16.09.2017, Adam Pavlíček

MDO: CEB - HBR 2:8 - Ani na potřetí to mladšímu dorostu nevyšlo, Havlíčkův Brod mu nasázel osm branek

I ve třetím zápase mladší dorost padl. V utkání proti Havlíčkovu Brodu sehrál dobrou první třetinu, poté ale ve druhé a ve třetí dostal několik gólů a padl vysoko 2:8. Hattrick si za hosty připsal Marek Kopic.

Úvodní dějství nám nabídlo skvělý start domácího týmu, který byl v prvních minutách o něco aktivnější než soupeř. Poté ale přišla ledová sprcha z hole Marka Kopice. Hostující útočník si našel prostor u levé tyče, kam dokázal kotouč procpat. O následné vyrovnání se postaral Pavel Pojar, který zařídil vyrovnaný stav. Hosté mohli odpovědět ve dvou přesilových hrách, které měli k dispozici. Ovšem Motor se ubránil a stav po úvodní dvacetiminutovce byl tak nerozhodný 1:1.

Druhou periodu naprosto ovládli hokejisté Havlíčkova Brodu. Jako první v druhé třetině procpal kotouč za Lidákova záda Adam Rauš. I Českobudějovičtí měli šanci, jak srovnat. Přesilovku pěti proti třem ale využít nedokázali, což dokázal Havlíčkův Brod ztrestat. Přesilovou hru využil nádherným způsobem Adam Prýl, který z kruhu vymetl horní růžek Lidákovy branky. Uběhla jediná minuta a domácí gólman musel puk ze sítě lovit znovu. Dan Fiala byl na brankovišti agresivní, což se mu vyplatilo, neboť se z dorážky dokázal prosadit. Neuběhla dlouhá doba a Motor inkasoval dokonce v oslabení. Marek Kopic využil výhodně odraženého puku a následně si bez okolků připsal druhý gól v zápase.

Do posledního dějství zápasu vstoupil Motor dobrou šancí, ovšem Jan Janoch svůj bekhendový pokus zblízka poslal nad branku. Šestý gól do sítě domácích poslal ze skrumáže před brankou Patrik Vacík. Mezi střelce zápasu se zapsal také Josef Dáňa, když něco málo po padesáté minutě zápasu dokázal poslat přesný puk do sítě i on. Osmý gól Havlíčkova Brodu znamenal radost pro autora gólu, tedy Marka Kopice, protože si připsal třetí gól v utkání a završil tak hattrick. Posledního slova se ale zhostil Motor. Petr Lukáš totiž pohotově doklepl kotouč za brankovou čáru a upravil tak na konečných 2:8 z pohledu Českobudějovických.

Radek Kampf (HC Motor České Budějovice): "Po první třetině vypadal zápas dobře. Nehráli jsme špatně a dostávali jsme se do nějakých šancí. Poté jsme ale dostali v druhé třetině dva góly a mužstvo se nám z toho sesypalo, hlavně co se týče hry kolem branky. Následně jsme dostali ještě gól při vlastní přesilovce, který nás zlomil úplně. Soupeř nás rozebral ve hře kolem branky, odkud jsme dostali ještě několik gólů."