22.12.2014, Filip Kortus

SŽA - CEB - PLZ 5:8 - Starší žáci v duelu o první místo nestačili na Plzeň

Šlágr kola a zároveň duel o první místo vyzněl lépe pro hosty z Plzně. Domácí borci vyrobili na svůj poměr až obrovské množství chyb, za což je Plzenští nekompromisně trestali. Jihočechům nechyběla hlavní opora týmu Matěj Toman, který by byl po právu vyhlášen mužem zápasu.

Duel prvního s druhým měl grády už od začátku. Domácí eso Matěj Toman ujel obraně soupeře a pohotově zakončil - 1:0. To bylo od Jihočechů na dlouhou chvíli vše, iniciativy se zmocnili Plzenští a rázem byl stav utkání otočen. Nejprve se z dorážky prosadil hostující kapitán Přikryl - 1:1. O necelé dvě minuty později se mohli Západočeši radovat podruhé, Ondřej Staněk nenápadnou střelou zaskočil Grguriče - 1:2. Netrvalo dlouho a už to bylo o dvě branky. Další laciný gól od Filip Přikryl vyhnal Grguriče z branky - 1:3. Mladí motoráci pokračovali v ofenzivní hře a to se jim vyplatilo. Matyáš Welser po samostatné akci snížil - 2:3.

Zkraje druhé třetiny začaly branky padat jako o závod. V 21. minutě zvýšil vedení hostů Lang - 2:4. V další minutě přidal pátou branku hostí Mužík - 2:5. Za Jihočechy snížil stav utkání střelec Matěj Toman - 3:5. V následující minutě se opě prosadili hosté zásluhou Balína - 3:6. Korigovat mohl znovu Toman, svůj samostatný nájezd mu Kůs lapil. Jeho zaváhání napravil po přesné přihrávce od Bernata Hrubec , který svůj tým vrátil zpět do hry - 4:6. Do konce třetiny se oba celky prosadily ještě jednou, za hosty dovršil hattrick kapitán Přikryl - 4:7. V poslední minutě druhého dějství využil přesilovku Hrubec - 5:7.

Poslední dvacetiminutovka nenabídla atraktivní podívanou jako tomu bylo doposud. Plzenští kontrolovali stav utkání a do ničeho se nehrnuli, naopak mladým motorákům se nedařil přechod přes střední pásmu a finální přihrávka. Poslední branku celého střetnutí vsítil Filip Kolář - 5:8. Západočeši si odvezli všechny body a postup na mistovství České republiky mají na dosah.

Aleš Dvořák (CEB) - Utkání rozhodly naše individuální chyby, kterých bylo osm a soupeř je všechny potrestal. Říkali jsme hráčům, ať hodně střílí, což se jim vždy nedařilo. Na kluky dolehla tíha okamžiku, neunesli to. Měli možnost porazit první celek tabulky, tu možnost nevyužili. Soupeř dnes byl k poražení.