04.10.2015, Filip Kortus

MDO: ZNS - CEB 3:1 - Prohra na ledě předposledního Žďáru

Černá série nekončí. Čtvrtá porážka v řadě a ztráta na pozice play off narůstá. Tým vedený lodivodem Romanem Heindla ztratil v zápase ve Žďáru nad Sázavou všechny tři body a prohrál 1:3. Další utkání čeká na mladší dorostence v neděli, kdy přijede Havlíčkův Brod.

První třetina byla vyrovnaná a k vidění byly dvě branky. Jihočeši velmi dobře začali a od třetí minuty vedli zásluhou premiérové trefy beka Procházky - 0:1. Bohužel, to bylo do konce zápasu z produktivního hlediska od hokejistů Motoru vše. Do konce první dvacetiminutovky stihl Žďár vyrovnat. Přimožič rychlou střelou překonal Svobodu – 1:1. V poslední minutě první části mohli domácí otočit utkání, ale nastřelili pouze tyč.

Druhá třetina přinesla pouze jednu branku a to do sítě Českých Budějovic. Po samostatné akci se prosadil Tobiáš - 2:1. Svěřencům Romana Heindla nestačily tři přesilové hry k vyrovnání stavu utkání, Žďár tak po druhé třetině vedl 2:1.

Ve třetí části si Žďár hlídal výsledek a hosté nebyli schopni srovnat stav. V závěru trenér odvolal brankáře a vyrovnávací branka nepřišla ani při power play. Naopak. Tobiáš přidal do prázdné branky a pečetil na konečných 3:1.