15.11.2013, Miroslav Mayer

SDO: SLA-CEM 1:4 - Starší dorostenci uspěli na Slavii

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Starší dorost HC České Budějovice dokázal po reprezentační přestávce navázat na své vítězné zápasy a vyhrál na Slavii 4:1. Jihočeši od začátku zápasu drželi otěže ve svých rukou a nedali svému soupeři šanci. Třemi body se zapsali Jiří Smejkal a Pavel Samohejl.

Obě mužstva se v úvodu snažila neudělat žádnou chybu a soustředit se hlavně na obranu. Proto se prvních deset minut odehrávalo hlavně ve středním pásmu a brankáři neměli příliš práce. První větší šanci měli slávisté, když si Suda najel na křižnou přihrávku Josefuse, kotouč ale poslal jen do tyčky. O chvíli později pálil nebezpečně Kottek, jeho pokus ale o kousek minul hostující klec. Do vedení se ale dostali Jihočeši, Ondřej Šanda se nejlépe zorientoval na hranici brankoviště a z dorážky skóroval.

Jak hosté skončili první dvacetiminutovku, tak začali i tu druhou. Jakub Doktor si počkal před brankou na puk a obratně trefil mezírku mezi rukou a tělem Frodla. Minutu nato propadli domácí na útočné modré, kde se kotouče zmocnil Matoušek a předložil ho do jízdy Pavlu Samohejlovi, který se v úniku střelou k tyči nemýlil. Po rychlých dvou inkasovaných brankách se červenobílí vrhli do útoku. Několikrát nebezpečně ohrozili Kváču a nakonec se jim i povedlo snížit. Volný kotouč poslal mezi betony českobudějovického brankáře Ivan Mušo.

Další zajímavá situace se udála až ve třetím dějství, Smejkal využil nedorozumění v sešívané obraně a mířil sám na Frodla. Ten si ale na jeho kličku do bekhendu počíhal a betonem zasáhl. Dlouho se pak snažili slávisté usadit v útočném pásmu, to se jim ale příliš nedařilo. Poslední nebezpečnou šanci tedy měl až v 57. minutě David Vyskočil, který před odkrytou klecí netrefil puk. Domácí ještě zkusili hru bez brankáře, při které se ale kotouče zmocnil Jiří Smejkal a pojistil do prázdné branky výhru Českých Budějovic.