23.02.2018, Adam Pavlíček

SDO: CEB - KOM 5:2 - Starší dorost nezaváhal, doma přehrál Kometu

Starší dorost na vlastním ledě předvedl velmi dobrý výkon. Kometa byla domácímu týmu nejblíže ve dvacáté minutě, kdy byl stav vyrovnaný 1:1. Toto skóre však trvalo jedinou minutu, Motor si utkání poté pohlídal a svého soupeře již na dostřel nepustil.

V první minutě zapsal na své konto dobrou akci Vojtěch Kadlic, jenže ji nezakončil gólovou tečkou. Tentýž hráč měl slibnou možnost také v osmé minutě. Brankář Daniel Svoboda ho však zblízka vychytal. Po polovině třetiny pálil z dobré pozice Milan Petřík, jehož pokus schytal některý z brněnských beků. Další šance přišla na straně Motoru, konkrétně se o ni postaral Jakub Čížek. Domácí útočník z pravé strany z pohledu gólmana mířil na vzdálenější tyč. Tam nastavil svou lapačku, v níž puk skončil, brankář Holata. A jelikož Šafář ani na druhé straně Zajíček se svými pokusy neuspěli, skóre bylo po prvních dvaceti minutách bezbrankové.

Uběhla minutu a půl a českobudějovičtí hokejisté mohli jít do vedení. Jakub Čížek se prosmýkl až do samostatného úniku, který ale Holata zneškodnil. Na branku jsme si tedy museli počkat až do dvacáté čtvrté minuty, kdy už byl Matouš Hrubec v úniku úspěšnější. Brněnského brankáře překonal zblízka forhendovou střelou - 1:0. Minutu před polovinou utkání hrála Kometa v početní nevýhodě, přesto se jí podařilo srovnat stav zápasu. Radek Kučeřík se parádně dostal až před Svobodu, kterého bez výraznějších obtíží prostřelil. Nerozhodné skóre rozsekl po necelé minutě Tomáš Hubata, který se na brankovišti zorientoval nejlépe a procpal puk za brankovou čáru. Minutu a pět sekund před koncem třetiny se do dvoubrankového náskoku dostali Českobudějovičtí po střele Františka Schwartze, což bylo vyvrcholení útočného tlaku, který si domácí tým vytvořil.

Michal Kunc v prvním střídání po přestávce prověřil pozornost Svobody. Motor se dnes mohl na svého brankáře spolehnout, což Daniel Svoboda potvrdil právě i proti Kuncově střele. O chvíli poté u mantinelu dobře zapracoval Šimon Masopust, jenž poslal kotouč přímo před branku, kam si pro něj sjel Vojtěch Krcho. Krcho si před Holatou poradil velmi dobře a suverénně hostujícího gólmana prostřelil. Po padesáti odehraných minutách ještě Kometa zkusila zdramatizovat utkání. Vojtěch Kadlic dostal solidní přihrávku na vzdálenější tyč, odkud zasunul puk do odkryté části branky. Brňané to ještě v závěru zkusili se šesti hráči v poli, ovšem to se jim nevyplatilo. Výhru Českobudějovických zpečetil trefou do prázdné branky Michal Silný. Motor se tedy může radovat z dalších tří bodů do tabulky.

Radek Bělohlav (České Budějovice): Po první přestávce to byl zajímavý, ubojovaný zápas. Co jsme si řekli, to se nám celkem dařilo plnit. Myslím, že jsme si dnes vítězství zasloužili.