31.01.2003, David Lukeš

TRI-CEB 3:4: Bombové utkání skončilo bombasticky

Už pojedenácté se letos podařilo hokejistům HC ČB zvítězit na ledě soupeře. Už podruhé si vezou tři body z Třince po, tentokrát po výhře 4:3. Zápas byl po první třetině pro nahlášenou bombu přerušen, avšak po vyklizení a prohledání haly se pokračovalo. Hrdinou zápasu byl Filip Turek. Dvě branky dal (včetně té vítězné), na jednu i přihrál.
Utkání začalo až nečekaně svižně. Už ve druhé minutě unikl třinecké obraně po pasu Jasečka Turek a blafákem překonal bezmocného Lakosila - 1:0. V 6. minutě si oba spolupráci zopakovali, ale role si prohodili. Kysela přihrál Turkovi, který našel mezi kruhu Jasečka, jenž prostřelil Lakosila podruhé - 0:2. První třetina se ještě ani nepřehoupla do své druhé poloviny a třinečtí se vrátili do zápasu brankou Pletky, který se dokázal prosmýknout hostující obranou a v pádu zavěsil - 1:2. Třinec se nadechl k náporu, pomohlo mu i vyloučení Barinky, ale Hudáček se překonat nenechal. Byli to naopak hosté, kteří se radovali. Čerstvě 41-letý Suchánek vystřelil od modré a kotouč za Lakosila ztečoval Štraub - 1:3.

Tento stav se ale někomu nelíbil natolik, že o přestávce telefonem nahlásil bomba, která měla být údajně uložena na třineckém stadioně. Třinečtí funkcionáři i policie se zachovali duchapřítomně a sportovně, když rohodli, že se v utkání po prohlídce haly bude pokračovat. Zvláštní uznání patří divákům, kteří museli urychleně stadión opustit a policii, která bleskově vnitřek prohledala. Utkání nabralo pouze zhruba třičtvrtěhodinové prodlení. Dlouhá pauza prospěla lépe třineckým, kteří se již po 36 vteřinách hry radovali z dalšího snížení. Hudáčka překonal Zadina - 2:3. Domácí potom sevřeli svého soupeře do drtivých kleští. Asi největší šanci zahodil Marek, když nepřekonal obránce zaskakujícího za Hudáčka, jenž byl v tu chvíli mimo branku. Skóre se už do konce prostředního dějství neměnilo.

Jak byl úvod druhé třetiny šokem pro Jihočechy, začala třetí část nešťastně pro Moravany. Už po 34 vteřinách Babka našel od mantinelu najetého Turka, pro něhož už nebyl problém zavěsit počtvrté - 2:4. Budějovickým se s dvěma góly k dobru dýchalo lépe, Turkův gól se rozhodně hodil. Domácí se totiž vehementně snažili srovnat skóre, po střele Libora Procházky pomohla Hudáčkovi tyčka. Třinec dvě minuty před koncem odvolal Lakosila z branky a k výhodné početní výhodě mu pomohlo Robovo vyloučení v čase 58:57. Času na zvrat už ale Oceláři měli naštěstí málo, stačili pouze sedm vteřin před koncem upravit skóre do konečné podoby zásluhou Marka - 3:4. Je tak už jedenácté budějovické vítězství na cizím ledě v této sezóně.

Pavel Marek (Třinec): "Nevyvedla se nám první třetina, propadli jsme úplně ve všem. Od druhé části šel náš výkon nahoru, měli jsme tlak, jenže pro změnu jsme zase nevyužili šance."

Jaroslav Pouzar (České Budějovice): "Předvedli jsme solidní hokej a jsem rád, že se hráči nenechali vyprovokovat. Vyšel nám nástup a rychlý gól nám vehnal vítr do plachet. Přibrzdila nás ale dlouhá pauza před druhou třetinou. Třinec si pak vynutil tlak, snížil, ale bylo důležité, že jsme znovu dokázali odskočit na dva góly."