08.03.2007, Filip Junek, Tomáš Zetek, Petra Doubková

SLA - CEB 4:3 Drama až do posledních sekund

P r a h a - Ve vyrovnaném utkání se štěstěna nakonec přiklonila na stranu Pražanů. Hokejisty MOUNTFIELDU může mrzet řada nevyužitých šancí, zejména ve druhé dvacetiminutovce, kdy slávisté mnohdy únavou stěží odjeli střídat. Vynikající zápas odehrál Jindřich Kotrla. Úvodní branku připravil pro Mertla a pět minut před koncem střelou pod víko vyrovnal, přesto Jihočeši nakonec Slavii podruhé podlehli. Dnešní protagonisté se tudíž do Sazka Arény ještě vrátí.
Důležitý čtvrtý zápas čtvrtfinálové série odstartoval mírným tlakem domácího týmu. Brzy přišlo první vyloučení hostujícího Bolfa Přesilovka se Slavii dlouho nedařila. Až v jejím závěru si vytvořila velkou šanci, když Hruškova přihrávka našla Bednáře, jemuž zlikvidoval šanci rychlým přesunem gólman Turek. O minutu později se poprvé měnilo skóre, a to v neprospěch sešívaných. Puk se po závaru dostal až k Tomáši Mertlovi, který nejprve odvedl skvělou práci za brankou a poté zametl z otočky kotouč za Hronka - 0:1. Vedení hosté udrželi jen dvě a půl minuty. To vystřelil na branku Romana Turka Drtina. Českobudějovický strážce svatyně vyrazil puk před sebe, kde číhal Roman Červenka. Ten si zkušeně potáhl touš a uklidil kotouč do sítě - 1:1. V druhé polovině úvodního dějství se několikrát vylučovalo na straně domácích, a ve větší permanenci byl tudíž Lukáš Hronek. Všem atakům soupeře však v tu chvíli odolal. Minutu před koncem byl poslán za katr hostující bek Petr Gřegořek. Když už se zdálo, že se i přes početní výhodu odejde do šaten za nerozhodného stavu, napřáhl od modré Bednář a jeho střelu tečoval do sítě těsně před Turkem Tomáš Žižka - 2:1. Slavia tak dala Mountfieldu lekci z produktivity a odešla odpočívat o poznání veselejší než její soupeř.

Druhá část hry začala mohutným náporem hostí, kteří hráli s mnohem větším nasazením než v předchozím duelu. Paradoxně v době, kdy jejich nápor polevoval, se zrodila gólová situace. Slávističtí obránci naprosto propadli a na Hronka jeli sami Tomáš Mertl s Petrem Sailerem. Druhý jmenovaný převzal přihrávku a nechytatelně poslal kotouč pod horní tyčku - 2:2. Z protiútoku mohl opět poslat Pražany do vedení Vondrka, který dostal pěknou přihrávku do ideální střelecké pozice, leč Turka se mu propálit nepodařilo. V dalším průběhu druhé třetiny byli aktivnější Jihočeši a několikrát zle dotírali na Hronka. Ten však svůj tým podržel, a to hlavně při četné hře v oslabení. Podruhé se šlo do šaten za nerozhodného stavu.

Úvod třetího dějství se pro změnu nesl v náporu domácího celku. Největší šanci měl Michal Sup, jenž dostal přihrávku přímo před branku, kde v tu chvíli pobýval osamocen. Byl ovšem v nevýhodném postavení a musel se s pukem otáčet, což se nepodařilo podle jeho představ. Gól pak přišel z ničeho nic. Jiří Drtina na modré vyslal střelu na branku, Turkovi dobře stínil Červenka a puk ještě nešťastně tečoval hostující Kotrla - 3:2. Tato branka nastartoval obrovský nápor Mountfieldu. Nejblíže k vyrovnání byl Viktor Hübl, jenž orazítkoval tyč. Hostům navíc pomohla dvě po sobě jdoucí vyloučení Hlavačky a Tomici. Při návratu druhého jmenovaného přišlo zasloužené vyrovnání. Jindřich Kotrla objel branku a nikým neatakován poslal puk Hronkovi nad rameno - 3:3. I na tento úder našla Slavia odpověď. Josef Beránek se dostal k odraženému puku a ač zády k brance, vyslal bekhendovou střelu, která zaletěla přesně do pravého horního rohu Turkovy klece - 4:3. Dvě minuty před koncem dostali hosté možnost hrát přesilovku pět na tři. Rozehráli v útočném pásmu secvičený kolotoč přihrávek a vyslali několik střel, ale Hronek byl vždy na místě. Ve vlastním oslabení se pak hnali na Turka Červenka s Beránkem, ale kapitán sešívaných branku minul. Hosté ještě zkusili power-play, ale i ta skončila neúspěchem. Po závěrečném hvizdu se do sebe ještě pustili hráči obou týmů a sudí udělovali dodatečné tresty. Na výsledku to už ale nic nezměnilo a Pražanům se podařilo srovnat stav série na 2:2.

Jindřich Kotrla
Jiří Kalous (Slavia): "Ve středu nám vyšla první třetina, kdy jsme dali tři branky. Dneska to byl od začátku boj a jsme rádi, že jsme o branku vyhráli. Chtěli jsme zápas rozhodnout v normální hrací době, hrajeme pořád na vítězství. Je to 2:2 na zápasy a věřím, že v Budějovicích uspějeme."

Milan Kupka (České Budějovice): "Hráli jsme oproti středečnímu utkání dobře, ale přesto to nestačilo. Dneska to byl nejnapínavější zápas v sérii. Je to o přesilovkách a oslabeních, my jsme se dneska v početní převaze neprosadili. Máme teď dva dny do dalšího utkání a uvidíme, jak to bude vypadat."