0 vyhrál pětadvacetiletý navrátilec do českobudějovického Motoru Jakub Babka, druhý skončil Radek Ťoupal a třetí Tomáš Pařízek. Pětici uzavřel Jan Trsek a konečně také žena Marcela Jirková, která v celkovém pořadí obsadila šestou příčku.

Kategorii handicap 21,1 – 54 ovládli českobudějovičtí hokejisté. První místo patřilo obránci Zdeňku Čápovi, druhé forvardovi Zdeňku Doležalovi a třetí obránci Renému Vydarenému. První pětici uzavřela dvojice Jan Kašpar a Vladimír Drhovský.