12.12.2003, Aleš Koňařík, David Lukeš

VSE-CEB 5:1: Naděje spláchla poslední třetina

Po znojemském zmrtvýchvstání přichází vsetínská studená sprcha. Jihočeši podlehli na Lapači vysoko 1:5 a na předposlední místo tak opět ztrácejí osm bodů. Jejich jedinou branku vstřelil v první třetině při oslabení Bartoš, avšak záhy ještě když vyloučený Kristek seděl na trestné lavici, domácí získali zpátky své vedení. To v poslední třetině ještě navýšili a zařídili si klidné Vánoce.
Místo tuhé obrany útočné manévry, místo zdlouhavých strkanic u hrazení vzrušující souboje před oběma brankáři – trochu nečekaný obrázek první třetiny důležitého souboje Vsetína s Českými Budějovicemi. Domácím se po delší době podařilo vytěžit z úvodního tlaku vedoucí gól, hostující brankář Chábera byl od úvodního vhazování v ohni střel. V 7.minutě jen z efektní otočky propálil Michal Hudec. Chvíli předtím mohl Chábera děkovat dobře postaveným tyčkám, na levé vertikální části konstrukce totiž skočila Demelem tečovaná střela Jaškina.

Vsetín o vedení přišel při vlastní přesilovce a to velmi kuriózním způsobem. Biegl ve snaze o rozehrávku trefil puk do brusle projíždějícího Jaškina, a pak už jen zplihle přihlížel, kterak dojíždějící Peter Bartoš skóruje do prázdné klece. Jenže ještě v téže početní výhodě usměrnil Jaškinovo nahození pohotovou tečí mezi Cháberovy betony Vak. Vsetínský centr měl na hokejce další úspěch, když si pohodlně vybruslil před budějovickou branku a za přihlížení hostující obrany vypálil těsně vedle levé tyčky.

Budějovice zmobilizovaly útočné síly až ke konci první dvacetiminutovky a Biegla třemi ostrými projektily počastoval důrazný Kristek. V samotném závěru třetiny pak vsetínský brankář čaroval při opakované dorážce Radka Bělohlava.

Jak Budějovice první část zakončily, tak druhou začaly. Oba týmy očividně přidaly na důrazu a hráči hostujícího týmu vyrukovali na domácí s nebojácnou hrou jeden na jednoho a často se jim v těchto situacích dařilo přecházet přes vsetínské zadáky. Prim hráli aktivitou hýřící útočníci Šimánek a Kristek. Jenže Biegl čaroval a držel hubené vsetínské vedení. Do Kristkovy gólové dorážky vložil v poslední okamžik levý beton, v závěru druhé části vyrazil i Kristkův umístěný volej a poradil si i s následující Šimánkovou dorážkou. Což se posléze ukázalo jako klíčové.

Ve třetí části totiž Hudec svým druhý gólem zvýšil náskok domácích a ze vsetínských rázem spadla nervozita a obava o výsledek. Aktivitou hýřící Hudec poté vyslal do sóla Pavliše, který si pohrál s obráncem Kotaškou a prostřelil Cháberovy betony. Slovenský křídelník poté stál i u přesilovkového zásahu Poláka, který zakončil biliárovou kombinaci do prázdné branky. Jenže to už byla ze strany Vsetína exhibice.

Jiří Režnar (Vsetín): "Z počátečního náporu jsme sice dali gól, ale pak jsme lacině inkasovali. Ještě v téže přesilové hře jsme ale udeřili podruhé. V prostřední části hry byli hosté nebezpečnější, naštěstí pro nás své šance nevyužili. Po třetím vstřeleném gólu z hráčů spadla nervozita a utkání v klidu dotáhli do vítězného konce."

Jaroslav Pouzar (České Budějovice): "Hráli jsme zde velmi špatně. Mé mužstvo mě zklamalo svým přístupem, takto se nebojuje o vítězství. Vsetín dal do hry více srdíčka, byl lepší, proto vyhrál zcela zaslouženě."