11.01.2018, Denisa Józsová

JUN: CEB - ZLN 2:3 - Převaha střel nestačila, Zlín si odvezl tři body

Jen pár zápasů zbývá odehrát v DHL Extralize juniorů, než začne nadstavbová část pro nejlepších dvanáct týmů. Motor se drží v postupové pozici a hodně mu k tomu pomohly dvě výhry minulý víkend. Těchto šest bodů chtěli svěřenci Martina Štrby potvrdit i doma, když hráli utkání se Zlínem, jenž je třináctý. V utkání se Jihočeši dostali do vedení, ale Berani utkání otočili a odvezli si tři body za výhru 3:2.

První větší šanci si připsal po pár sekundách hry domácí Káník, ale jeho střelu Huf stihl vyrazit do rohu kluziště. České Budějovice dominovaly v první polovině první třetiny a zasypaly hostujícího brankáře několika střelami. Zlínský gólman musel předvést reflexivní zákrok, když střela Brabce byla těsně před ním tečovaná. První větší příležitost Beranů přišla v jejich početní výhodě. Janáček napřáhl na modré. Svoboda jeho střelu moc neviděl a puk jen lízl jeho beton, od kterého se odrazil do ochranné sítě. Krátce po vypršení této početní nevýhody se prosadili domácí hokejisté. Brance předcházelo několik chyb hostí a Jihočeši se dostali do úniku dva na brankáře Bárta naservíroval puk Jakubu Káníkovi, jenž se střelou z první nemýlil. Navýšit vedení mohl Bárta, jenže i tuto střelu vyrazil hostující brankář. Velkou šanci na srovnání měl Mikulce, který ujel v oslabení a který si položil Svobodu, nicméně jeho následná střela nebyla přesná. Kočica dostal možnost zopakovat si svůj samostatný nájezd poté, co byl faulován. Jeho trestné střílení ale domácí brankář lapil.

Neuběhla ani minuta z druhé části a Berani srovnali. Daniel Dlabaja s Kočicou ujeli do přečíslení dva na jednoho a první jmenovaný pohodlně poslal puk za brankovou čáru. Poté stojí za zmínku dvě povedené teče. První byla na straně hostí, kdy tečoval puk Hefka, avšak ten mířil mimo tři tyče. Na druhé straně to byl Šulek, jenž tečoval nahození, ale Huf sklapl své betony včas. Asi největší šanci za domácí v druhé periodě měl ale Bárta po akci Šulka. Šulek se prokličkoval v dlouhé přesilové hře až do zakončení a vystřelil, zlínský brankář jeho střelu vyrazil jen před sebe. Zde stál Bárta, ovšem puk zasunout do branky nedokázal. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Na začátku třetí třetiny ukázaly České Budějovice, že si nechtějí nechat vzít tři body na vlastním ledě. Jenže ani Dančišin, ani Šulek nedokázali své velmi dobré příležitosti proměnit. Tak přišel trest, když se Zlín prosadil v přesilové hře. Daniel Dlabaja projel celým kluzištěm až před Svobodu, kterého nachytal střelou na přední tyč. Po čtyřech minutách ale bylo opět srovnáno. Kachyňa vypálil a Ondřej Šulek tečoval jeho střelu mezi betony Hufa. Avšak neuběhly ani dvě minuty a do vedení šel opět hostující tým, když se prosadil Jonáš Kočica. Domácí hráči ještě zabrali a minutu a půl to zkusili bez gólmana. Největší šanci měl ale zlínský Hefka, ovšem ten netrefil úplně prázdnou branku. Ve zbývajících pár vteřinách už se nic nestalo a Berani si z Budvar arény odvezli tři body.

Ladislav Kolda (HC Motor České Budějovic): My jsme přivezli šest bodů z utkání v Třinci a Vítkovicích, kde jsme hráli velmi dobře. Náš dnešní jediný cíl byl potvrdit zisk těchto bodů. To jsme dnes bohužel nezvládli ani takticky, ani plněním úkolů, které jsme si stanovili. Zápas jsme dnes nedotáhli ani do prodloužení. Mrzí nás, že jsme v tomto utkání tak propadli a musíme se zkoncentrovat na zítřek a v utkání s Olomoucí bodovat.

Leon Wesley (Aukro Berani Zlín): Byl to pro nás těžký zápas, těžký kvalitní soupeř. Přesto, že jsme hráli dlouhé oslabení, kluci dobře bojovali a vybojovali několik šancí. Díky vyloučením jsme hráli v poněkud okleštěné sestavě, ale utkání jsme díky obratu skóre zvládli.