29.09.2002, Radek Vokál

ZLN-CEB 3:4p: Další výhra venku

Z l í n - České Budějovice se podruhé za sebou vracejí domů vítězně, tentokrát si odvezly dva body za výhru v prodložení ze Zlína. Jihočeši se sice dostali do vedení, Zlín ale zanedlouho vyrovnal, ve druhé třetině otočil na 2:1 a mířil za vítězstvím. Ve třetí třetině se rýsovalo vítězství domácích 3:2, Martin Štrba ale dokázal 20 vteřin před koncem vyrovnat a 25 vteřin před koncem následného prodloužení rozhodl o vítězství svého týmu Petr Sailer.
Hosté nastoupili do utkání podle očekávání se čtyřmi útočnými formacemi. Úvodní třetina byla vcelku nudná. Šance se vyskytovaly velmi spoře a brankáři Pešat a Hudáček tak neměli mnoho práce. Oba dva ale nakonec krátce po sobě kapitulovali. Skóre otevřel svým prvním gólem v extralize budějovický junior Škoda, který dorazil za Pešata Brožovu střelu. 78 vteřin poté napřáhl ve středním pásmu domácí bek Martin Hamrlík a dalekonosnou střelou překonal nepozorného Hudáčka.

V úvodu druhé třetiny byl ale Vladimír Škoda vyloučen za podražení a nabídnutou přesilovku dorážkou využil domácí kanonýr Martin Jenáček. Ve 47. minutě se podařilo vstřelit vyrovnávací gól Rudolfu Suchánkovi. Utkání směřovalo k remíze, v 52. minutě ale upravil skóre ve prospěch domácích Miroslav Okál. Budějovičtí se snažili o odpověď a ve snaze vstřelit vyrovnávací branku odvolal trenér Vladimíra Hudáčka z branky. Power-play hostům vyšla, necelou půlminutu před sirénou se podařilo vyrovnat Martinu Štrbovi a utkání šlo do prodloužení. V něm oba brankáři odolávali, nakonec ale Ivo Pešat podlehl - půl minuty před koncem zápasu jej překonal Petr Sailer.

Antonín Stavjaňa (Zlín): Podařilo se nám sice otočit skóre na 2:1, ale po vyrovnávacím gólu soupeře na nás zase padla psychická deka. Zdálo se, že po gólu Okála vítězství uhájíme, ale po nevynuceném faulu téhož hráče jsme se dostali pod tlak a nakonec při power play soupeře inkasovali.

Jaroslav Liška (České Budějovice): Chtěli jsme získat nějaký bod, byť jsme věděli o výborných výsledcích Zlína v domácím prostředí a hlavně jeho perfektních přesilovkách. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a až do 50. minuty se nám dařila hra na čtyři útoky. Bylo dobře, že se zapojilo více hráčů. Závěr už byl vabank a k nám se přiklonilo štěstí. Dvou bodů si velmi ceníme.