25.10.2014, Matěj Mayer

JUN: KOM - CEB 3:0 - Junioři neskórovali a podlehli Kometě

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Další neúspěšné utkání za sebou má českobudějovická juniorka. Trummerovi svěřenci nestačili na Kometu Brno, proti které jednoduše nedokázali vstřelit gól. V sestavě Jihočechů se nově představil Jaroslav Sladký z Dukly Jihlava.

Úvodní polovina prvního dějství nám přinesla spoustu šancí. Více práce však měl hostující gólman. V čase 11.45 se po dlouhém pasu od Vágnera dostal do samostatného úniku Radim Zohorna, který ukázkově překonal hostujícího gólmana Kváču a trefou nad jeho levý beton otevřel skóre.

Druhá dvacetiminutovka začala dohrávající se přesilovkou domácích, kteří z ní vytěžili spoustu střel. Tlak modro-bílého celku ale pokračoval i v následujících minutách a českobudějovický gólman tak neměl chvilku klidu. Ani ve druhé části prostřední periody se dějství na ledě nezměnilo a více ze hry měli domácí. Zohorna mohl skóre navýšit, když po Raškově přihrávce rozvlnil boční síť Kváčovy svatyně.

Třetí perioda začala obdobně jako ta druhá. Dohrávala se přesilová hra domácích, v níž dokázal tečovat nahození Krále Libor Hájek, který zvyšoval na 2:0. Ještě v téže minutě se dopustil faulu na domácího útočníka budějovický obránce Matoušek, za což bylo nařízeno trestné střílení. Bohužel pro brněnský celek Raška nedokázal budějovického gólmana překonat. Třetina se pak dohrávala v poněkud ostřejším duchu. Na jejím konci se hosté rozhodli pro power-play, nicméně byli potrestáni, když kotouč poslal do jejich odkryté klece Radim Zohorna.

Brno bezpečně kontrolovalo hru od úvodního buly a nedalo Budějovicím mnoho šancí. Pavel Jekel si připsal několik důležitých zákroků, kterými pomohl svému týmu k zisku kýžených tří bodu.

Pavel Pazourek: Pro nás to byl těžký zápas, protože jsme hráli druhý den v řadě. Po fyzické stránce to bylo na tom pohybu vidět. Hra nebyla luxusní, ale branky se nám podařilo vstřelit a skóre za poslední dva dny máme 6:1, což je pozitivní především pro obranu a gólmana. Jsme rádi za výhru.

Jan Trummer: Hráli jsme celkem vyrovnané utkání, ale poslední dobou nás trápí produktivita na venkovních zápasech. Udělali jsme jednu chybu a soupeř nás za to potrestal. Chtěli jsme vyrovnat svým tlakem ve třetí části, ale už jsme ten výsledek nedokázali zvrátit.