22.10.2002, redakce

SPA-CEB 2:1: Série neporazitelnosti skončila na Spartě

Po šesti zápasech našli budějovičtí hokejisté přemožitele. Sparťané se naopak po šesti utkáních dočkali tříbodového vítězství, když se jim podařila odveta za týden starou porážku v Budvar Aréně. Utkání ale očekávané strhující drama nepřineslo, zápas měl spíše podprůměrnou kvalitu. Za Budějovice srovnal na 1:1 šťastně Zdeněk Ondřej, Broš ale ještě před půlkou zápasu rozhodl o vítězství domácích.
Pozorná obrana Jihočechů dlouho odolávala úvodnímu tlaku Sparty. Výborně navíc chytal Vladimír Hudáček. Z dálky to na Hudáčka zkoušel Ptáček, zanedlouho zblízka i Zelenka a při přesilové hře Leška. Českobudějovičtí hráči se do útoku dostávali jen výjimečně, za zmínku stojí snad jen šance Sailera. Skóre se poprvé pohnulo na konci první třetiny. To Leška unikl s Tomíkem do brejku, předložil mu puk před odkrytou branku a slovenskému střelci už nezbývalo než vstřelit úvodní branku zápasu.

Vyrovnání se dočkali hosté ve druhé třetině a pomohla jim k tomu velká dávka štěstí. Suchánek vystřelil od modré a jeho střelu tečoval Ondřej tak šikovně a šťastně, že puk přeletěl gólmana Břízu a zapadl do sítě. Netrvalo ale dlouho a domácí se dostali opět do vedení, tentokrát už definitivně. Broš se ve středním pásmu rozjel směrem na Hudáčkovu branku a přesně vystřelil - 2:1. Hudáček pak svůj tým podržel skvělými zákroky při šancích Tomajka a Broše.

Do třetí třetiny nastoupily oba týmy bez svých kapitánů. Domácí Žemlička zůstal pro slabé výkony na střídačce, Nedomu zastavilo bolavé koleno. Příliš šancí ve třetí třetině k vidění nebylo, největší šanciměl Tomík, Hudáček byl ale úspěšnější. Ke hře bez brankáře se už Budějovičtí v závěru nedostali.

Václav Sýkora (Sparta): "Výkon ještě nebyl zdaleka stoprocentní, ale zejména závěr zvládlo mužstvo takticky a vítězství jsme vydřeli."

Jaroslav Liška (České Budějovice): "Začali jsme nevýrazně až bezkrevně. Paradoxně nás nastartoval gól domácích, ve druhé polovině jsme byli aktivnější. Sparta však už hubený náskok ubránila a my naopak v závěru takticky selhali. Nedoma má nastřelený nárt a doufáme, že to není zlomené."