16.11.2013, Matěj Mayer

SDO: LIB-CEM 10:2 - Z Liberce s debaklem

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Českobudějovičtí starší dorostenci si zápas v Liberci za rámeček rozhodně nedají. Svěřenci Jana Trummera utrpěli v Liberci ostudný debakl 10:2. Poměr střel ale tak jednoznačný nebyl, domácí Liberec přestřílel Jihočechy jen 37:32.

Úvod utkání vyšel lépe domácím. Hned ve třetí minutě propálil Michal Gecko po Králově přihrávce Kváčovy betony a zařídil tak svému celku vedení. Rychlá branka Tygry nakopla a byli jasně aktivnějším týmem, hosté se do šancí příliš nepropracovávali.

Po deseti minutách navíc bylo vedení domácích už trojnásobné. Nejprve se trefil Radek Šír těsně po konci přesilové hry svého týmu a následně zakončil přihrávku před téměř prázdnou bránu Matyáš Kačírek. České Budějovice se na žádnou odpověď v první třetině nezmohli a do kabin se tak šlo za stavu 3:0.

Druhé dějství bylo co se branek týče ještě plodnější. Jihočeši nejprve zásluhou Petra Panáčka a Daniela Klimeckého stáhli na rozdíl jediné branky, hned vzápětí však vrátil domácím klid Matouš Bělohorský, který ujel obraně a zavěsil za Kváčova záda.

Tato branka Budějovické srazila a více ze hry měl náhle Liberec. Když se v závěru druhé třetiny opět trefil Matouš Bělohorský a následně Jan Ordoš, gólman Petr Kváča raději přepustil své místo náhradníkovi Davidu Němcovi. Ten už před sirénou nekapituloval a třetí dvacetiminutovka tak začínala stavem 6:2.

Poslední část nabídla spíše exhibiční tempo než vyrovnanou podívanou. Michal Gecko dvěma brankami završil hattrick a zlomil tak jakýkoliv odpor českobudějovických. Následně létaly čepice na led ještě po třetí brance Matouše Bělohorského a před závěrečnou sirénou se trefil i Jan Ordoš, který dokonal neblahou „desítku“ v síti hostů. Liberečtí tak navázali na páteční jasné vítězství a za tento hrací víkend mají stoprocentní bilanci.

Jan Šťastný (Bílí Tygři Liberec): „Vstup do utkání jsme měli velice dobrý, rychle jsme vedli 3:0. Následně jsme poněkud zbytečně polevili, i když jsme věděli, že soupeř dobře zvládá přesilové hry, a přesto jsme je nechali stáhnout díky nim na 3:2. Ale celý víkend se nám naštěstí střelecky velmi podařil, dávali jsme pohledné branky a padalo nám tam téměř vše. Nezbývá mi než pogratulovat klukům za oba výkony. Body v této fázi soutěže jsou velmi důležité, do konce základní části už mnoho zápasů nezbývá a my nechceme ve čtyřce nejlepších chybět. Je to už velmi blízko, nicméně víme, že ani nadále nesmíme polevit. Věřím, že nám tato pohoda vydrží co nejdéle.“