02.11.2012, Miroslav Mayer

SDO: HKR - CEB 3:2 Dorostenci sahali v Hradci Hrálové po bodu, ale odjíždějí s prázdnou

Č. B u d ě j o v i c e - Starší dorost sehrál v pátek svůj další zápas v Hradci Králové. Východočeši po celý zápas vedli a Jihočeši je dotahovali. Přesto to ještě dvě minuty před koncem vypadalo na to, že dovedou zápas do prodloužení, ale domácí devadesát vteřin před koncem dali vítěznou branku. Dva body Budějovických zaznamenal obránce Josef Žáček.

Domácím se úvod utkání vydařil lépe

Začátek utkání nenabídl příliš atraktivní hokej. Oba týmy se trápily s rozehrávkou. První vážnější šance přišla až v sedmé minutě. Hradečtí se dostali do přečíslení, ale na připraveného Sovu nedokázali vyzrát.

Domácí byli přeci jen mírněji aktivnějším týmem a ze druhé velké příležitosti se jim podařilo skórovat. V desáté minutě zužitkovali přesilovku nejlepším možným způsobem, když to Lukáš Bezděk zkusil od modré a tvrdou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Hradecká obrana fungovala na výbornou a Veselý tak nemusel téměř vůbec zasahovat.

To Budějovičtí se trápili. Špatným přechodem do útočného pásma jen nabíjeli na nebezpečné útoky domácích, naštěstí pro ně byl Sova vždy pozorný.

První vážnější situace před hradeckou brankou se odehrála až ke konci první části. Českobudějovičtí využili špatné rozehrávky domácích, avšak při vlastním oslabení nedokázali svou šanci proměnit v kýženou branku. Ve zbylé části si Východočeši jednobrankový náskok pohlídali a do kabin tak odcházeli spokojenější.

Hosté se zvedli a převzali iniciativu

Úvod druhé části byl značně odlišný. Již v první minutě mohlo být vyrovnáno. Smejkal byl zcela osamocený před Veselým, ale nedokázal puk propasírovat za jeho záda. Nutno dodat, že České Budějovice zlepšily svojí hru a domácí tím byli poměrně zaskočeni.

Celky si vyměnily role z první třetiny. Zatímco hostující celek se dral před bránu, Hradečtí se hlavně bránili a do útoku se dostávali jen zřídka. Nemohoucnost v koncovce mohl potrestat domácí Šeda, který využil špatné rozehrávky hostů. Ten zcela sám ujížděl na Sovu, jenže svojí kličkou jej nepřekonal.

Paradoxně to ale byli Východočeši, kteří dokázali znovu skórovat. Ve 34. minutě se dokázal při vlastním oslabení prosadit po souhře s Radkem Pilařem Daniel Voženílek, který svou střelou pod víko nedal Sovovi šanci – 2:0.

O pár vteřin později zabrali i hosté a ještě v téže přesilovce dokázali snížit. Josef Žáček se nejlépe zorientoval v závaru před brankou a dokázal dostat puk za brankovou čáru – 2:1. Oba týmy předváděly skvělý hokej. Nahoru, dolů a brankaři tak měli na obou stranách hodně práce. Ve zbylé části hry ovšem žádný gól nepadl.

Infarktový závěr přinesl radost Hradeckým

Do třetí periody vstupovali hosté s cílem vyrovnat. Hnali se do útoku a ze všech možných pozic se snažili prostřelit Veselého. Domácí vyčkávali na nepozornost v rozehrávce hostujícího celku.

Ve 44. minutě mohl Šeps svému týmu vrátit náskok o dvě branky, ale tváří v tvář svou kličkou Sovu nedokázal překonat.

Při další akci stálo štěstí na straně Mountfieldu. Voženílek se propasíroval přes dva obránce, ale nastřelil tyč, puk se pak málem odrazil do brány, ale naštěstí pro České Budějovice skončil mimo.

Hosté mohli o chvíli později vyrovnat, když Veselému vypadl kotouč z lapačky. Hostující Vácha byl u kotouče jako první, ale za brankovou čáru už ho nasměrovat nedokázal.

V následných pasážích utkání poměrně ztratilo tempo. V 58. minutě ovšem hosté dokázali vytěžit vyrovnávací branku. David Ruda to zkusil z pravého kruhu a jeho střela skončila po teči domácího obránce v brance – 2:2.

Když už to vypadalo, že utkání spěje do prodloužení, dokázali Hradečtí fantastickým závěrem znovu strhnout vedení na svou stranu. Daniel Voženílek vybojoval kotouč za brankou a předložil ho Josefu Wolfovi, který střelou bez přípravy k tyčce rozradostnil Východočechy potřetí – 3:2. Šokovaní hosté nedokázali již s výsledkem nic udělat a tak tři body zůstaly v Hradci Králové.