21.06.2019, Klub

Miroslav Jedlička ovládl šestý ročník Motor Cupu

SVACHOVA LHOTKA — Svachova Lhotka přivítala již šestý ročník golfového turnaje Motor Cup 2019, který pořádá hokejový klub ČEZ Motor České Budějovice. Výkony hráčů a průběh turnaje znepříjemnila polední bouřka, která Motor Cup na hodinu přerušila, následně se ale golfisté na hřiště vrátili a po vyhodnocení se celkovým vítězem turnaje BEST BRUTTO na rány stal Miroslav Jedlička. Vítězem golfové akademie, která probíhala současně s hlavní částí turnaje, se stala Šárka Hošková. Během turnaje se také pořádala již tradiční sbírka na motoráckou mládež, na kterou se nakonec vybralo 12 100 Kč.

Na golfovém hřišti v Golf Clubu Český Krumlov odstartovalo v 10:00 třiačtyřicet golfistů, mezi kterými byli zejména partneři klubu. Nechyběli však ani bývalí českobudějovičtí hokejisté, jako například mistři světa Jiří Lála, Radek Dvořák a Vladimír Hudáček, který turnaj ovládl v předchozích letech hned několikrát, nebo dvojnásobný mistr extraligy Petr Sailer. O catering celého turnaje se skvěle postarala obsluha resortu Svachova Lhotka, ale také již tradiční nápojový vozík řízený prezidentem klubu Romanem Turkem a generálním manažerem Stanislavem Bednaříkem, kteří občerstvovali golfisty přímo na hřišti.

text Radek Dvořák a Vladimír Hudáček na odpališti.

Hlavní kategorii turnaje ovládl již zmíněný Miroslav Jedlička, druhé místo patřilo Janu Bürgerovi a třetí Zdeňku Kneiflovi.

V kategorii handicap 0-21,0 zvítězil Václav Cvach, druhé a třetí místo obsadili bratří Jedličkové, Miroslav a Luboš.

Kategorii handicap 21,1-54 vyhrál Roman Janeček, druhý skončil Jan Kašpar a třetí Lukáš Babka, strýc českobudějovického hráče Jakuba Babky.