15.10.2016, Denisa Józsová

SDO: HKM - CEM 0:3 Starší dorost si spravil chuť a vyhrál v Hradci Králové

V rámci čtvrtého kola vyrazily České Budějovice do Hradce Králové. Mountfield byl favoritem utkání, zejména díky jejich postavení v tabulce, kdy se nacházel patnáct bodů před svým dnešním soupeřem. Jenže hráčí Motoru zde zabojovali a přetrhli šňůru dvou proher. Budějovičtí si připsali 3 body do tabulky za výhru 3:0.

Nepříliš vysoké tempo hry v úvodních minutách duelu narušilo až vyloučení, při kterém byl vyloučen Jonáš a Českobudějovičtí si tak jako první mohli zahrát přesilovou hru. V početní výhodě však nevydrželi dlouhou, jelikož se záhy provinili nedovoleným zákrokem i oni. Posléze měl první branku utkání na holi Krcho, jeho dvojitou šanci ale Kouba vykopl betonem mimo dosah branky. Utkání nabíralo na atraktivitě a nezaháleli ani domácí. Mašín mohl z prostoru před brankovištěm dorážet Sklenářovu nabídku, neposedný kotouč však v poslední chvíli nedokázal dopravit do opuštěné klece.

Mountfield působil na konci první dvacetiminutovky aktivnějším dojmem. V roli nahrávače byl znovu Sklenář, jenž vybídl Jiráska, který však ležícího Ovsjannikova nepřekonal. Ačkoli se hrálo v o poznání rychlejším tempu, než v prvních dvaceti minutách, na množství vyložených šancí to nebylo příliš znát. Oba gólmani sice několikrát museli podržet své týmy jistými zákroky, přítomní fanoušci ve FORTUNA aréně se ale vytoužené branky prozatím nedočkali.

Pořádně ostrý nástup do druhé části mohli mít hosté, když se v samém začátku dostali do vyložené šance, po které už kotouč poskakoval na brankové čáře. Odtamtud ho však doslova za minutu dvanáct dokázal odpálit pozorný Muška. Jenže i druhou nebezpečnou šanci měli právě Budějovičtí. Krcho chtěl překvapit Koubu, jenž však jistým zákrokem jeho střelecký pokus ukryl mezi betony. Jihočeši byli při chuti i nadále, vytvořený tlak se jim navíc v osmadvacáté minutě podařilo přetavit ve vedoucí branku.

O tu se postaral Jakub Káník, jenž šťouchal do kotouče tak dlouho, až se zpod betonu hradeckého muže v masce došoural až do brány – 0:1. Starší dorostenci Mountfieldu na nic nečekali a chtěli odpovědět co nejdříve. Zajímavou šanci si vypracoval Krištof, i s jeho tečovanou střelou si ale Ovsjannikov poradil. O pár minut později vlétl do útočného pásma Štohanzl, který kombinoval s Jiráskem, ani jejich zakončení však v síti za hostujícím brankářem neskončilo. V posledních sekundách ještě nabral rychlost Maršík, tísněn dvěma obránci soupeře ale Ovsajnnikova nakonec neohrozil.

I třetí třetina byla více či méně v režii hostujícího mužstva. Nebezpečně Koubu ohrozil Vaculík, hradecký strážce svatyně byl ale pozorný. V zápětí ale přišel důležitý moment znovu pro hradeckého gólmana, když stál tváří v tvář nikým nehlídanému Tomanovi. Štěpán Kouba ale vystavil budějovickému útočníkovi stopku a změnu skóre nepřipustil.

Hradečtí obléhali budějovickou branku ve snaze vsítit vyrovnávací branku, hostující beci ale byli proti, když mnoho střel zblokovali. A když už prošla nějaká střela až k Ovsjannikovi, byl to právě on, kdo zacelil všechny volné mezírky své klece. Necelé tři minuty před koncem základní hrací doby se Hradec odhodlal k odvolání gólmana, ani to však nepomohlo. Hradečtí inkasovali z holí českobudějovických hráčů ještě dva góly do prázdné klece, o které se postarali Radek Rolínek a Tomáš Vochozka, kteří tak definitivně rozhodli, že tři body poputují na jih Čech.

Miroslav Krupka (Mountfield HK): Zhodnotím to stručně. Soupeř byl dnes lepší a k ničemu nás nepustil, gratuluji mu ke třem bodům. My jsme si je tentokrát nezasloužili.

Radek Bělohlav (HC Motor České Budějovice): Oproti našemu včerejšímu zápasu to byl diametrální rozdíl. Dnes to bylo po delší době poprvé, co jsme si zasloužili vyhrát. Pro nás je vítězství určitě vzpruhou, protože moc bodů v tabulce nemáme. Cenná je pro nás každá výhra, natož pak na ledě takového silného soupeře, jako je Hradec.