28.10.2009, Miroslav Mayer

Starší dorost: CEB - MLB 1:3 - Na jeden gól se nevyhrává

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorostenci HC České Budějovice prohráli na domácím ledě s BK Mladá Boleslav 1:3. Domácí mužstvo si vytvořilo řadu brankových příležitostí, ale na vynikajícího reprezentačního brankáře Willa dokázal vyzrát pouze Michal Švihálek. Žádný jiný střelec jej nenásledoval a tak si tři body odvezli hosté do Mladé Boleslavi.

Zápas začal oboustranně bojovně. Šance byly na obou stranách. Hned od začátku se hrálo pěkně od podlahy a rozhodčí musel trestat obě mužstva. Hned v sedmé minutě měli hosté možnost hrát přesilovku pět na tři a to dokonce 83 vteřin. Tuto šanci si hosté nenechali ujít a otevřeli skóre. Střelu od modré čáry po ledě tečoval před Bláhou Luděk Škop a bylo 0:1. I zbytek přesilové hry odehráli hosté dobře, ale již neskórovali. V polovině třetiny se ocitl v šanci celý domácí útok, Rousek, Bernat a Švihálek, ale Will by pozorný a vše pochytal. Naopak udeřili hosté. Nenápadná střela od modré čáry od Ladislava Holaty skončila v síti domácí branky a hosté už vedli 2:0. Domácí zvýšili úsilí a měli možnost hrát přesilové hry. Svoji dvojnásobou přesilovou hru domácí trestuhodně nevyužili. Největší šanci propásl Rousek, který netrefil odkrytou část branky.V poslední minutě třetiny byl vyloučen domácí obránce Štěpán a vypadalo to, že si hosté minimálně svůj náskok udrží. Jako blesk z čistého nebe domácí uhodilil. Obránce Kolařík vybojoval puk. Viděl najetého Michala Švihálka, který jel sám na Willa a dokázal ho prostřelit. Do šaten se šlo za stavu 1:2.

Úvod druhé třetiny patřil domácím. Velkou šanci měl Trummer, který se ocitl sám u volné tyčky boleslavské branky, ale Will zázračně vymrštil lapačku a puk v ní ukryl. Pak dali hosté kuriózní gól. Toni Babický byl v nájezdu na branku faulován Liškou a rozhodčí ukázal trestné střílení pro hosty. Po chvíli uznal branku a nájezd zrušil. Puk se zřejmě po faulu na pronikajícího hráče dostal do branky. Druhá třetiny byla ve znamení děravé českobudějovické obrany, která často nechávala osamocení hostující hráče před Bláhou. Největší šanci musel Bláha likvidovat Škopovi, který dostal ideální přihrávku a mohl se zeptat, kamže to má vystřelit. Bláha zasáhl reflexívně a puk vyrazil. V útoku byli domácí velice aktivní a měli množství šancí, které likvidoval skvělý Will. Nedosáhl pouze na střelu Jana Trummera, ale ta ke smůle domácích skončila na tyči a odrazila se ven z branky. Zbylé šance končily u Willa a tak na druhou přestávku šli spokojenější hosté.

Domácí se hned na začátku třetí třetiny pustili s chutí do soupeře a snažili se vstřelit co nejdřívě kontaktní branku. V útoku byl aktivní nejvíce Sedlák, který měl pár střeleckých pokusů. Opět se na obou stranách hojně vylučovalo. Domácím tentokrát přesilové hry nešly tak, jak byly zvyklí. Hosté pak spíše bránili svůj náskok a čekali na brejky. Českobudějovičtí hráči přestávali v některých chvílích hrát kolektivně a snažili se prosadit indiviuálně, což se moc nedařilo. Ke konci zápasu se už ze snahy domácího celku stávala křeč. V poslední minutě dotlačili domácí do branky puk i s brankářem, ale rozhodčí branku neuznal. V utkání tak zvítězili hosté hlavně zásluhou brankáře Willa, který se stal postrachem domácích hráčů.

Jaroslav Liška (HC České Budějovice): Utkání bylo podobné tomu v Boleslavi. Hokej je o šancích a o gólech a my jsme tahali za kratší konec provazu. Tohle byla typická hra Boleslavi-dají rychle góly a pak dobře brání předbrankové prostory, jsou velmi důslední a hrozně těžko se jim dávají góly. My jsme propadli v koncovce. Na jeden gól se nevyhrává a je to škoda. Vstřelit doma jeden gól je prostě málo,a proto jsme dnes zaslouženě prohráli.