04.12.2013, redakce

Čtvrťáci skončili na turnaji v Příbrami druzí

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Tým čtvrté třídy se zúčastnil dobře obsazeného turnaje v Příbrami. Sehrál celkem tři zápasy a připsal si dvě vítězství. Celkově z toho bylo výborné druhé místo a stříbrná medaile. Navíc brankář Petr Heidinger a útočník Alex Marhoun byli vyhlášeni nejlepšími hráči turnaje na svých postech. Je to další dílčí úspěch českobudějovické mládeže v této sezóně.

Turnaj žáků ročníku 2004 se odehrál v Příbrami, dne 30.11.2013.
Účastníci: HC PŘÍBRAM, HC ČESKÉ BUDĚJOVICE, PZ KLADNO, BÍLÍ TYGŘI LIBEREC
Hráno systémem každý s každým, hrací doba 2 x 20 minut.

Zápasy HC České Budějovice

HC ČESKÉ BUDĚJOVICE – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 2:0
Branky: Marhoun, Valeš L.
První turnajový zápas jsme zvládli skvěle. Se soupeřem jsme drželi krok a v první dvacetiminutovce jsme dvakrát po pěkných akcích udeřili. Od druhé poloviny zápasu byl Liberec výrazně aktivnější, ale všechny jeho vyložené šance, včetně trestného střílení, zlikvidoval náš výborně chytající brankář.

HC ČESKÉ BUDĚJOVICE – HC PŘÍBRAM 1:2
Branka: Kotous
Ve druhém zápase nám opět vyšel úvod utkání. Všechny šance soupeře pochytal náš pozorný brankář, a když jsme se v polovině první části střelecky prosadili, svítil na ukazateli skóre po první třetině nadějný stav 1:0. Ve druhé části zápasu jsme však nedokázali proměnit několik slibných šancí a tak soupeř trestal. Při přesilovce pět na tři bylo vyrovnáno a za dvě minuty poté jsme inkasovali podruhé. Vyrovnání viselo ve vzduchu, ale ani při závěrečné hře bez brankáře jsme na bod nedosáhli.

HC ČESKÉ BUDĚJOVICE – PZ KLADNO 6:1
Branky: 3x Marhoun, 2x Tušl, Hůlka
V utkání jsme byli jasně lepším týmem a již po první třetině (5:0), bylo o výsledku rozhodnuto. V utkání bylo vidět několik pěkných hokejových akcí, za zmínku stojí skvěle sehraná přesilovka a gól na 6:0.

Nejlepší brankář turnaje: Petr Heidinger
Nejlepší hráč turnaje: Alex Marhoun (4+2)
Sestava týmu HC České Budějovice:
Heidinger – Marhoun, Hromada, Pojar, Bělohlav, Kumpfmuller, Schmidtmayer, Tušl, Valeš L., Valeš J., Kotous, Hůlka, Burian, Hohenberger.
Trenéři: Petr Červený, Radek Vondruška, Jiří Hanzal, vedoucí týmu: Petr Heidinger

Hodnocení turnaje

Trenér Jiří Hanzal: Na turnaj jsme přijeli jen se 13 hráči do pole a jedním brankářem, protože druhá půlka hrála mistrovské utkání v Budějovicích. S trochou štěstí jsme mohli turnaj i vyhrát, ale i druhé místo beru jako úspěch, zvlášť po nepovedeném turnaji v Plzni. Kluci se s každým zápasem na „velkém“ hřišti zlepšují a proto jsem rád za každý turnaj. Nejvíce si cením vítězství nad Libercem, který byl podle mě „nejhokejovějším“ mužstvem. Příbram vyhrála turnaj prakticky díky jedné hráčce.