21.09.2009, Miroslav Mayer

Snaha, ale bez bodů

Č. B u d ě j o v i c e - Juniorka HC České Budějovice nepotvrdila své poslední domácí vítězství nad Kladnem a v pondělním zápase na domácím ledě nestačila na HC Litvínov. Hostující tým dokázal otočit utkání a dovést ho do vítězného konce. Domácí hráči hráli naplno, snažili se, ale utkání se jim nepovedlo a tak musejí svoji snahu přenést do doalších zápasů a vybojovat body. Jediná gól domácích zaznamenal Stanislav Polodna.

První třetina zápasu rozhodně nebyl nudná. Přinesla juniorský hokej se vším co k němu patří. Utkání mělo náboj a nasazení. Na domácím mužstvu bylo vidět, že nutně potřebuje body a to mu svazovalo ruce. Litvínov naopak mohl hrát uvolně. Přesto nebyla v první třetině k vidění žádná výrazná šance ani na jedné straně. Za zmínku stojí pouze tyčka, kterou trefil domácí bek Klement poté, co si sjel mezi kruhy na přihrávku a pálil z první. Domácí byli třikrát na trestné lavici a hosté se tudíž častěji dostávali před Hrubce. Do konce první třetiny se diváci branky nedočkali a do kabin se šlo za stavu 0:0

Druhá třetina se nejdříve nesla ve znamení první třetiny. Bojovnost , nasazení a snaha. Kolem půlky zápasu nervozita domácích začala stoupat a kupili stále více chyb. Naštěstí domácím pomohli přesilové hry. Jednu z nich se dokonce podařilo proměnit. Zaúřadovala trojice Rezek, Boška a Polodna. Josef Rezek vybojoval puk u mantinelu a viděl volného Bošku. Ten zadovkou našel Stanislav Polodnu , který přestřelil ležícího brankáře Sorka. To domácí povzbudilo a hnali se do útoku. Jejich snahu a chuť zazstavila branky hostů. Puk se v útočném pásmu Litvínova dostal po odrazu k Janu Bízovi a obloučkem zapadl do domácí branky. Druhý gól v domácí sítí měl na svědomí Marek Račuk, který se zjevil sám před Hrubcem a nedal mu šanci zasáhnout. Domácí dále útočili a hráli další přesilovou hru. Obránce Havran udělal na modré čáře chybu a litvínovský útočník se hnal na Hrubce. Havran mu v jeho snaze zabránil faulem a bylo z toho trestné střílení. toho se ujal Jan Bíza a Hrubce překonal. To vše se událo v poslední minutě druhé třetiny a tak šli hosté do kabin s nadějným výsledkem 1:3.

Do třetí třetiny šli domácí se snahou minimálně o vyrovnání. Ovšem Litvínov si hru zkušeně kontroloval a domácí k moc šancím nepustil. Navíc domácí chtěli hrát individuálně a nedařilo se jim rozehrávat puky z vlastní třetiny, i když hosté napadali pouze jedním hráčem. Prostě domácím se nedařilo nic na co sáhli. Za zmínku stojí jen tvrdá střela od modré kapitána Ježka. Pár individuálních akcí předvedl i Rudolf Červený, ale chybělo jim zakončení. Dvě minuty před koncem měli domácí možnost hrát přesilovou hru. Vzali si time a odvolali brankáře. Sevřeli hosty v jejich třetině a měli i nadějné příležitosti, ale na jejich holích bylo příliš nervozity. Toho využili hosté a Jakub Maxa se zmocnil kotouče a přesně trefil prázdnou branku. Domácí tak museli přenechat vítězné kolečko po vítězném zápase hostům.

Karel Soudek, trenér HC České Budějovice: Prohráli jsme 1:4, takže náš výkon byl špatný. Hrajeme hrozně naivně. Soupeř dobře brání a my si každý bereme puk a chceme to buď sami prokličkovat, nebo hrát ve stoje a to prostě nejde. Nemohu hráčům úpřít snahu, ale takto naivně se hrát nedá.

Josef Beránek, trenér HC Litvínov:Myslím si, že to bylo dobré utkání. Hrálo se nahoru, dolu. Hrálo se tak , jak to mladým hráčům sluší, jak dopředu, tak dozadu. Myslím si, že jsme měli více štestí v koncovce a tak to vyznělo lépe pro nás.