09.12.2016, Karel Svoboda

SDO: KOM - CEB 6:3 Kometa nad síly Motoru

BRNO — V prvím zápase nadstavbové části nestačili starší dorostenci na tým Komety Brno. Dokázali sice v průběhu třetí třetiny zmenšit brankový rozdíl,ale Brňané si dalšími dvěma góly svou výhru pohlídali.

Kometa působila aktivně od prvních minut, ale velkou šanci si připsali hosté. Nahození od modré čáry Holík minul a puk těsně zapadl vedle branky Komety. Otevřít skóre mohl za Kometu Svoboda, ale svého jmenovce v brance překonat nedokázal. První branku jsme tak viděli až v oslabení, kdy Jan Süss obral za brankou brankáře Svobodu o puk a poslal touš do opuštěné klece. O vyrovnání se mohl postarat hostující Egert, tváří v tvář Holíkovi zaváhal a poslal puk pouze do jeho betonů. Na druhé straně ujel Vojtěch Střondala, pokusil se těžkou forhendovou kličku, ale nedokázal udržet stabilitu a poslal puk mimo branku. V závěru třetiny mohl zvýšit Plášek, ale jeho teč si nenašla cestu za brankovou čáru.

I druhou periodu začala lépe Kometa. Do první šance se vřítil Vojtěch Střondala, který dostal prudký pas od Pláška, ale svižnou střelou trefil jen rameno brankáře Motoru. Co se nepovedlo Střondalovi, vyšlo Karlu Pláškovi. Brněnský útočník skvěle zpracoval před brankou střílenou přihrávku Krejčího a poté namířil puk přesně k tyči – 2:0. Brno pokračovalo ve své aktivní hře a dočkalo se za dvě minuty třetí branku. Při přesilovce se kotouč ujal opět Karel Plášek, rychle obkroužil branku, nahodil puk na brankáře a tomu propadla černá pryž mezi betony za brankovou čáru – 3:0.

Brno mělo herně navrch a mohlo přidat čtvrtý gól. Michal Kunc ale před prázdnou brankou promáchl a následně Minárik nedokázal zasunout kotouč za beton ležícího brankáře Budějovic. Minárik mohl za minutu svou šanci napravit, z mezikruží ale příklepem minul branku. Co se nepovedlo na jedné straně, vyšlo na té druhé. Hosté ujeli do přečíslení, proti ráně Kašpera zasáhl Holík fantasticky betonem, ale na bekhendovou dorážku Michala Silného před poloodkrytou brankou už nestačil – 3:1. Pro hosty mohlo být za chvíli ještě lépe, když sám na Holíka ujel Matěj Toman, jenž předvedl krásnou kličku do bekhendu, ale kotouč poslal jen do ochranné sítě.

Také vstup do třetí části vyšel mnohem lépe Kometě. Plášek sice minul branku, ale k puku se dostal na modré čáře Petr Krejčí I., jehož nahození si do sítě srazil nešťastně jeden z Českobudějovických – 4:1. Oba celky poté spoléhaly na rychlé brejky. Na jedné straně mohl zakončit akci Matěj Svoboda, ale branku o pár čísel netrefil, zatímco na druhé straně ujíždějícího Tomana odzbrojil domácí bek.

Po polovině závěrečné třetiny Motor zdramatizoval zápas. Nejprve přečíslení zakončil přesnou střelou na vzdálenější tyč Sebastián Slavík a dvě minuty později snížil na rozdíl jediné branky Jiří Egert, který před brankou tečoval kotouč šťastně svou helmou a puk přepadl za nic netušícího Holíka – 4:3. Hostům narostla křídla, nicméně domácí jejich šanci na bodový zisk odvrátili. Frydrych v brejku našel před brankou Jana Süsse, jenž pohodlně doklepl kotouč do odkryté části branky – 5:3. České Budějovice dostaly v závěrečných minutách k dispozici přesilovku, při ní odvolaly brankáře, ale branku už nevstřelily, ba naopak. Rozehrávku vystihl na modré čáře Jan Süss, který uháněl sám na prázdnou branku a završil svůj hattrick – 6:3!

Jiří Mifek: První zápas v nadstavbové části, čekali jsme houževnatého soupeře, což se potvrdilo. Budějovice měly výborný pohyb, rychlý přechod do útoku a byly velice nepříjemní. Po vlastních chybách jsme si zkomplikovali zápas. Naštěstí jsme se semkli a duel vyhráli.

Radek Bělohlav: Byl to náš první zápas ve finálové skupině. Nehráli jsme naši hru a měli jsme málo střel. Potom se kluci vzpamatovali a doháněli zápas. Dokázali jsme se dostat na dostřel a pak jsme zariskovali. Soupeř byl dnes skutečně lepší.