18.11.2017, Adam Pavlíček

CEB - UNL 7:1 - Motor otočil skóre a má desátou domácí výhru v řadě

Motor otočil ve druhé třetině skóre z periody první a po zásluze si připsal domácí desátou výhru v řadě. Dvěma góly se blýskl domácí benjamínek, šestnáctiletý Matěj Toman. Dva přesné zásahy si taktéž připsal Filip Vlček. Marian Jelínek tak od svých svěřenců dostal k narozeninám nejlepší možný dárek.

Nechybělo mnoho a zhruba minutu po začátku zápasu se mohli radovat domácí hokejisté společně s domácími fanoušky. Pokusy Pavla Pýchy, Víta Jonáka a ani Luboše Roba v rychlém sledu za sebou ale v síti neskončil. První střelu za hosty si připsal Jaroslav Roubík. Proti ni ale Kváča včas zasáhl a zneškodnil ji. Po pěti odehraných minutách byla Motoru nabídnuta první přesilová hra, Jiří Kurka totiž inkasoval menší trest za držení. V té střílel především Zdeněk Kutlák, jenže s jeho třemi pokusy si Růžička dokázal poradit. Na druhé straně se ukázal Jiří Kurka, jehož střelu před brankou tečoval Jaroslav Roubík, nicméně domácí brankář byl pozorný. Následovala další přesilovka Českobudějovických, ale stejně jako ta první zůstala nevyužita. Těsně po vypršení trestu poslal Jaroslav Roubík přihrávku do středního pásma na Pavla Smolku, který ujel před branku Kváči, kde zamíchal s kotoučem a zametl jej až za brankovou čáru. Ústí nad Labem tedy překvapivě vedlo 1:0. Martin Husák se ještě před koncem úvodní periody dopustil faulu při bránění branky svého týmu a Motor měl početní výhodu, se kterou nastoupil do prostředního dějství zápasu.

Tu sice zužitkovat nedokázal, nicméně fanoušci, kteří si našli na ochozy Budvar arény cestu v hojném počtu, se mohli radovat i tak! Pár sekund po jejím uplynutí totiž Ústečtí nepředvedli nejlepší střídání, z čehož vyplynulo přečíslení. To na sebe vzal Radek Prokeš a trefil na centimetr přesně pod horní víko. Netrvalo to dlouho a příznivci Motoru byli na nohou znovu. Matěj Toman sebral puk ve středním pásmu, přejel útočnou modrou a zamířil přesně k bližší tyči Růžičkovy branky. V šestnácti letech si tak připsal první branku za českobudějovický tým. Nejlepší možný nástup domácích do druhé třetiny potvrdil Filip Vlček. Útočník Motoru se dokázal před brankou soupeře zorientovat ze všech nejlépe a zamířil přesně nad vyrážečku Růžičky. Během pěti minut bylo skóre zápasu otočeno na 3:1 z pohledu českobudějovického týmu. Václav Nedorost taktéž dostál pověsti kanonýra, a po krásné kombinaci a přihrávce od Luboše Roba se dokázal prosadit i on. Parádní třetina ze strany svěřenců Mariana Jelínka ale pokračovala. Rok Pajič se obtočil kolem branky, načež se kotouč odrazil na hůl Matěje Tomana, proti jehož střele se natahoval Jan Růžička marně. To ale ještě stále nebylo ve druhé třetině vše. Miloslav Čermák přejel útočnou modrou čáru a rychlou střelou nachytal tentokrát nepřipraveného Růžičku – 6:1.

Do poslední dvacetiminutovky nastoupili podle očekávání Ústečtí s Jakubem Soukupem v brankovišti. Hosté se opět provinili nedovoleným zákrokem a nechybělo mnoho a po přihrávce Václava Nedorosta na najíždějícího Zdeňka Kutláka to mohla být sedmá branka v kleci ústeckých hráčů. K vidění byla pasáž hry, kdy se ani jeden z týmu nemohl dostat do výraznější šance. Až poté Matěj Toman, který si mohl připsat hattrick! Sjel si k brance, ale svou následnou střelu mezi tři tyče neumístil. O něco lépe si za chvíli počínal Filip Vlček, jenž dostal pas od Václava Nedorosta a s následným usměrněním kotouče do odkryté poloviny branky nemohl mít výraznější problém. Možnost, jak alespoň esteticky upravit skóre, se naskytla i Ústeckým. Ti ale svou první přesilovou hru využít nedokázali. Na výsledku se tak již nic neměnilo, a tento fakt nepopřeli ani Jaroslav Roubík s Ladislavem Gengelem, když oba své pokusy v závěru minuli. Vysoké výhře Motoru přihlíželo v Budvar aréně 6 421 fanoušků.

Luboš Rob st. (trenér Motoru): "Ústí má zkušené mužstvo. Věděli jsme, že budeme muset napadat ve dvou hráčích a hodně bruslit. V první třetině jsme si vytvořili nějaké šance, ale soupeř potrestal naši chybu. Dobré tempo jsme si přenesli i do druhé třetiny, ve kterém nám to tam napadalo a šesti góly jsme zápas rozhodli."

Miroslav Mach (trenér Ústí): „Odehráli jsme výbornou první třetinu. V dalších dvou bylo na ledě jen jedno mužstvo a my jsme to nebyli. Budějovice podaly výborný výkon, přehrály nás a zaslouženě zvítězily.“