09.08.2012, Petr Novotný

SPU-CEB 1:3 - Druhý zápas na turnaji skončil výhrou

J e k a t ě r i n b u r g - Hokejisté HC MOUNTFIELD se představili na turnaji v Jekatěrinburgu ve druhém zápase. V tom prvním podlehli na nájezdy domácímu účastníkovi KHL. Ve druhém zvátězili. Porazili farmářský tým Avtomobilistu Sputnik Nižnij Tagil. O výhru se velkou měrou zasloužil Michal Švihálek, který dal dva góly.

Ten má tedy formu. Útočník Michal Švihálek v prvním zápase na turnaji v Jekatěrinburgu srovnával stav na konečných 4:4 po základní hrací době. Ve druhém duelu ukázal juniorský reprezentant, jak se bojuje o místo v sestavě. Dvěma góly vystřelil Jihočechům výhru nad Sputnikem Nižnij Tagil. HC MOUNTFIELD vyhrál 3:1.

S brankářem Sáblíkem v sestavě a další mladíci Rousek s Markem. To byly hlavní změny, které udělal trenér Peter Draisaitl oproti úvodnímu mači. Naopak posadil zkušené útočníky Kašpaříka se Šimánkem.

V zápase, který měl trochu línější tempo, oproti úvodnímu duelu proti domácímu účastníkovi KHL, se Jihočeši dostali do vedení na konci 10. minuty. To napřáhl Stanislav Dietz a k překvapení všech skončil kotouč za zády brankáře Chojzaševa – 1:0. A nebylo to všechno, co ještě v první třetině tým předvedl. Kapitán Ptáček totiž napálil jen o chvíli později tyč.

Jihočeši kontrolovali průběh zápasu od začátku. Postupem času se však začal Sputnik, který hraje druhou ruskou ligu, stále více osmělovat. Při přesilovce Sputniku zakročil bravurně proti šanci Kozlova Sáblík. Ovšem i když v zápase předváděl jistý výkon, necelé dvě minuty před druhou přestávku přeci jen kapituloval. Trusov se dostal do úniku, který stihl včasným zákrokem holí zvládnout, ovšem na dorážku stejného muže už nedosáhl – 1:1.

Jihočeši se však nenechali srazit a šli si za vítězstvím. Rozdílovou branku vsítil ve 45. minutě Švihálek, jenž tečoval nahození Marka – 2:1. Stejný hráč pak dvě minuty před koncem pojistil výhru svého týmu - 3:1.