ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
8.8.2017, Filip Kortus

SDO: JIH - CEB 4:8 - I druhé vzájemné utkání s Duklou zvládl starší dorost na jedničku

I druhé vzájemné utkání v přípravě zvládl starší dorost s Jihlavou velmi dobře. Na ledě Dukly vyhrál přesvědčivě 8:4, když o svém vítězství rozhodl ve druhé třetině. Dvakrát se trefil Šimon Masopust, Ondřej Vaculík a Martin Tisoň. V dalším přípravném zápase jedou svěřenci Radka Bělohlava do Boleslavi.

V první třetině byl k vidění vyrovnaný hokej s velkým množstvím střetů a osobních soubojů. Dukla se snažila hrát především na brejky, mírnou převahu měl hostující Motor, ale zradily ho finální přihrávky. Převahu dokázaly Budějovice zužitkovat v osmé minutě, když Novákovu střelu zpoza brány dokázal sice Holata vyrazit betonem, na střelu Šimona Masopusta byl ale krátký. Motoru po gólu narostly křídla a mohl vést o dvě branky, Novák ale nedokázal puk postrčit do branky. Na druhé straně mohl vyrovnat Filip, tomu se nepovedlo finální zpracování. V sedmnácté minutě byl vyloučen hostující Kubíček a jeho sekání Jihlava potrestala. Po závaru před bránou hostí Jakub Krajíček posunul puk do brány a bylo srovnáno.

Druhá třetina nabídla jiný obraz než ta první. Motor více dominoval a odměnou mu byl gól, který se velmi podobal tomu prvnímu. Krcho střílel z malého úhlu, puk se odrazil od betonu Holaty a Patrik Škola vrátil hostům vedení. O tři minuty později bylo pro domácí ještě hůře, to když střelu Školy tečoval Martin Tisoň a bylo to již o dvě branky. Kdyby ovšem domácí věděli, co je ještě čeká. Převahu Budějovic stvrdil Ondřej Vaculík, který po Krchem vyhraném vhazování zpoza kruhu překonal Holatu. Neuplynuly ani dvě minuty a Holata opět inkasoval, hostující Hubata předložil Martinu Tisoňovi a ten se nemýlil. Holata opustil svoji klec a místo něj nastoupil Chaloupek. Tomu ale vydrželo čisté konto 50 sekund, Řezáč si vyměnil puk s Ondřejem Vaculíkem, který navýšil na pětigólový rozdíl. Dukla dokázala ale na tuto trefu odpovědět a Jakub Filip, který dostal puk po střetu obránce hostí s domácím útočníkem a snížil na 2:6. Třetina tedy nabídla celkem šest gólů, z nichž pět vstřelil Motor.

Do třetí třetin vstoupili domácí s touhou zmenšit rozdíl ve skóre. Byli agresivnější v soubojích, hecovali se a odměnou byl gól Petra Veleby, puk mu totiž Baloun, nováček v bráně Motoru vyrazil přímo na hůl a tomu již nedělalo problém puk zasunout do klece. Budějovice pokračovaly v dalších gólech, to když o sedm minut později Jakub Čížek dostal z trestné lavice puk a prostřelil Chaloupka. V 53. minutě byl na 2+2 minuty vyloučen Petřík za bitku, zatímco domácí Barák na 2. To ale nevadilo Šimonu Masopustovi, který navýšil vedení města pod Černou věží na 3:8. Pokračující výhoda Jihlavy byla umocněna dalším vyloučením a Adam Najman po kombinaci zakončoval do prázdné brány. To byl také poslední gól tohoto utkání, Jihočeši si tak odváží domů vítězství, 8:4.

Ohlasy po zápasu

Štěpán Moravec (Dukla Jihlava):"Je to stále příprava, ale je potřeba také v přípravě vyhrávat. Výsledky tomu neodpovídají, jsme v těžké přípravě, v této fází nelze objektivně hodnotit zápas. Je tam hodně chyb z naší strany, je potřeba s tím pracovat. Doufám, že se z toho kluci poučí a přestanou vypadávat z role. V druhé třetině jsme na pět minut vypadli z tempa a bylo po zápase."

Radek Bělohlav (Motor):"Dnes jsme se prosazovali hlavně střelecky, byli aktivnější před soupeřovou bránou, což je sice pěkné, ale třetí třetina se nám moc nepovedla. Soupeř byl aktivnější a dostali jsme dva góly. V utkání jsme dostali moc gólů, zejména po triviálních chybách, viděli jsme bojovné utkání."

Sociální sítě

Pro popularitu hokeje udělal @robertzaruba opravdu hodně. K jeho jubileu mu za celý klub gratulujeme a snad ho zase při @telh_cz...

Rozhovor s Pavlem Pýchou youtu.be/b2g8dTF5_jg?a

Obránce Patrik #Marcel odehrál za Motor dobrou premiéru. V prvním startu si proti @rytirikladno vedl velmi dobře. Jeho dojmy z...

V poslední domácí přípravě @HC_Motor porazil @RytiriKladno 3:1. #priprava hcmotor.cz/zapas.asp?id=C…