09.12.2017, Adam Pavlíček

MDO: CEB - SPA 3:5 - Mladší dorost nestačil na Spartu

Mladšímu dorostu dnes utkání proti pražské Spartě příliš nevyšlo. Po druhé třetině prohrával již 1:5, přesto v poslední dvacetiminutovce dokázal vstřelit dva góly a přiblížil se Spartě na dva góly. To bylo ale bohužel ze strany Motoru všechno.

Úvod utkání patřil domácím hokejistům, ti ale svůj dobrý nástup do utkání potvrdit gólovou trefou nedokázali. Poté dostala Sparta výhodu v podobě početní výhody. Hned, co se usadila v pásmu, z toho byla první branka v utkání. Přesilovkovou kombinaci zakončil přesnou střelou Nikita Gurijevskij. Netrvalo to vůbec dlouho a bylo to o dva přesné zásahy. Michal Vitouch dokázal ze skrumáže před brankou nacpat kotouč až za brankovou čáru. I Motor měl v první třetině výhodu v podobě přesilové hry, zužitkovat ji však nedokázal. Naopak to byli opět sparťané, kdo se mohl radovat z dalšího přesného zásahu. Andrej Adamec dokázal využít skvělé přihrávky před branku a z její těsné blízkosti se nezmýlil. Po první dvacetiminutovce tak na světelné tabuli svítil stav 3:0 z pohledu hostů.

Uplynulo pár minut z druhého dějství zápasu a z gólu se radovali také Českobudějovičtí. David Kašpar střílel na bránu, puk se odrazil od betonů Sluka přímo na hůl Adama Ryby, pro kterého nedělalo uklizení kotouč do branky z dorážky problém. Žádné další komplikace ale sparťané nepřipustili. Ve dvou minutách ještě před koncem první poloviny zápasu nasázeli do branky Motoru hned dvě trefy. Nejdříve se u pravé tyče zjevil Andrej Adamec a poslal puk za brakovou čáru. O chvíli později to byl Tomáš Hamara, kdo uklízel kotouč do domácí svatyně. V druhé třetině měli českobudějovičtí hráči ještě možnost dvou přesilových her, ale ty zůstaly nevyužity, a tak se šlo do kabin za stavu 1:5.

Do poslední třetiny nastoupili svěřenci Radka Kampfa v zádech s Martinem Lidákem. Nejprve měl Motor opět výhodu dvou přesilových her. V nich se mu ale v dnešním zápase nedařilo, což potvrdil i nyní. Až těsně po uplynutí té druhé z nich se mohli svěřenci Radka Kampfa radovat. Yahor Hrakholski si nabruslil k brance Sparty, kam dostal přihrávku, a následně do ní poslal puk. I v závěrečné třetině mohl hostující celek skórovat. Oto Theimer byl v prostoru mezi kruhy a mířil mezi ruku a tělo Lidáka. Ten však v těchto místech kotouč schoval. O něco napínavější závěr zařídil svým přesným zásahem Jiří Michal, který dostal přihrávku a z úhlu pro něj nebylo těžké odkrytou branku trefit. To byl ale poslední gól, který diváci na druhé ledové ploše v Budvar aréně viděli. Domácí ještě zkoušeli hru bez gólmana, ta ale vážnější ohrožení jakékoliv branky nenabídla.

Radek Kampf (České Budějovice): Měli jsme dobrých prvních pět minut, ve kterých jsme si vytvořili několik dobrých šancí. Následně jsme ještě hráli dobře zhruba do poloviny první třetiny. Poté jsme ale začali individuálně chybovat, z čehož nám soupeř dal tři góly. A to vlastně rozhodlo celý zápas. Hlavně někteří hráči k tomu dnes nepřistoupili vůbec dobře. Proto muselo dojít ke korekci v sestavě a ti hráči to nedohráli. Musí si uvědomit, že prostě musí hrát po dobu celého zápasu. My po nich něco chceme a oni vědí co. Bohužel toto se dnes podepsalo na výsledku.