05.02.2010, Miroslav Mayer

SDO:SPA-CEB 3:4 sn. Důležité vítězství

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost HC České Budějovice dokázal vyhrát na nájezdy na Spartě. V zápase vždy vedli domácí o jednu branku a Jihočeši dotahovali. V prodloužení branka nepadla a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Rozhodující branku v nich dal Jan Trummer a zajistil tak druhý bod českobudějovickému týmu. Navíc to byla jeho již druhá branka v zápase.

Do utkání vstoupili lépe domácí dorostenci. Do šestéminuty nepustili svého soupeře ke střele a sami neustále útočili. V osmé minutě to přineslo první ovoce. Stanislav Eis se šikovně uvolnil a svoji střelou nedal Gábovi šanci. Pak se tempo hry trochu uklidnilo. Hosté se začali více snažit a dočkali se svého vyrovnání. V 19. minutě v přesilové hře vypálil obránce Pavel Kolařík a jeho rána prošla až do sítě.

Do druhé části naskočila obě mužstva s cílem strhnout vedení na svou stranu. To se povedlo domácím dorostencům. Ve 29. minutě utkání po asistenci Hantáka skóroval David Dvořáček. Sparťané se však příliš dlouho neradovali, protože ve 31. minutě znovu vrátil nerozhodné skóre Jan Trummer. Tempo hry neustále rostlo, o dvě minuty později viděli diváci další gól. Postaral se o něj kapitán domácích Tomáš Rubeš. Po prostředním dějství tak Sparta vedla v napínavém duelu 3:2.

Jediný úkol, kteří hráči hostujících Budějovic dostali před posledním dějstvím, byl zřejmý. Vyrovnání se trenérská lavička dočkala ve 46. minutě, kdy se prosadil Jakub Babka. Po vyrovnávací brance se hrálo yváženě na obě strany. Poté, co ani domácí, ani hosté nevyužili několik svých přesilových her, bylo jasné, že utkání se bude muset prodlužovat.

Nejdůležitějším momentem prodloužení se stala nevyužitá přesilová hra čtyři na tři, kterou měli domácí hokejisté. V pěti minutách branka nepadla, a tak vše musely rozhodnout samostatné nájezdy.

Po první sérii vedla Sparta, když proměnil Hanták a na druhé straně selhal kapitán Švihálek. Druhé nájezdy obou mužstev byly úspěšné, trefili se Přibyl a Sedlák. Třetím úspěšným nájezdem mohl rozhodnout kapitán Sparty Tomáš Rubeš, tak se ovšem nestalo, a tak vše viselo na Sekerovi, který musl proměnit. Svůj blafák lehc zakončil, a tak se v nájezdech pokračovalo dál. Druhou šanci dostal kapitán Rubeš, který už se nespletl. Za Mountfield vyrovnal Bárta. Pak ovšem Gába vychytal Hantáka a Jan Trummer s klidem překonal Bílka v brance Sparty. Budějovice tak otočily vývoj zápasu a odvážejí si bod navíc.