01.10.2016, Denisa Józsová

SDO: CEM - HBR 4:0 První výhra za tři body na domácím ledě

Prvná zápas v říjnu čekal hráče Motoru na domácím ledě. Duel odehrál s týmem z Havlíčkova Brodu. Domácí hráči byli po většinu zápasu lepím týmem a zaslouženě si tak připsali tři body do tabulky za výhru 4:0. Budějovický brankář si připsal první nulu v této sezóně.

Začátek první části se odehrával ve slušném tempu. Jako první se radovali Budějovičtí. Již ve třetí minutě. Vojtěch Doktor vystřelil a jeho střela byla nejspíše tečována a puk zastavila až síť Blažkovy brány. Největší šanci Havlíčkova Brodu si připsal Michal Teplý, jehož bekhendovou střelu Svoboda jen tak tak vyrazil. Budějovičtí byli do konce první třetiny lepším týmem a dokázali si připisovat nebezpečné příležitosti. Jednu z nich si připsal Kaisler, ale nedokázal puk prostrčit až do brány. České Budějovice dokázaly udeřit ještě jednou. Puk se dostal k volnému hráči Motoru Semenu Mirochnikovi, který od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě a navýšil vedení svého týmu. Budějovičtí si připsali ještě jednu šanci. Konkrétně Egert, ale jeho střela trefila tyč.

Druhá třetina se odehrála ve velmi vlažném tempu a ani jeden z týmů si nepřipsal gólovou šanci. Za zmínku stojí jen příležitosti Brodu. Největší z nich měl Teplý, který dostal křižný pas, ale Svoboda se rychle přesunul ke druhé tyči a gólu zabránil. Druhou šanci hostů měl na svědomí domácí gólman. Ten chtěl pomoci svému týmu, ale havlíčkobrodský hráč mu puk sebral a nahrával před prázdnou bránu, kde mu chyběli spoluhráči a nikdo tak nezakončil do brány.

Třetí část začali domácí hráči ve velkém stylu. Ve třetí minutě se prosadil Vojtěch Krcho, ke kterému se dostal puk po přihrávce Tržila, a který svou střelou nedal Blažkovi šanci. Třetí třetina byla částí, kde se ve velkém zahazovaly šance na obou stranách, Přeci jen největší měl Krcho, bohužel pro domácí neuspěl tváří v tvář proti hostujícímu gólmanovi. Ke konci zápasu dostali domácí hráči možnost zkrácené přesilovky, kterou dokázali využít. Dominik Kaisler se nacházel před bránou, dostal přihrávku a svou střelou dostal puk do sítě.

Radek Bělohlav (České Budějovice): Dnešní výkon byl podobný tomu včerejšímu, nazval bych to dominancí v zápase. Jediný rozdíl spočívá v tom, že dnes jsme dali góly a zaslouženě vyhráli.

Václav Adam (Havlíčkův Brod): Do zápasu jsme vstoupili hodně špatně. V první třetině bylo na ledě pouze jedno mužstvo a to domácí celek. Ve druhé třetině jsme stáhli sestavu na čtyři obránce a tři útoky a hra se malinko vyrovnala. Bohužel se nám nepodařilo proměnit žádnou naši šanci. A třetí třetina již zase patřila soupeři, takže gratulace Budějovickým k dnešní výhře. Od nás dnes zkrátka špatný zápas.