26.11.2011, Miroslav Mayer

SDO: HKR - CEB 3:2sn Druhá porážka v řadě

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost HC České Budějovice se zřejmě uspokujil tím, že má již jistý postup do silnější skupiny a prohrál již druhý zápas v řadě a navíc s týmem, který bojuje o postup. Tyto body mohou mužstvu v celkové tabulce nakonec chybět. Tentokrát se musel zápas rozuhodnout až na samostatné nájezdy a Jihočeši nedokázali proměnit ani jediný. David Gába, byl oporou po celý zápas a pustil jen jeden nájezd.

Rychlý start utkání

Zápas začal pěkně zostra a už po 33 sekundách viděli diváci první branku. Domácí tým hned od úvodního buly sevřel svého soupeře a když se mezi kruhy dostal k odraženému kotouči Martin Bartoň, propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:0.

První minuty nabídly hodně zajímavých okamžiků před oběma brankami. Lepší práci rozhodně předváděla hradecká obrana a Michal Šivel se musel vytáhnout lapačkou až po devíti minutách, do té doby měl ale víc práce David Gába. Ve zbytku třetiny už brankáři zdaleka tolik práce neměli, nicméně hra ani v nejmenším nepostrádala výborný spád.

Hosté srovnali skóre

Druhé dějství začali Hradečtí úplně stejně dobře jako to první a budějovickou obranu znovu zaměstnával především kapitán Martin Bartoň. Po několika minutách navíc dostal jeho tým první přesilovku a brousil si zuby na druhý gól. To ale brankář David Gába nedopustil a ubráněné oslabení následně jeho tým doslova nakoplo. Paškův nájezd ještě Michal Šivel zlikvidoval, ale na švihovku Luboše Roba už byl krátký. V polovině utkání tak bylo srovnáno 1:1.

O zajímavé okamžiky nebyla nouze na žádné z obou stran. Záhorově dorážce do prázdné brány ale na poslední chvíli zabránil Martin Matějček a na druhé straně přestřelil osamocený bek Michal Štědrý. V dalších minutách se do tlaku dostali znovu hosté a Hradečtí měli plné ruce práce. V závěru třetiny ale přece jen mohli sami udeřit, ovšem Bartoňovu střelu vykopnul znovu skvělý Gába.

Třetí třetina nerozhodla

V úvodu třetí periody šli v rychlém sledu na trestnou dva hráči Jihočechů. Hradec tak měl k dispozici osmnáct sekund přesilovky pět na tři, jenže v ní Kastnera vychytal znovu kdo jiný než David Gába. Naopak Budějovičtí ze své první početní výhody nemilosrdně udeřili. Luboš Rob našel napříč pásmem Martina Záhoru, který jeho přihrávku poslal k bližší tyčce hradecké brány, a hosté poprvé v zápase vedli – 1:2.

Radost jim ale nevydržela dlouho. Tři minuty nato totiž nádherně vybídnul Vlastimil Dostálek ke skórování Daniela Klemence, jenž prázdnou bránou nemohl pohrdnout - 2:2. Hradečtí po vyrovnání viditelně ožili a chtěli zápas zvrátit zpět na svou stranu.

Závěrečná pětiminutovka byla ve znamení několika vyloučení. Domácí ubránili oslabení tří proti čtyřem bez chyby a za chvíli dostali možnost klasické přesilovky oni, jenže Gába zůstal neomylným strážcem svého brankoviště. Šedesát minut hry tak o vítězi nerozhodlo.

Znovu nájezdy

Prodloužení zahájili dohrávanou přesilovkou hosté a to jim pomohlo k velké aktivitě, ovšem Michal Šivel nedovolil žádnému puku projít za jeho záda. Nic jiného v nastavené pětiminutovce k vidění nebylo a potřetí v řadě se tak šlo v Hradci na samostatné nájezdy.

V nich byl jako jediný úspěšný hradecký kapitán Martin Bartoň, který korunoval svůj výkon vítěznou brankou a rozhodl o tom, že dva body zůstanou pod Bílou věží – 3:2 po nájezdech. Východočeši tak poprvé v sezóně vyzráli na momentálního lídra extraligové tabulky.