31.03.2018, Denisa Józsová

SDO: PLZ - CEB 2:5 - Motor přehrál Plzeň a bude hrát o titul!

Finálový turnaj odstartoval a Motor se střetl v semifinále s Plzní. České Budějovice se rychle dostaly do vedení 2:0, které ovšem stihly za dalších šest minut ztratit. Přesto šly do kabin s vedením o jednu branku. Toto vedení ještě o jeden gól rozšířily v druhé části. Ve třetí třetině přidal Motor ještě jednu branku a bude hrát o titul v Extralize staršího dorostu! Finále budete moci sledovat živě zítra od 11:00 na ČT sport. Jihočeši se zde utkají se Salcburkem.

Start do utkání měli českobudějovičtí starší dorostenci velmi dobrý, jelikož se prosadili po minutě a devíti vteřinách. Altrcihetr vyrazil puk jen vedle sebe, kde ho našel Novák, jenž ho poslal na Matěje Tomana, který trefil odkrytou klec - 0:1. Zvýšit náskok mohl tandem Toman – Novák, avšak následná střela se nevešla mezi tři tyče. Přesto se Jihočeši dostali do dvou brankového vedení. Matěj Šafář nahodil puk od modré a Matouš Hrubec ho tečoval těsně před plzeňským brankářem – 0:2. Ofenzivní akce nadále pokračovali a Indiáni po čtyřech minutách snížili, přestože hostujícím fanouškům se to ani trochu nelíbilo. Přikryl našel úplně volného Martina Langa, jehož rána z první se zastavila až o síťku v bráně – 1:2. Utekly dvě minuty a bylo srovnáno. Puk vyrazil Svoboda před sebe, kde byl připravený Martin Lang, jenž vstřelil druhou branku v utkání – 2:2. Poté sice tempo utkání trochu opadlo, přesto se České Budějovice ještě prosadily. Pavel Novák vstřelil třetí branku svého týmu a poslal svůj tým do kabin s jednobrankovým vedením – 2:3.

Západočeši chtěli co nejdříve srovnat a drobou příležitost měl Martin Lang, který dostal k dispozici trestné střílení. Puk mu ovšem při kličce ujel a skóre tak zůstávalo stejné. Další šanci Plzně měl Matiašek, avšak proti jeho střele se zaskvěl budějovický brankář. Nedáš, dostaneš! Motor se totiž prosadil po čtvrté. Matěj Toman jel s Novákem do přečíslení dva na jednou a prvně jmenovaný vyslal střelu zápěstím, která trefila šibenici Altrichtera. Hra pokračovala. Nejdříve měli dobrou příležitost Budějovičtí, kteří se vydali do rychlého protiútoku, jenže neskórovali. Po zkrácené přesilové hře se udrželi Indiáni v útočném pásmu a měli zde tlak. Skvělý zákrok vytáhl Svoboda, který se ovšem dostal daleko z brankoviště. Pomohla mu však obrana a Plzeň nedostala puk až do brány. Do šaten šli Jihočeši s náskokem dvou branek.

Plzeňští hokejisté vstoupili do třetí třetiny velmi aktivně a chtěli co nejrychleji vstřelit kontaktní branku. Svůj tlak ovšem otupili, když hráli v oslabení. V něm pálil Toman, ale s jeho střelou si Altrichter poradil. Západočeši se snažili hodně tlačit, avšak Svoboda si nemusel dlouho připsat žádný těžký zákrok. Naopak na druhé straně se natlačil před branku Krcho, proti jeho střele se musel domácí gólman přesunout. Indiáni poté zatlačili a vynutili si přesilovou hru. Té se České Budějovice ubránily. Chvilku po ní projel puk brankovištěm jihočeského brankáře, ovšem nikdo z Plzeňských ho nedokázal dostat za brankovou čáru. Západočeši to čtyři minuty před koncem zkusili bez gólmana, a to se jim nevyplatilo. Čížek našel svým vyhozením hůl Pavla Nováka, který se do prázdné brány bez potíží trefil. V závěru, kdy Motor hrál přesilovku, trefil ještě Michal Silný tyč. Budějovice to ovšem mrzet nemuselo. Vyhrály 5:2 a postoupily do finále extraligy.

Radek Bělohlav (CEB): Zápas byl zajímavý, jak jsme očekávali. Útočný hokej, hra nahoru dolů. Soupeř i my jsme v průběhu zápasu prodělali nějaké krize, ale byli jsme produktivnější. Mínusem tohoto zápasu ale je skutečnost, že jsme neproměnili ani jednu z nabídnutých přesilovek. Domnívám se, že jsme měli více sil, snažili jsme se točit všechny čtyři lajny a možná i toto rozhodlo.