04.10.2017, Adam Pavlíček

CEB - TRE 2:1p - Motor urval pátou výhru v řadě až v prodloužení

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Vyrovnané utkání na první ledové ploše v Budvar aréně dokázal Motor vyhrát páté utkání v řadě. Další branku v českobudějovickém dresu si připsal Václav Nedorost, v prodloužení poté rozhodl Peter Galamboš.

Do prvních minut v utkání vstoupil aktivněji domácí tým. Jeho počáteční útočnou snahu ale utnul faul Petera Galamboše. V první přesilové hře Třebíč nesehrála své kombinace vůbec špatně, ale Petr Kváča byl na svém místě a podržel domácí tým. Ve hře v pěti na obou stranách byl o něco aktivnější Motor, z čehož vyplynula šance Martina Heřmana, proti kterému ale vytáhl Dostál výborný zákrok betonem. Třebíči byla nabídnuta druhá přesilovka v utkání, tu už také dokázala využít. Richard Diviš se objevil osamocen v prostoru mezi kruhy, odkud byl domácím brankářem ještě vychytán, ovšem s následnou skrumáží před brankou si už Petr Kváča poradit nedokázal. Radim Zohorna se v chumlu hráčů zorientoval ze všech nejlépe, čímž hostům zařídil první gólovou radost. Ještě před koncem úvodního dějství se dostali Českobudějovičtí do přečíslení čtyři na dva, to ale zhatil skvělým obranným zákrokem jeden z vracejících se třebíčských beků. Skóre tak po dvaceti odehraných minutách vyznívalo lépe pro hosty z Vysočiny.

Prostřední dějství zápasu začala o něco lépe Třebíč, jenže akce mezi Králem a Patákem skončila jen tím, že se druhému jmenovanému kotouč na hůl nedostal ideálně a tím pádem nemohl zakončit. Další šance Motoru vyhořely především v nepřesných koncovkách. Tato slova potvrdil pár minut před koncem periody Ondřej Šulek, který z celkem dobré palebné pozice trefil jen boční síťku, a Zdeněk Kutlák, ten ale svou dělovkou od modré čáry poslal kotouč jen těsně nad tyč. Ještě chvíli předtím zůstal na ledě ležet Radim Zohorna, kterého nastřelil jeden z protihráčů. Nakonec ale odešel na střídačku po svých a v zápase pokračoval. Po čtyřiceti odehraných minutách tak skóre nahrávalo do karet stále třebíčským hráčům, kteří vedli 1:0.

Byly odehrány čtyři minuty z poslední dvacetiminutovky a Václav Nedorost nabral rychlost ve středním pásmu, dojel až před branku, odkud z většího úhlu vymetl přesně horní růžek, čímž zaznamenal krásný gól. Velkou šanci, jak si vzít vedení zpět, měla Třebíč v dvojnásobné početní výhodě. Kotouč dostal do mezikruží David Dolníček, proti kterému si Kváča povyjel a následně jeho pokus ukryl ve své výstroji. Strhnout vedení na svou stranu měl naopak možnost Motor při přesilové hře těsně před koncem třetí třetiny. Ovšem střela Dostálka a ani nikterého z jeho spoluhráčů se za brankovou čáru nedostala a tak přišlo na řadu prodloužení.

Ve hře tři na tři se českobudějovičtí hokejisté dostali do tlaku, který svou dorážkou na brankovišti zpečetil Peter Galamboš a zajistil tak svému týmu bod navíc a také pátou výhru v řadě. Vítězství domácího týmu sledovalo v Budvar aréně 5268 diváků.

Martin Štrba (trenér Motoru): „Musím týmu poděkovat za výborný výkon. Skoro každý soupeř k nám přijede bránit a nemáme to lehké. Všechny zápasy jsou jako přes kopírák. Ceníme si toho, že jsme vývoj otočili a zvítězili.“

Martin Sobotka (trenér Třebíče): „Chtěli jsme na ledě Motoru vycházet z dobré obrany. Dostali jsme se do vedení a díky trpělivosti i dobrému výkonu gólmana Dostála jsme dosáhli na bod, za který jsme rádi.“

Branky a nahrávky: 25. Sochor (Pitel, Bystřický), 37. Tomas (Hoch, Kusak), 38. Kusak (Humeník), 44. Kuprijanov (Kusak, Humeník) –...

Branky a nahrávky: 02:13 Lev (Koníř, Mařík; 5/4) – 01:34 Douda (Hofman, Mareš; 5/5), 46:35 Zachariasz (Daněk, Rončka; 5/5)....