28.10.2017, Denisa Józsová

MDO: HBR - CEB 1:4 - Výhra znamená posun v tabulce

Tentokrát čekalo Jihočechy dvanácté kolo ELIOD Extraligy mladšího dorostu. Své utkání odehráli v Havlíčkově Brodě. Domácí tým šel jako první do vedení, ale České Budějovice pak nasázely čtyři branky a tři body si připsaly ony. Kaňkou na utkání je zranění brankáře Lidáka, který se srazil s protihráčem v souboji o puk.

První třetina začala vyrovnaně, od začátku si oba celky vytvářely slušné šance, ale ani jeden z týmů neskóroval. To ovšem změnila 16. minuta, když Patrik Vacík svou křižnou nahrávkou našel Josefa Dáňu, a ten zavěsil. V čase 18:54 musel proti střele Lukáše Pavláta vytasit skvělý semafor Daniel Král.

Druhá třetina byla ze začátku vyrovnaná hrálo se nahoru a dolu. Hned na začátku měli šanci hosté když Tomáš Hanák nahrával před branku Krále, poté zase zkusil dělovku kapitán domácích Dominik Vacík s jeho střelou si Lidák poradil. V čase 24:59 tečoval puk před brankou domácího celku Jan Janoch a dostal puk za záda Krále. Za pouhé čtyři minuty domácí znovu inkasovali, Tomáš Hanák vypálil na Krále, avšak Král se snažil puk zakrýt ve výstroji, nakonec mu kotouč propadl a dojel až za jeho záda. Ve 31. minutě se Patrik Vacík střetl s brankářem Lidákem, který po nárazu musel odstoupit. V posledních 5 minutách druhé periody měl dvě šance Marek Kopic, ale bohužel ani jednu nevyužil.

Od začátku poslední periody si mladíci z Motoru vytvářeli více šancí než jejich soupeř a přehrávali jej. První gól v této části padl v čase 54:41, když propálil Daniela Krále Pavel Novák, přesně za 3 minuty padl i poslední gól dnešního utkání, který vsítil znovu Pavel Novák. Domácí pak ještě zkusili upravit výsledek, ale nevyšlo jim to.

Petr Beránek (BK Havlíčkův Brod): Dneska ten výsledek je pro nás hodně krutý, hra z naší strany nebyla špatná, postupem času jsme se dostali do tempa a vytvářeli jsme si krásné šance, nakonec však rozhodla koncovka. Častokrát jsme přestřelili bránu. Oba brankáři Motoru zachytali famózně a to dnes rozhodlo.

Radek Kampf (ČEZ Motor České Budějovice): První třetinu jsme začali dobře, ale ta koncovka nebyla stoprocentní, z čehož pramení, že nám soupeř dal gól. Malinko nás to dostalo dolu, ale ve druhé třetině jsme se do toho vrátili. Druhou a třetí třetinu jsme soupeře přehrávali a zápas jsme měli pod kontrolou.