06.01.2018, Denisa Józsová

SDO: MHK - CEB - 0:7 - Kanonáda zajistila výhru nad Mountfieldem

Druhé utkání ve dvou dnech čekalo českobudějovický starší dorost. Navíc proti týmu, se kterým se mu v základní části moc nedařilo. Avšak tento zápas se Jihočechům povedl nad míru. Dokázali skórovat v každé herní situaci, jak v přesilové hře, tak i v oslabení. Nakonec se kolonka vstřelených branek zastavila na čísle sedm, navíc Dvořák za svá záda nepustil ani jeden kotouč.

Takový úvod duelu si domácí rozhodně nepředstavovali. Soupeř na ně vlétl a hned z první akce udeřil. Pavel Novák našel zpoza brány mezi kruhy stojícího Michala Silného, jenž pohotovou střelou otevřel účet duelu už v 59. vteřině. Stejná dvojice byla také v další slibné příležitosti, tentokrát ale neuspěla. To Hradec se na ledě spíše hledal, před Dvořáka se prokousával jen těžko. Ševců musel likvidovat samostatný únik Hrubce, ale poradil si s ním.

Hosté si zahráli po polovině první třetiny přesilovou hru a podařilo se jim ji využít. Šimon Kubíček nahodil puk na bránu od modré čáry a ten skončil až v síti – 2:0. Hosté byli na koni a potvrdili to ještě v závěru dějství, když v čase 18:44 doklepl puk za Ševců Matyáš Grossmann. Motor si přenesl do druhé periody tříbrankový náskok.

Domácí o přestávce zkonsolidovali síly a chtěli to hned zkraje třetiny ukázat. Kašpar hledal po přečíslení na zadní tyči najetého Langa, tomu chyběl ke gólu zhruba metr. Více práce měl Dvořák s Juštou, který před ním byl sám. Hradecký forvard zkoušel udělat kličku, ale nestihl ji provést tak, aby dostal puk do brány. Když se neprosadil Hradec, využily toho Budějovice…

Ty předvedly stejnou situaci jako u první trefy, jen v roli střelce byl jiný hráč. Jakub Čížek dostal nabídku před brankoviště a nepohrdl s ní – 4:0. V polovině duelu mohl snížit Penčík, jenž dostal nabito mezi kruhy, bránu ale jeho tvrdý projektil přeletěl. Ve 34. minutě to bylo už 5:0. Hosté se dostali ve vlastním oslabení do brejku, z druhé vlny si najel na puk Šimon Kubíček a ranou příklepem nedal Ševců šanci.

V závěru druhého dějství se začalo přiostřovat, k vidění bylo několik potyček, a stejný styl hry se přenesl také do třetí třetiny. Hradec si na jejím začátku zahrál přesilovku a mohl s výsledkem ještě něco udělat, ale nepovedlo se mu to. To na druhé straně to hořelo mnohem více. Hosté ke svým gólům a šancím přidali také tyč. Mountfield se sice do šancí rovněž dostával, ale neproměňoval je. Výborně chytající Dvořák si poradil třeba se samostatným únikem Hrabčáka.

Konec zápasu patřil už zase Jihočechům. Ti v závěrečné pětiminutovce ještě dvakrát skórovali a vůbec jim nevadilo, že ve druhém případě hráli v oslabení. V čase 55:22 přidal šestý gól Jakub Čížek, o sedmý se postaral po 58 vteřinách Aleš Řezáč, který proměnil svůj samostatný únik. Hradečtí na svého soupeře nestačili, poprvé v tomto ročníku odešli ze zápasu s Motorem bez bodu a navíc s vysokou porážkou.

Libor Pivko (Mountfield HK):
Prohráli jsme, takže jsme zklamaní. Posunuli jsme pár kluků nahoru do juniorky a tím pádem pár hráčů z mladšího dorostu k nám. Chceme totiž ohrávat mladé hráče, kteří předvádí výborné výkony a daří s jim v mladším dorostu. Měli jsme dva těžké soupeře, jak Salcburk, tak Budějovice jsou výborné týmy. Malinko mě mrzí výkony našich starších hráčů, kteří by měli přebrat úlohu, kterou předtím neměli. Měli by to víc zmáčknout a ukázat mladším hráčům cestu, jak by měli hrát.

Radek Bělohlav (HC Motor České Budějovice):
Dneska jsme k tomu přistoupili lépe než včera. Od začátku si šli za výhrou, ubránili jsme oslabení, naopak jsme v nich dali dva góly, další v přesilovce. Zápas byl v naší režii a hodnotí se mi dobře.