05.12.2017, Aleš Skok

JUN: CEB - LIB 5:2 - Motor slaví třetí výhru v řadě. Liberec zdolal o tři góly

Další povedený zápas mají za sebou junioři českobudějovického Motoru. Ti na ledě Budvar arény přivítali severočeský Liberec. Úvod se sice Jihočechům nepovedlo a od sedmé minuty prohrávali, ale trpělivým výkonem zápas otočili a nakonec ho dovedli k vítěznému konci v poměru 5:2.

Motor nezačal utkání vůbec dobře. Ačkoliv měl brzy možnost přesilové hry, tak se v ní dostali ke gólovce hosté. Po chybě jednoho z domácích hráčů se dostal ke kotouči Rychlovský, jenž tváří v tvář Svobodovi neupěl. Pár sekund po konci libereckého trestu ujeli hosté dva na jednoho, Janele vzal zakončení na sebe, ale Svobodu neprostřelil. První gól tak přišel v sedmé minutě při přesilovce Bílých Tygrů. Šír našel kolmicí Alberta Janeleho, který střelou z první překonal přesouvajícího Svobodu. Vyrovnání přišlo o tři minuty později. V početní výhodě vypálil Jakub Doktor a jeho střela prošla Poláškovi mezi betony. Převrátit vedení na stranu Českých Budějovic mohl Dudáček, jenž tečoval pokus Bláhy do tyče.

Hned v úvodu druhé části šli domácí do vedení. Ihned po buly se dostal puk na hůl Matěje Tomana, který se neunáhlil, kličkou si položil severočeského gólmana a zakončil prakticky do prázdné branky. Liberec dokázal vyrovnat o necelé dvě minuty později. Vojtěch Holenda z nulového úhlu nahodil bekhendem puk na Svobodu, kterému propadl až za brankovou čáru. Nicméně vyrovnaný stav platil pouze sedmnáct sekund. Robin Rákosník napřáhl na modré čáře a trefil šibenici. Na konci třetiny mohli domácí navýšit své vedení po přečíslení tři na dva, ale Jakub Doktor v dobré šanci před Poláškem nedal. Na 4:2 pro Motor tak upravil Milan Dančišin, který se při přesilovce dostal za obranu hostů a zkušeně poslal touš do horního růžku. A 28 sekund před koncem prostřední periody mohlo být ještě veseleji. Toman najížděl ze strany na Poláška, ten jeho pokus vyrazil přesně na hokejku Beránka, před kterým zívala prázdná branka. Hostující gólman ale předvedl spektakulární zákrok.

Do závěrečné dvacetiminutovky šli Liberečtí s novým gólmanem Žajdlíkem. A hned po půl minutě mohli snížit. Severočeši ujeli dva na jednoho, Rychlovský vzal zakončení na sebe, ale na Svobodu si nepřišel. V 52. minutě dal tak konečnou podobu výsledku Milan Dančišin. Jeho nahození od modré se otřelo o hostujícího Holendu a puk tak skončil až za Žajdlíkem. Motor tak zcela po zásluze vybojoval tři body po vítězství 5:2.

Ladislav Kolda (asistent trenéra HC Motor České Budějovice): Chtěli jsme navázat na poslední dvě venkovní utkání. Další motivací pro nás bylo to, že v prvním zápase v Liberci jsme dostali hodně gólů. Prohráli jsme jednoznačně 1:8. Dnes jsme postupem zápasu získávali navrch. Poté jsme se prosadili i gólově a třetí třetinu jsme odehráli tak, jak jsme si řekli. Výborně takticky. Zápas jsme tak dotáhli do vítězného konce.

Valdemar Jiruš (trenér Bílí Tygři Liberec): O utkání rozhodla druhá třetina, kdy jsme se nechali přejít po buly a dostali jsme gól na 2:1. Poté jsme špatně blokovali střelu od modré. Soupeř nám odskočil na 3:1. Pak jsme udělali hrubou individuální chybu, kdy jsme v oslabení vyhazovali kotouč a prakticky jsme soupeři namazali. Tam se zápas zlomil. Přijeli s hodně oslabeným týmem. Máme asi dvanáct kluků v Benátkách, ale myslím si, že jsme byli první a třetí třetinu vyrovnaným soupeřem. Druhou jsme bohužel nezvládli. Musíme si vše zanalyzovat a poučit se z toho. Klukům to ukážeme na videu. Věřím, že v dalším utkání uděláme pokrok a kluci budou zase o něco lepší. Gratuluji Budějovicím k vítězství.