23.09.2017, Adam Pavlíček

MDO: CEB - ZDA 4:1 - Mladší dorost poprvé v sezóně vyhrál, hattrick si proti Žďáru připsal Pavel Novák

Mladšímu dorostu se poprvé v sezóně podařilo zvítězit. Lvím podílem se na výhře 4:1 podílel Pavel Novák, který si zapsal do statistik tři přesné zásahy.

V úvodním dějství zápasu jsme viděli šance na obou stranách, nicméně branky jsme se dočkali až ke konči třetiny. První vyloženější šanci si připsal Pavel Novák, když v rohu ledové plochy vybojoval puk proti dvěma protihráčům, poté obešel ještě posledního obránce a dostal se před hostující svatyni, odkud ale se zakončením po ledě neuspěl, neboť Vít se skvěle položil a vykryl tuto gólovou příležitost svým levým betonem. V přesilové hře měl poté dobrou možnost ke vstřelení prvního gólu Žďár, ovšem velikou skrumáž před brankou se domácím podařilo zuby nehty uhasit. Úvodní dějství nakonec pro sebe ale uzmul Motor. Opět to byl Pavel Novák, ke kterému se dostal kotouč ze středního pásma a českobudějovický snajpr následně z mezikruží zacílil přesně do horního růžku Vítovy branku a nedal mu tak sebemenší šanci zasáhnout. Po první periodě tak mohli být o něco spokojenější domácí hráči.

V té druhé jsme viděli také poměrně dost šancí. Nejprve se Jiří Puczek vydal do samostatného úniku. Korytar ale včas zareagoval svou lapačkou a kotouč ji vyrazil do bezpečné zóny. O rychlou odpověď na předchozí akci se postaral Sebastian Jasečko, který poslal puk před branku, odkud ho za Vítova záda nasměroval Tomáš Březina a domácí tak šli do dvoubrankového vedení. O něj mohli přijít, když Korytar nepřesně odpálil kotouč a Jiří Puczek poté netrefil z těžké pozice prázdnou bránu. Pár desítek sekund před koncem prostřední třetiny se ale Jiří Puczek již dočkal. Přečíslení dva na jednoho vzal na sebe a rychlou střelou propálil domácího Korytara. Motor tak šel od šaten opět s jednogólovým náskokem.

Na začátku poslední třetiny se domácímu výběru podařilo odskočit zase na rozdíl dvou branek. Tentokrát se parádní tečí po Pojarově střele od modré čáry prosadil Pavel Novák, čímž si zapsal druhý gól v utkání. Minutu a pár sekund před koncem mače se ještě jednou dokázal prosadit domácí tým a byl to opět Pavel Novák, který si připsal tvrdou ranou z velké vzdálenosti třetí gól v utkání. Mladší dorost Motoru se tak může radovat z první výhry v sezóně.

Radek Kampf (HC Motor České Budějovice): "Dnešní utkání pro nás byla povinnost. Přišel nám pomoct Pavel Novák, který vlastně zápas rozhodl. Vstřelil tři góly. Do půlky zápasu jsme hráli to, co jsme chtěli. Pak se nám to ale trochu zhroutilo a soupeř se dostal do několika šancí. A znovu jsme tedy museli mužstvu domluvit, že musíme hrát jednodušeji z obranného pásma. Jsem rád, že jsme vyhráli a že to mužstvu psychicky pozvedne do dalších zápasů."