20.10.2014, Michal Heřman

CEB – TRE 3:4 – Motor prohrál přestřelku s Třebíčí

ČESKÉ BUDĚJOVICE — ČEZ Motor České Budějovice prohrál zápas o čelní pozice s Třebíčí 3:4. Jihočeši třikrát vedli, ale ani to jim nestačilo. Hosté rozhodli dvě minuty před koncem třetí třetiny.

V první třetině byl k vidění vyrovnaný boj. V úvodu se do šance dostal Michal Švihálek, ale při vyloučení hostujícího Lukáše Havla gólmana Martina Faltera nepřekonal. I Třebíč měla největší šanci při přesilovce. V polovině třetiny byl vyloučen David Kuchejda a jeho podražení málem potrestal David Ostřížek. I zde vyhrál tento minisouboj brankář. Diváci se prvního gólu dočkali v čase 16:04. Josef Straka čekal před brankou a dorazil přiťuknutí Tomáše Nouzy, které prošlo pod výstrojí Faltera – 1:0.

Druhá třetina byla na branky bohatá. Ve 24. minutě srovnal Lukáš Havel, který dorazil vyraženou střelu Romana Erata – 1:1. Netrvalo dlouho a Motor šel znovu do vedení. Ve 26. minutě vyslal Dan Růžička parádní přihrávkou Martina Heřmana, který bekhendovým blafákem překonal Faltera – 2:1. Ještě v té samé minutě dokázala Třebíč znovu vyrovnat. Chybu v domácí obraně využil David Ostřížek, který po přihrávce Lukáše Havla neměl problém zakončit do odkryté branky – 2:2. A za další minutu a čtvrt padl další gól. Dan Růžička si sjel do mezikruží a střelou na vyrážečku se nemýlil – 3:2. Gólové hody pokračovaly i nadále. Ve 31. minutě po krásné kombinaci vyrovnal Lukáš Havel - 3:3.

Třetí dějství ve své první polovině nenabídlo žádný oslnivý hokej. V rozehře obou týmů bylo dost nepřesností. Domácím ke gólu nepomohly ani tři přesilové hry. V největší šanci se necelých pět minut před koncem ocitl Heřman. Falter ale jeho pokus kryl. A toho Třebíč využila. V čase 57:22 se z levé strany dostal ke střele Jakub Bartoň a Bláha se po jeho pokusu natahoval marně – 3:4. Motor to poté zkusil bez brankáře. Do slibné pozice se dostal Roman Vráblík, ale Falter svůj tým v těžké pozici podržel.

Radek Bělohlav (ČEZ Motor České Budějovice): Nepříznivý výsledek se pro nás zrodil ve druhé třetině. Soupeř má sílu v útoku. Jeho první lajna excelovala a porazila nás. Třetí třetina byla o tom, kdo udělá chybu navíc. Nevyužili jsme přesilovky a soupeř nás za to potrestal.

Radek Novák (SK Horácká Slavia Třebíč): Odehrálo se vyrovnané utkání. Prakticky celé utkání jsme dotahovali a jsme moc rádi, že se nám ve třetí třetině podařilo utkání zvrátit, a že si vezeme tři body.