23.10.2014, Matěj Mayer

JUN: PCE - CEB 7:1 - Po slibných výkonech Motor opět vysoko prohrál

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Zdálo se, že výkony českobudějovických juniorů budou mít vzestupnout tendenci a mužstvo se natrvalo odlepí ode dna tabulky. Tyto představy ale vzaly za své dnešním zápasem v Pardubicích, které tým pod vedením Jana Trummera nezvládl. Domácí si po dvou třetinách vypracovali pětibrankový náskok, který už se zkrátka dohání jen velmi těžko. Svou první branku v juniorské kategorii vstřelil Karel Vácha.

Od úvodních minut to byli domácí borci, kteří na ledě jasně dominovali a svou převahu vyjádřili také brankově. Hned v 7. minutě se po sérii dorážek prosadil Radovan Chvojka, jenž zametl kotouč do zcela odkryté branky hostů – 1:0. O tři minuty později hráli Pardubáci svoji první přesilovou hru v utkání. Ta ale trvala pouhých 11 vteřin, neboť Lukáš Vácha dorazil za bezmocného Mazucha vyraženou střelu od modré čáry – 2:0.

Domácí se stále hnali do útoku a odměnou jim byla třetí branka v síti Jichočechů. Na konci pohledné akce při přesilovce domácích byl opět Lukáš Vácha, který dostal od Daniela Voženílka nádhernou přihrávku před odkrytou klec hostů – 3:0.

V prostředním dějství se rozjel brankostroj domácích na plné obrátky. V minutě čtyřiadvacáté se Daniel Voženílek dostal do úniku a zkoušel šťouchnout do puku dřív než Mazuch, to se mu povedlo a kotouč do odkryté branky poté v poklidu dorazil Tomáš Pipek – 4:0.

O pět minut později se během 39 vteřin prosadili hned dvakrát. Nejprve Michal Procházka doslova vykoupal v brance hostujícího Kváču, který v brance nahradil Mazucha – 5:0. A poté se Jiří Kysela nemýlil střelou z mírného úhlu, která zapadla do horního rohu branky Jihočechů – 6:0.

Ve 33. minutě se konečně prosadili také hosté, když si Karel Vácha nabruslil do mezikruží a obdržel do jízdy bezchybný pas, který zužitkoval gólovou střelou nad lapačku Vejmelky – 6:1.

Ve třetí třetině tempo hry viditelně opadlo a vzhledem ke stavu skóre hráči dohrávali utkání spíše z povinnosti. Když už to vypadalo, že se diváci ve velké hale pardubické ČEZ Areny branky nedočkají, tak přišla, dvě minuty před koncem hrací doby, přesilová hra domácích, ve které Pardubice z hole Lukáše Sladkovského už jen kosmeticky navýšili už tak vysoké skóre – 7:1.