MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
27.06.2018, Filip Kortus

Jméno na draftu je splněný sen, hlásí odchovanec Jáchym Kondelík

Dočkal se a udělal další významný krok ve své kariéře. Odchovanec Motoru Jáchym Kondelík loňskou sezonu strávil v USHL a o víkendu byl v očekávání, jestli se objeví na vstupním NHL draftu. Povedlo se, na 111. příčce si ho do své organizace vybral Nashville Predators.

Snem snad každého malého hokejisty je, aby si zahrál NHL a před tím byl draftován. Budějovický odchovanec Jáchym Kondelík má z poloviny splněno. Při sobotním ceremoniálu na něho ve čtvrtém kole ukázal Nashville. „Je to pro mne obrovské potěšení, splnilo se mi tím přáním, které jsem před draftem měl,“ rozplýval se urostlý útočník.

V předběžných prognózách se s Kondelíkem počítalo, ovšem jistotu přinesl až samotný ceremoniál. Své by o tom mohl povídat Kristian Reichel, o kterém se mluvilo v souvislosti výběru ve čtvrtém nebo pátém kole, avšak nakonec se na draftu neobjevil vůbec. „Sledoval jsem to a snažil se u toho dělat jiné věci, aby to rychleji utíkalo. Byl jsem opravdu hodně nervózní,“ prozradil bezmála dvoumetrový centr.

V kontaktu byl před draftem Kondelík hned s několika kluby, ale žádný vysněný tým neměl. „Nijak jsem neřešil, jestli bych si vyloženě přál jít do určitého klubu. Neměl jsem žádný oblíbený nebo neoblíbený klub, ale teď už jsem si ho našel,“ poznamenal s úsměvem po tom, co si ho vybrali Predators.

V posledních letech se Jáchym Kondelík připravoval s nynějším kondičním trenérem Motoru Tomášem Cibulkou a chystá se v tom pokračovat i nadále. „Jsem se spoluprací s ním maximálně spokojen a budeme se spolu připravovat i na další ročník,“ prozradil. Příští rok se chystá na univerzitní ligu.

Foto: Canucks Army
Sociální sítě

Nová sezona se blíží! A na co nového se můžete těšit? Třeba na to, že z hokeje pojedete svým novým...

Vstupenky na nedělní domácí premiéru s Kometou už jsou v prodeji! Moc se na vás těšíme a vy se zase můžete těšit na malý dárek,...

hcmotor.cz/clanek.asp?id=…V pondělí 12. září se konala tradiční předsezonní konference . Na místo dorazili prezident klubu Roman...

Více než 100 let provází bílá barva českobudějovický hokej. Projděte si, jak vypadali českobudějovičtí hráči v bílých dresech...