16.09.2017, Denisa Józsová

SDO: MHK - CEB 3:4p - Čížek rozhodl o výhře na ledě Mountfieldu

V pořadí již čtvrté utkání v extralize staršího dorostu odehrály České Budějovice na ledě Hradce Králové. V utkání se brzy dostaly do vedení, ovšem Mountfield otočil skóre. Zápas nakonec dospěl až do prodloužení, ve kterém rozhodl Jakub Čížek.
Utkání začalo ve velkém tempu a hned v úvodní minutě se do solidní šance dostal kapitán hostí Silný, který si najel na přihrávku zpoza branky, na Vacka si však nepřišel. Hned v následující minutě se do příležitosti dostali i domácí. Komma však gólmana Motoru Svobodu nepřekonal, střela skončila na jeho levém betonu. Aktivnější však byli přece Českobudějovičtí a jejich tlak nakonec vyústil v branku v přesilové hře. Šimon Masopust si v 6. minutě najel mezi kruhy a prudkou střelou poslal Motor do vedení – 0:1.

Po této brance zvýšil Mountfield obrátky a brzy se dočkal odměny. Se střelou Dominika Šedivého si Svoboda ještě poradil, puk však vyrazil před branku, do které ho okamžitě vrátil Tadeáš Pinkas. V osmé minutě tak bylo srovnáno na 1:1. Domácí poté ještě více tlačili, do zajímavých šancí se ale dostávali hosté. Ovšem jak Masopust, tak Egert nechali při svých pokusech vyniknout pouze Vackovu lapačku. Hradec tak brzy trestal, a to dokonce ve vlastním oslabení. Dominik Šedivý vybojoval kotouč ve středním pásmu, kde se ho zmocnil Dominik Sklenář, který samostatný únik zakončil trefou do růžku Svobodovy svatyně – 2:1. Tak se stalo v 15. minutě a navzdory dalším šancím na obou stranách stejným stavem úvodní třetina i skončila.

Také do prostřední periody vstoupili aktivněji hráči Českých Budějovic. Jejich šance však končily na Vackovi, který stále držel vedení pro Hradec. Ve 25. minutě se hosté dostali do přečíslení 2 na 1. Tuto situaci ještě domácí gólman vyřešil, k volnému puku se však dostal Jakub Čížek a svižnou střelou z otočky srovnal na 2:2.

Mountfieldu chtěl vedení rychle vrátit Poppel, jeho střelu však Svoboda skvěle zastavil. Následovala však dvě slepená vyloučení pro domácí hráče, s následnou výhodou dvou mužů si Motor poradil velice rychle. Nabídku Šimona Kubíčka od modré čáry uklidil do hradecké branky střelou z voleje Pavel Novák. Ve 27. minutě tak šli hosté do vedení. Aktivitu hostů pak na chvíli přibrzdilo dvojnásobné oslabení, Hradec však tuto výhodu nevyužil. Další šance si pak připravovali opět především Jihočeši, šance Čížka i Kubíčka však kryl skvělý Vacek.

I závěrečná část přinesla jako první šanci pro hosty, Krcho se však neprosadil. Brzy po této šanci tak již bylo srovnáno. Ve 45. Minutě se Tadeáš Pinkas propasíroval mezi hostujícími beky až před gólmana a procpal puk do sítě – 3:3. Šance se poté přelévaly, avšak domácí Poppel ani hostující Vaculík se neprosadil. Za vyrovnaného stavu se hra uklidnila, na obou týmech byla znát především snaha neudělat chybu, který by vyústila v rozhodující gól. Zápas tak dospěl až do prodloužení.

Do úvodu prodloužení si hosté přinesli přesilovou hru, ta však zůstala nevyužita. Také v této pasáži převažovala snaha nechybovat a zápas směřoval k nájezdům. Ty však odmítl hostující Jakub Čížek. Toho do šance vyslal Vaculík, tváří v tvář gólmanovi poté Čížek nezaváhal a rozhodl o tom, že druhý bod si nakonec odvezou hosté z Českých Budějovic.