ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
13.11.2017, Filip Kortus

Kubíček s Tomanem vybojovali na World Hockey Challenge bronz!

Dlouhých jedenáct let čekali čeští mladíci na cenný kov z World Hockey Challenge v Kanadě. Turnaj pro hokejisty do sedmnácti let tradičně konaný v listopadu proběhl i za účasti dvou budějovických hokejistů - Matěje Tomana a Šimona Kubíčka. Jihočeské naděje se dokázali společně s ostatními po nevydařených zápasech obdivuhodně zvednout a nakonec vybojovali bronzový stupínek.

Prestižní šampionát začali čeští hokejisté s pozdějšími vítězi z USA, kterým podlehli 2:5. V dalších zápasech čekaly svěřence trenéra Hakena výběry Kanady. Ani proti nim se českým mladíkům nedařilo. Připsali si dvě vysoké porážky a skupinu zakončili na poslední čtvrté příčce. „Zápasy ve skupině jsme neodehráli dobře. Věděli jsme, co od zámořských soupeřů očekávat, ale neplnili jsme to, co jsme měli. Mysleli jsme si, že to půjde samo a podle toho to vypadalo,“ shrnul nevydařené počínání ve skupině Matěj Toman.

Ve čtvrtfinále čekal na Čechy jeden z nejtěžších soupeřů. Ruská sborná. „V koutku duše jsem cítil, že je porazíme. Za dva roky, co hraji v národním týmu, jsme s nimi snad šestkrát prohráli a já věřil tomu, že nyní je porazíme,“ prorokoval Toman. Stalo se. Češi po výborném výkonu přehráli Rusy 4:3 a Matěj Toman se stal úhlavní postavou, když se trefil hned dvakrát! „Všichni jsme hrozně moc chtěli. Najednou jsme hráli dobře do těla, padali jsme do střel a vyšlo to.“

V semifinálovém duelu vystavil národnímu týmu stopku další z kanadských výběrů. Vyrovnaný duel směřoval do prodloužení, jenže minutu před koncem rozhodl Parent. „Začali jsme dobře, ale nechali jsme se malinko uspokojit. Ve třetí třetině byl soupeř o něco lepší a i díky šťastnému gólu dokázal rozhodnout,“ mrzelo krumlovského rodáka. V duelu o bronzovou medaili čekala Čechy odveta s Kanadou white. „V zápase o třetí místo to bylo o tom, kdo bude mít větší nasazení. Měli jsme ho my, odmakali jsme to a vybojovali tak cenný bronz!“

Po rozpačitém úvodu tak odjížděli čeští hokejisté s výborným výsledkem a medailí na krku. „Turnaj jsem si neskutečně užil. Úvod nám sice nesedl, ale proti Rusku a v zápase o třetí místo jsme odehráli skvělé zápasy. Získal jsem dosud nejcennější medaili,“ zářil útočník Matěj Toman.

1. zápas ve skupině:
Česko U17 – USA U17 2:5 (0:3, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 32. Najman (Teplý), 32. Barinka (Lang) – 10. Turcotte (Zegras, Caufield), 16. Hughes, 19. Hughes (Caufield, Moynihan), 21. Weight (Zegras, York), 47. Weight (Moynihan).

2. zápas ve skupině:
Česko U17 – Kanada black U17 0:5 (0:0, 0:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 22. Rees (Fowler), 24. Newhook (Beaucage, Bertuzzi), 32. Beaucage (Newhook), 51. Mutala (Newhook), 53. Robertson (Dach, Bertuzzi).

3. zápas ve skupině:
Česko U17 – Kanada white U17 2:7 (0:2, 0:3, 2:2)
Branky a nahrávky: 4. Pelletier (Clarke, Keppen), 18. Keppen (Bellamy, Clarke), 35. Lee (Keppen), 39. Pelletier (Clarke), 40. McMichael, 48. Caroll, 59. Schnieder (Staios, Pelletier) – 48. Lang (Koffer, Přikryl), 56. Lang.

Čtvrtfinále:
Česko U17 – Rusko U17 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 11. Kňazev (Tjuvilin), 45. Gutik (Guskov), 58. Guščin (Kňazev) – 15. Pšenička (Barinka), 31. Toman (Teplý), 34. Toman (Přikryl), 52. Pytlík (Morong).

Semifinále:
Česko U17 – Kanada red U17 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 16. Lafreniere (Holloway, Coe), 29. Wong (Suzuki, Lafrenière), 59. Parent (Barron, Simoneau) – 8. Najman (Rašín), 38. Pytlík (Peterek, Kubíček).

O třetí místo:
Česko U17 – Kanada white U17 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 57. Clarke (Lee) – 10. Toman (Najman, Kučeřík), 33. Teplý.

Sociální sítě

Motor i nový dodavatel dresů, společnost Kappa, se rozhodli vyjít vstříc fanouškům a do hlasování tak přibyl i návrh přímo od...

Jedním z hráčů, kteří bojují v Motoru o smlouvu, je urostlý obránce Karel #Plášil. hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Talentovaný útočník Matěj #Toman odchází do zámoří a na sezony v Českých Budějovicích vzpomíná jen v dobrém. Ještě před odletem...

Motor začal přípravu v Budvar aréně, až do konce července budou svěřenci Václava Prospala a Aleše Tottera trénovat na dvě...