19.09.2014, Filip Kortus

JUN: CEB - SLA 5:1 - Junioři si připsali nesmírně cenné tři body

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Šli do utkání s tím, že musejí vyhrát. A to se jim povedlo. Junioři Českých Budějovic v zachránářském duelu porazili poslední Slavii a připsali si na své konto veledůležité tři body.

Poprvé do ostrého zápasu nastoupil Emil Švec, který se vracel po zranění. V utkání hýřil aktivitou, avšak ani jedna z jeho šancí neskočila gólem. Jihočeši začali důležitý zápas aktivně, což se jim vyplatilo. Ladislav Marek hned zkraje zápasu obkroužil Frodlovu branku a mezi jeho betony otevřel skóre. Vedoucí gól domácí nakopl. Sice je přibrzdila dvě vyloučení, ale pak se skóre znovu měnilo v jejich prospěch. O dvoubrankový rozdíl se postaral šikovnou tečí Malovcovy střely od modré Václav Pašek . Do konce první části si oba celky vypracovaly, další šance ke změně stavu utkaní. Domácí brejk dva na jednoho brankou neskončil, stejně tak dopadli i slávisté s dobře rozjetou akcí, kdy se k zakončení dostal Navrátil.

Raketový vstup Jihočechů do druhé části byl klíčový pro celý duel. Už ve druhé minutě druhé části se prosadil po hezké kombinační akci Radek Prokeš . O pár desítek vteřin svítil na ukazateli pro hosty už hrozivý stav 4:0. Martin Koupal přesnou ranou pod břevno Frodlovy branky navýšil vedení domácích. Pro hosty to byl šok, který vstřebávali jen těžko. Václav Pašek se mohl do listiny střelců zapsat podruhé, Prokešova žabička však nebyla dost důrazná a kotouč k němu neprošel. Do vyložené příležitosti se dostali i slávisté, šanci Kasala ale zlikvidoval Mazúch skvělým zákrokem. Snížení ze strany hostí přišlo v 28. minutě. Filip Hlinka se osamocen před brankářem domácích nemýlil. K dotáhnutí se na rozdíl dvou branek byla Slavia blízko. Bohužel pro ni Furch trefil jen spojnici Mazúchovy branky.

Zatímco závěr druhého dějství patřil Pražanům, od začátku třetí třetiny už se obraz hry vrátil do starých kolejí. Českobudějovičtí měli puk častěji na svých hokejkách a bezpečně kontrolovali svůj tříbrankový náskok. A když už přece jen vzadu povolili, mohli se spolehnout na jistého Mazúcha v brance. Mimořádně cenné a důležité tři body si tak svěřenci trenérské dvojice Trummer – Turek bezpečně pohlídali a navíc v závěru přidali i pátý gól. V přesilové hře se sám před Frodlem prosadil David Ruda . Poté už mohla následovat tradiční vítězná oslava vedená Františkem Němečkem alias Kaštanem.

Jan Trummer CEB : "Bylo to pro nás nesmírně těžké a důležité utkání. Slavia se pohybuje ve stejných patrech tabulky, tudíž jsme potřebovali nutně vyhrát. Naštěstí jsme chytili začátek, vsítili jsem dvě šťastné branky. Na začátku druhé třetiny jsme se drželi pokynů a přidali další dvě branky. Třetí třetinu jsme takticky taky velmi dobře zvládli, takže jsme s výsledkem i předvedenou hrou velice spokojeni. Na utkání jsme se nijak zvlášť připravovat nemohli, jelikož hosté v průběhu týdne měnili trenéra."