12.10.2013, Pavel Mádl

SDO: CEM-LIB 3:5 - Jihočeši podlehli libereckým Tygrům na domácí půdě!

Na budějovický led tentokrát zamířili Tygři z Liberce. Dvěma góly domácích se blýskl Jakub Šafář . Hosté soupeře zničili v poslední třetině, kterou vyhráli v poměru 3:1. V 54. minutě byl při úniku faulován Radek Šír a rozhodčí nařídil trestné střílení, které sám faulovaný hráč proměnil a navýšil náskok Libereckých, na který už domácí neměli sílu odpovědět. Liberečtí si tedy po výhře 5:3 nad Českými Budějovicemi odváží tři body.

Domácí do utkání nevstoupili špatně. Hned v úvodních minutách utkání zasypali libereckého golmana sprškou střel, ale brankář byl bezchybný. Po chybě v domácí obraně domácí inkasovali první branku, když po hezké akci otevřel skóre Matouš Bělohorský - 0:1. Pak se ale iniciativy ujali domácí a po zásluze byli odměněni vyrovnávací brankou. V 10. minutě ji zařídil Jakub Šafář - 1:1. O osm minut později se tentýž hráč dostal do výhodné pozice a strhl vedení na stranu Českých Budějovic - 2:1. Jenže za půl minuty se domácí dostali do oslabení, které potrestal hostující Michal Gecko , který překrásnou střelou nedal Kadlecovi sebemenší šanci. - 2:2. Za toho stavu se šlo po první třetině do kabin.

Druhá část přinesla zejména mnoho šancí na obou stranách a skvělé představení obou brankářů. Hrálo se také velmi čiště. Viděli jsme jen jedno vyloučení, když hosté měli možnost přesilové hry. Domácí se dokonce jednou dostali do přečíslení, ale obránce Divila výtečně lehl do přihrávky budějovického útočníka. Nic významného tato třetina nepřinesla a skončila nerozhodně.

Kdo by to byl řekl, že třetí třetina bude tak napínavá. Ve 45. minutě při přesilové hře hostů zařídil vedení Dominik Lakatoš dělovkou od modré čáry. Brankář Kadlec nestačil na střelu zareagovat - 2:3. Tygry tato branka nabudila a za 29 vteřin se radovali znovu, když z pravého křídla překonal domácího golmana Zdeněk Král - 2:4. Ovšem za necelé dvě minuty Jihočeši snížili. Po velké skrumáži před libereckou svatyní se prosadil Jan Schwarz - 3:4. Jenže v 53. minutě se do samostatného úniku dostal hostující Radek Šír , byl faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení, které liberecký forvard dokázal proměnit - 3:5. Budějovičtí se už na nic jiného nezmohli, a tak po porážce s libereckými Tygry prohráli 5:3.

Liberečtí tedy zvládli vyhrát na ledě Českých Budějovic, o kterém rozhodli ve třetí třetině. Jihočechům ani nepomohl dvoubrankový účet Jakuba Šafáře.

Jan Trummer, trenér HC České Budějovice: Bez komentáře.

Jan Šťastný, trenér HC Liberec: My jsme rádi, že jsme tady zvítězili, protože výsledky Českých Budějovic jsou poslední dobou velice dobré a včerejší utkání se nám nepodařilo uhrát výsledkově za tři body, tak samozřejmě jsme sem jeli s tím požadavkem, že chceme bodovat a i když nám to ze začátku nějakým způsobem nešlo, tak jsme si o přestávce něco v šatně vysvětlili, drželi jsme se svých pokynů a myslím si, že jsme to utkání zvládli.