22.11.2002, Michal Berg (hc-vsetin.cz), Antonín Vansa

VSE - CEB 4:3 - Zbytečnou porážku zapříčinila vyloučení

Ani v páteční večer nedokázali budějovičtí hokejisté napravit svou špatnou bilanci na hřištích soupeřů. Domácí vedli ve 4.minutě už 2:0, ale Jihočeši obrátili ve 23.minutě Michalem Vondrkou až na 2:3. Série vyloučení a dvě branky v oslabení však nakonec zapříčinily to, že domů se HC České Budějovice vrací s prázdnou.
Ti z diváků, kteří přišli na Lapač o chvíli později, přišli o podstatnou část zápasu. Neuplynuly ani tři minuty a Vak střelou z kruhu otevřel skóre. Po sedmatřiceti vteřinách vybuchl slušně naplněný stadion podruhé, kombinaci Frola s Demelem zakončil Kotásek. Kdo se domníval, že dva góly srazí Budějovice do kolen, ten se velmi mýlil. V šesté minutě vsetínské natlačili do jejich pásma a po závaru před brankou si Biegl srazil puk do vlastní branky. Autorem branky byl nakonec označen Mrázek. Pokud dvě vsetínské branky dělilo 37 vteřin, rozdíl mezi první a druhou brankou Českých Budějovic činil pouze vteřin čtyřiadvacet. Sailer zatáhl puk do pásma, oklamal obránce a přesně našel Nedomu, který trefil horní růžek branky. Po velice rychlém začátku tempo hry postupně odpadalo a domácí ztratili lehkost, se kterou přehrávali soupeře v posledních týdnech. Iniciativu začali přebírat hosté a jen díky několika zákrokům Biegla nešli do vedení. Za domácí mohl před koncem třetiny skórovat Demel, ale dezorientovaného Hudáčka vleže v brankovišti nepřekonal.

Druhá třetina se nesla ve znamení přesilovek, ve kterých ovšem ani jeden tým výrazněji nezahrozil. Větší nebezpečí hrozilo z protiútoků, když jeden z nich využili budějovičtí. Mrázek zatáhl puk, Rob střílel a Bieglem vyražený puk dorazil do sítě Vondrka. Domácí trenéři udělali poté drobné změny v sestavě. Do hry se po několika zápasech dostal i obránce Němec. Budějovice mohli své vedení zvýšit při šancích Turka a blafáku Bartoše, ale fantastický Biegl domácí zachraňoval. Naopak v 33.minutě při vyloučení Mrázka dokázal skórovat Vsetín. Luža našel hned po rozehrávce Demela a ten střelou pod horní tyč srovnal. Z přesilovky uplynulo jen 7 vteřin.

Přesilovky se ukázaly jako obrovská zbraň Vsetína. Na začátku třetí třetiny při vyloučení Babky rozpoutali domácí před Hudáčkem peklo a role pekelníků na sebe vzali Kucharczyk, Jaškin a Vak. Opravdový očistec však pro hosty přišel až když se k puku dostal Hudler. Přihrál přesně Tomáši Vakovi a ten svým druhým gólem poslal domácí do vedení. V závěru zápasu si Vsetín svoje vedení pohlídal. Budějovická snaha o útok byla již velice křečovitá a i když v závěru hosté zatlačili Valachy při hře bez brankáře, na skóre se již nic nezměnilo.

Jaroslav Liška: Několik zápasů jsme špatně začali, dnes se to opakovalo. Potom jsme sice srovnali rychle, ale hodně sil nás stála hra v oslabení, kterou jsme navíc hráli nedůrazně. Tímto odešla naše převaha, kterou jsme měli do poloviny zápasu. Soupeř rozhodl v precizně zahraných přesilovkách.

Zdislav Tabara: Lacině jsme se dostali do dvoubrankového vedení, což nás ukolébalo, vyrovnání nás poslalo tvrdě na zem. Vypořádali jsme se s tím až po vyrovnávacím gól na 3:3, opět jsme se přesvědčili, že bez nasazení a bojovnosti hrát nemůžeme. Dnes jsme uspěli kolektivním výkonem, který byl podpořený výborným Bieglem.