26.03.2014, Matěj Mayer

CEB - BER 10:1 - Motor v posledním zápase rozdrtil Beroun

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Českobudějovičtí hokejisté potěšili fanoušky svého klubu, kterých ve středu přišlo do Budvar Arény 5 007! Jihočeši Beroun celý zápas vyloženě přehrávali a nadělili mu neuvěřitelných deset branek. Například obránce Roman Vráblík vstřelil hattrick. Se sezonou se tak českobudějovičtí rozloučili více než důstojně.

Na poslední utkání základní části si našlo cestu do Budvar Arény velké množství fanoušků, kteří se chtěli rozloučit se sezonou. Dokonce se našli i dva nadšenci v sektoru fanoušků Berouna. Samotné utkání nebylo od začátku příliš atraktivní a bez větších šancí. To se však změnilo ke konci dějství, kdy Rob našel chytrou přihrávkou Pšurného, kterému se však kotouč zapletl pod nohy a českobudějovický útočník tak zakončení nezvládl. V ten samý okamžik poslal rozhodčí Beroun do tří a dal tím velkou šanci domácím na úvodní branku. Velké šance na ní měl Rob a Skuhravý, ale jejich zakončení scházelo i trochu štěstíčka. O chvíli později už bylo pro domácí o něco veseleji, když Roman Vráblík nekompromisně vymetl horní roh branky a České Budějovice tak po první třetině vedly.

Druhá třetina naopak začala velmi svižně. Českobudějovičtí si hned po úvodních 30 vteřinách vytvořili další velkou brankovou příležitost a brankář Šimboch pokryl kotouč až v poslední chvíli lapačkou. Toto byla předzvěst brankové smrště, která měla přijít. Elitní českobudějovická formace sevřela hosty, Boháč vyšachoval svou přihrávkou obranu Berouna a Rok Pajič už pálil jen do odkryté klece. Následovala série neúspěšných velkých šancí Motoru. Třetí branka přišla na konci 29. minuty, když se po Pšurného příhře nadvakrát prosadil Luboš Rob. Vzápětí už to bylo o čtyři branky. To se Jiří Ferebauer prohnal středním pásmem, který dokázal i pod tlakem obránců Berouna zakončit. A to stále nebylo vše. Boháč našel mezi kruhy dobře postaveného Roka Pajiče, který se nemýlil. Aby toho nebylo málo, tak ještě těsně před druhou sirénou skóroval z úniku Daniel Boháč. Domácí vyhráli druhou třetinu 5:0 a udělali svým fanouškům velkou radost.

Před třetí třetinou se očekávalo, že se utkání bude spíše jen dohrávat, ale opak byl pravdou. Čestnou trefu zaznamenal Beroun hned na začátku dějství, když se střelou z mezikruží prosadil Vladislav Kubeš. Pak už ale iniciativu převzali opět domácí, kteří byli zkrátka suverénní. Už sedmou branku Jihočechů vstřelil Roman Vráblík, jehož lehké nahození skončilo za zády náhradního brankáře Mastíka. V polovině třetí třetiny pak domácí přidali k radosti svých fanoušků další zásah. Vráblík se pokoušel o hattrick, ale jeho střelu ještě tečoval Roman Pšurný, který se stal dalším střelcem. Stav 8:1 trval dlouhou dobu, a když už to vypadalo, že toto skóre bude i konečné, přišla další branka Motoru. Další teč a tentokrát se mohl radovat David Kuchejda. Ani devátá branka však domácí neuspokojila a k příležitosti posledního utkání základní části výsledek náležitě zakulatili. Roman Vráblík dvanáct sekund před koncem zaznamenal hattrick a domácí hokejisté se tak rozloučili se sezonou tím nejlepším možným způsobem.

Oficiální tisková konference se po utkání neuskutečnila.